Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Scoala de soferi (Instructori auto particulari)

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Uvell2

Uvell2

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.05.2018
Buna seara!

In primul rand sper ca nu am gresit topic-ul.

In curand as vrea sa ma inscriu la o scoala de soferi.
Ma inclin mai mult spre instructorii particulari deoarece ma gandesc ca ei se implica mai mult decat un instructor din alti 50 angajati la o scoala de soferi.

As vrea daca se poate o recomandare de instructori particulari sau chiar si instructori de la scoli dar de calitate.

Eu am verificat acest site: https://www.instructoriauto.info/ si au cativa instructori "promovati" sa zic asa: Birzan Claudio, Danila Cornel, Stoian Valentin. Voiam sa va intreb daca ati avut tangete cu acest site sau cu unul din instructorii promovati (Bucuresti). Recenziile de pe pagina fiecaruia sunt bune dar nu stiu cat de reale sunt.

In concluzie va intreb voi cum ati proceda: o scoala normala, instructori particulari, instructorii de pe aceasta pagina?

Multumesc!

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,248
  • Înscris: 01.12.2001
Nu exista instructor paricular. Toti sunt afiliati la scoli de soferi.
Verifica si pe topinstructoriauto.ro

Edited by dorin_2k, 03 June 2018 - 17:52.


#3
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Da' politist particular cand dai traseul nu vrei ? Pe bune ? Acum inteleg ca se poarta ...scoala privata cu profesor privat ...cu examen de absolvire privat , unde conteaza posibilitatile financiare si de unde calificarea obtinuta este total irelevanta , pentru ca cei cu bani respira oricum alt aer decat muritorul de rand care face scoala de soferi la un loc cu alti 30-40 de transpirati si facultatea la fel si isi da licenta tot intr-o sala cu 5-10 transpirati in banci si alti trei la catedra ...dar totusi , dupa ce iei permisul o sa circuli pe aceleasi sosele ca si noi , astia care ni l-am luat pe calea traditionala , cu examen pe bune si politist al naibii la traseu . Ce te faci cand vei da examenul si politistul ala nu o sa vrea sa dea numai cu tine , si vei mai avea inca 2 elevi in spate , oare vei putea face fata stresului si umilintei de a fi testat/testata alaturi de niste muritori ?

Edited by JurasikMan, 03 June 2018 - 22:01.


#4
Uvell2

Uvell2

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.05.2018

 JurasikMan, on 03 iunie 2018 - 22:00, said:

Da' politist particular cand dai traseul nu vrei ? Pe bune ? Acum inteleg ca se poarta ...scoala privata cu profesor privat ...cu examen de absolvire privat , unde conteaza posibilitatile financiare si de unde calificarea obtinuta este total irelevanta , pentru ca cei cu bani respira oricum alt aer decat muritorul de rand care face scoala de soferi la un loc cu alti 30-40 de transpirati si facultatea la fel si isi da licenta tot intr-o sala cu 5-10 transpirati in banci si alti trei la catedra ...dar totusi , dupa ce iei permisul o sa circuli pe aceleasi sosele ca si noi , astia care ni l-am luat pe calea traditionala , cu examen pe bune si politist al naibii la traseu . Ce te faci cand vei da examenul si politistul ala nu o sa vrea sa dea numai cu tine , si vei mai avea inca 2 elevi in spate , oare vei putea face fata stresului si umilintei de a fi testat/testata alaturi de niste muritori ?
Nu voiam sa sune chiar asa, voiam doar sa isi dea putin interesul instructorul. Am avut tovarasi care s-au dus la la anumiti instructori care nu "ii invata" doar ii punea la volan.

#5
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017

 Uvell2, on 04 iunie 2018 - 07:10, said:

Nu voiam sa sune chiar asa, voiam doar sa isi dea putin interesul instructorul. Am avut tovarasi care s-au dus la la anumiti instructori care nu "ii invata" doar ii punea la volan.

Tovarășii tăi nu știe să vorbește ?
Instructorii auto sunt si ei oameni ca toti oamenii.
Daca au de-a face cu un cocalar agramat si cu probleme evidente de analfabetism functional, o lasa si ei asa ... mai moale
Tu esti cel direct interesat deci trebuie sa "bombardezi" instructorul cu intrebari, sa-l "tragi" de limba, sa-l provoci chiar (nu la duel)
Soferia, la fel ca multe alte lucruri pe lumea asta, nu se invata - se fura

#6
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,248
  • Înscris: 01.12.2001
Toate scolile de soferi sunt in regim privat si au angajati instructori/profesori de legislatie (multi ca al doilea job).
Scoli "de stat" sunt doar la scolile profesionale si acolo doar pt categ B.

#7
cichity

cichity

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 18.03.2007
Este destul de greu sa gasesti aici pe cineva care sa fi facut scoala de soferi cu acesti instructori,Danila Cornel sau Birzan Claudio.Te uiti si tu la fetele lor si vezi cine iti inspira mai multa increderePosted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate