Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

HP Office Pro L7590 service

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 09.05.2018
Detin aceasta imprimanta si as dori sa stiu si eu daca exista cumva vreun service autorizat HP sau un service in sectorul 2 ( sos Pantelimon ) care sa ma ajute cu aceasta imprimanta
Am cumparat/schimbat cartusele originale cu niste cartuse cu chip autoresetabil si cerneala aferenta lor si la inceput scotea paginile printate numai pe negru acum insa numai scoate de nici un fel , adica pagina e alba chiar daca printeaza
Si a doua prb ar fi la mecanismul de agatare/tragere a hartiei din tava , acesta ba lucreaza , ba se aude ca incearca sa traga hartia , dar hartia nu se misca din tava
Nu am masina ca sa o transport la un service mai indepartat de zona mea si e destul de voluminoasa/grea - vezi foto
Va rog frumos in PM sa imi specificati numele service-ului/adresa/nume de contact/telefon

Multumesc anticipat de raspunsuri

Attached Files



#2
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010
In privinta cartusului...aceasi problema si la mine. Am incercat sa-l incarc acasa...merge 2-3 pagini...apoi pauza. Am cumparat cartus compatibil de la un producator de cartuse...idem doar probleme. Un cartus mi-au schimbat, cu al doilea deja mi-a fost rusine sa merg inapoi.Am citit pe undeva ca a fost un update care nu mai lasa cartusele ne-originale sa functioneze cu imprimanta.
Nu-mi ramane decat sa cumpar cartus original.....noroc ca il folosesc in scop personal...

#3
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 09.05.2018
Pai decat sa cumpar cartuse originale ( sunt 4 cartuse x cel putin 100 lei fiecare ) , mai bine cumpar o alta imprimanta all-in-one
Sunt fffoarte scumpe accesorile la HP si in timp dai mai mult pe ele decat pe imprimanta
Se poate gasi un service/rezolva cele doua prb intr-un pret accesibil bine , NU alta imprimanta si NU HP
M-am cam saturat de ele , inaintea acesteia am avut tot 3 imprimante HP si am ajuns sa cumpar alta decat sa cumpar de ''n'' accesorile originale
Oricum m-am lamurit cu acest brand HP........ si pe viitor voi cauta alt brand mai fiabil la pret/accesorii

#4
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010
Dacă tipărești mult mergi pe LaserJet

#5
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 09.05.2018
NU , de acea merg pe inkjet , altfel de mult faceam aceasta trecere


Ca idee , imprimantele all-in-one de la Canon ce impresii v-au facut , cei ce detineti astfel de imprimante ?
Parca mi-ar face ''cu ochiu'' un Canon Pixma MG775x
Asta in cazul in care nu exista rezolvare la prb avute sau nu se mai merita rezolvate

#6
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,007
  • Înscris: 28.10.2006
Service autorizat HP in Bucuresti este System Plus.
Dar va refuza sevisarea imprimantei pentru ca s-au folosit consumabile neoriginale.
Recomand o multifunctionala Epson cu CISS, daca nu doresti LASER.
Garantat 100%, laser alb-negru pentru 90% din printuri este solutia ideala. Pentru ce trebuie imprimat color, preturile de la print-shop-ul de cartier sunt super OK!
Daca peste 50% din printuri sunt color, atunci tot solutia laser(color) este SOLUTIA!

Cine nu a inteles inca faptul ca traim in era CONSUMULUI? Cumperi ceva la un pret OK si peste 2 luni sau la expirarea garantiei, refunctionalizarea a ceea ce ai cumaparat costa la fel ca scula noua sau chiar mai mult.

Solutiile PRO costa si inca nu suntem suficient de educati: cati bani dai, atata facePosted Image

Tot chinezu' trebuie sa manance orezu'!

Edited by viceroy56, 02 June 2018 - 12:42.


#7
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 09.05.2018
Dar va refuza sevisarea imprimantei pentru ca s-au folosit consumabile neoriginale - Pai pe idea asta ma bate gandul sa ''abandonez'' repararea ei
Nu stiu daca la un service neautorizat , mi-ar spune aceasi ''scuza''

Recomand o multifunctionala Epson cu CISS - Poti sa imi recomnzi un model sau mai multe
In principal as dori sa aibe :
- placa de retea
- wireless
- duplex
- adf
Cu cat mai multe din cele patru cu atat mai bine , insa primele trei le-as vrea obligatoriu

#8
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 09.05.2018
Consider acest thread INCHIS , fiindca am gasit rezolvarea aici - https://forum.softpe.../#entry22999599

#9
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 09.05.2018
Redeschid si acest thread fiindca in cautarile mele pt o multifunctionala Epson cu CISS am dat si peste acest kit CISS HP88 pt imprimanta mea - https://www.cissmark...-officejet.html
Acum firesc se naste/va pun intrebarea :
- Il are/incercat/instalat careva ?
Nu de alta , dar parca 200 lei e ceva mai ieftin decat cel putin 5/600 lei cat am gasit eu multifunctionala Epson , la care mai adaug si pretul kit-ul CISS

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate