Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Motorola One Power

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
200 replies to this topic

#73
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
În engleză, dar și în română. ;)
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dUARmF59ONw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_29-Zesd3xI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cu mențiunea că spatele cred că este din plastic lucios și nu din sticlă.

#74
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Doar de complezență, unboxing de la Buhnici…
Spoiler


#75
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Majoritatea zic ca spatele este din sticla, dar nu este. E plastic lucios. Daca dai cu cheile pe el, se zgarie.

#76
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 24.11.2004
Avem vreo șansă să apară Moto One Power, sau în România nu va fi vândut?

#77
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Motorola One Power este destinat exclusiv pieței din India, din păcate.

#78
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Mare prostie...nu inteleg exclusivitatile astea. Proasta strategie de marketing, preturi neadecvate pietei...parca sunt orbi.

Motorola One trebuia sa fie lansat cu pretul pe care l-a avut la reducere, de BF. Ala e pretul corect (<900 lei). One Power trebuia sa vina si el in Europa, tot la un pret corect. Si eventual introduceau si un model flagship din seria One, ca sa aiba o gama completa si pentru toate buzunarele si pretențiile.

Edited by antinVidia, 03 December 2018 - 11:56.


#79
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Ce să zic? La 897 lei nu pot emite mari pretenții, se „mișcă natural” (UI fluid) pentru un QSD™ 625, 4GB RAM și 64GB ROM.
Deși credeam că rezoluția HD+ va fi o problemă, se pare că m-am acomodat destul de repede și am început să-l îndrăgesc pe zi ce trece.
Camera nu excelează, este în media clasei, încă nu m-am lămurit de originea senzorului.
[ https://lh3.googleusercontent.com/mnA3dHCSyHsuDQOqXP6xasACMcg9F_2nzNmfEtVRLw5kmHXfqcboTKa08T3iIuaEoS-tz3DOYThdLRD-nWW23ZpeGYiCyi5fzvgElrdnnqp9Y1EXQCH54aJebGHF3qkdEFsnvsZ3VaKjrYSZJWRzYCt1MdpdTlsjqMSVazz1lQy9uRwOkrBoTGMbcTYvqTTgoSA_bz8oMICpy3hmARJTb3WxTbfWB3BFOBZZzicmDsUdPRJee3OYiGPWx3XDsQz28cmJCm0cJ715CDkEyJ9KT5QYscFEfViqorGrSH4CsMk5nD0q38KTesQy8zBzO2CvHUAekoGEkgRTHdLTGMgTRF0ZRTXxTlqBcThC1ZGSmju_n_2gqreWozKoG6oLz8U44ayOByLd2RpZaOQm6G2Q_WR7sSn2QUN2YeeIU5sscvC1g-pnXhtL9bld3VITG_CoKVcph2JHCD4cki7khqpNpgohUoiefBf8VELVqo8lp_XwXrUeZFWTFJxrWpYVndb-2selA1TS9ZwWSWA0PvctChg8OTiM1joAh0Mxbgx9CLAliEznXh0ycHA-8m59GGRAA5-lfisYW2qpLUzwgzdCzA5kwpJkSlc7sJGJ1iGXzp_z1WaExKxntzPntuw3fP0bWFRwd85ZDUUXJsKM9Mo5BCDJ=w436-h920-no - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Sertarul ăla cu 2×nanoSIM+1µSD mă încântă cel mai mult…
Acumulatorul rezistă (la minimă utilizare se „întinde” 4 zile), altfel, la utilizare normală 2 zile cu 4:30 SOT.

Încă mai caut modalitatea de activare a VoWiFi (VoLTE nu e prioritar, momentan).

Unul din senzorii de pe spate este Samsung (s5k4h7),

#80
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Review @ Pocket Lint.

#81
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Exceptând diferența de preț (Motorola One este 899 lei, cca. 193€), o comparație cu Nokia 7.1.

Un alt review în limba română, dar și o comparație cu Lite-urile.

#82
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 24.11.2004
De miercuri sunt fericitul posesor al unui Motorola One, luat de la Altex la fantasticul pret, putin sub 900ron.
Vin de la un ZenFone 3 ZE520KL, care ma dus 2ani de zile, dar a luat cateva cazaturi, camera crapata, bateria obosita.
Pana acum de Motorola la acest pret de aproximativ 900ron mi-se pare imbatabil, nu vad ce altceva poti sa iei pana in acest prag de 900 care sa se ridice la nivelul lui.
Bateria pare f ok, procesorul nu il simt ca fiind slab, camera e singura despre care inca am dubii, dar ramane de testa.
Tot ce am gasit negativ in review-uri si pot sa zic ca ma speriat, in realitate din punctul meu de vedere nu le observ, cum ar fi rezolutia slaba a ecranului sau senzor de amprenta lent.
PRO fata de asus: Bateria, NFC pentru BTpay(in cazul meu), difuzoarele se aud mai tare si parca mai bine, formatul il face mult mai manevrabil cu o singura mana.

Daca aveti intrebari incerc sa va raspund.

Edited by sonykel, 07 December 2018 - 10:19.


#83
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Senzorul de amprentă chiar este lent raportat la cel de pe Nexus 5X. Cu rezoluția ecranului nu văd probleme, poate doar pentru aplicații de VR (asta pentru că am văzut o actualizare la ARCoreîn magazinul GooglePosted Image )

#84
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Încă aștept patch-ul de securitate pentru decembrie 2018. Devin nerăbdător, adaptarea este grea cu perioadele mai mari de așteptare, după Nexus…

#85
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Moto Camera 2.

Quote


Ce este nou:
  • AR Stickers for moto z3 and moto z3 play
  • Front Camera Portrait for moto g5s plus (and all devices)
  • Watermark for all devices
  • Spot color for front camera for all devices
  • Integrated camera help for all devices
  • Bug fixes and stability improvements for all devices

Asta că tot ziceam de ARCore…

#86
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Se pare că va veni și 2018.12 Security Patch.

#87
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Nu ajung la setările VoWiFi, deși ele ar trebui să fie pe-acolo pe undeva…
[ https://i.imgur.com/IZFB2f6.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
https://i.imgur.com/oRRf4hk_lq.mp4

#88
adryan871

adryan871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 09.11.2016
Notch-ul se poate ascunde? Xiaomi A2 Lite ar fi o varianta mai buna? Nu ma omor asa tare dupa poze.

#89
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Deocamdată nu se poate ascunde bretonul.
Poate pentru acumulator mai mare, rezoluția FullHD(față de HD+ la Motorola One) și telecomanda IR

#90
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Motorola One review: Android One de buget, cu design „aproape” premium.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate