Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deadpool & Wolverine (2023)

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie

Monitor cu consum URIAS

Topul rușinii la nivelul PE
 probleme domeniu sau configuratie...

Se poate vedea on-line filmul ...

Mazda 3 IV Sedan 2.0 e-SkyActiv-G...

NATO - Articolul 5
 

Diferență între închidere și ștergerea unui thread +1 întrebare surpriză

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
6 replies to this topic

#1
Daredevil666

Daredevil666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 27.03.2018
Aș dori să știu diferențele de cauză atunci când se închide un thread versus atunci când se șterge complet un thread.

Deși am urmărit mai multe thread-uri care au fost închise, respectiv șterse, nu am observat reguli clare și constante în ceea ce privește diferențierea.

Întrebarea surpriză Posted Image : în istoria softpediei, a fost vreodată ca un thread șters să fie pus înapoi la cererea utilizatorilor ? Posted Image

A fost un thread, ”Ăștia da bărbați ratați” care încă exista ieri pe forum, dar spre seară s-a șters
(menționez că nu a fost thread-ul meu, dar a conținut multe comentări bune și idei elaborate
și nici măcar nu s-au luat oamenii la harță cum se întâmplă la multe alte thread-uri, totuși cineva a decis să îl șteargă.)

Edited by Daredevil666, 31 May 2018 - 05:50.


#2
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
unele subiecte, deranjeaza sistemu' ! ... Posted Image
se incearca "educarea" fortata a userilor ! ...fara succes !
vo' spune unu' cu 30 de warning points ! ... Posted Image

Edited by realduc, 31 May 2018 - 06:09.


#3
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostDaredevil666, on 31 mai 2018 - 05:41, said:

nu am observat reguli clare și constante în ceea ce privește diferențierea.
Pentru orice intamplare exista o explicatie plauzibila. In 99% din cazuri, explicatia reala e si cea mai simpla. Nu ai observat pentru ca nu exista. E prea multa bataie de cap. E greu sa faci reguli, pentru ca apoi trebuie sa le si respecti.

#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,489
  • Înscris: 19.04.2009

View PostDaredevil666, on 31 mai 2018 - 05:41, said:

nici măcar nu s-au luat oamenii la harță cum se întâmplă la multe alte thread-uri, totuși cineva a decis să îl șteargă.)


Ooh, NU! Doar 15 reporturi toate de la OP contra altii.

Ala era unul din threadurile pe care userul in cauza le deschide ca sa-si faca posturile pentru poiana. Daca cineva posteaza ceva ce nu-I convine sare la scandal (public sau PM) si da n+1 reporturi.

#5
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View PostDaredevil666, on 31 mai 2018 - 05:41, said:

Intrebarea surpriză Posted Image : în istoria softpediei, a fost vreodată ca un thread șters să fie pus înapoi la cererea utilizatorilor ? Posted Image
Eu am fost martor la asa ceva.
Pe aria Site & Forum Feedback au fost useri care au cerut redeschiderea unor subiecte, fie ale lor fie ale altor useri, si MD/SM s-au conformat.
Ba chiar au fost subiecte sterse si reactivate ! imi amintesc precis cand un MD a sters un thread deoarece credea ca lururile vor escalada rapid in sens negativ.
Dar userii l-au asigurat ca nu se vor balacari si MD le-a reactivat subiectul
Attached File  true.story.png   186.75K   2 downloads

#6
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Mie mi s-a intamplat, spre bucuria mea. Pusesem o intrebare pe aria tehnica, am primit niste raspunsuri dar moderatorul blocase/inchisese subiectul pe cosiderentul ca nu mai prezinta interes. I-am trimis mesaj privat moderatorului, l-am rugat sa-l redeschida, mai astept sugestii. M-a ascultat si l-a redeschis. II multumesc inca o data desi nu ii dau numele.
Deci se poate.

#7
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,123
  • Înscris: 10.07.2013

View Postrealduc, on 31 mai 2018 - 06:08, said:

unele subiecte, deranjeaza sistemu' ! ... Posted Image
se incearca "educarea" fortata a userilor ! ...fara succes !
vo' spune unu' cu 30 de warning points ! ... Posted Image
Inca mai existi pe Forumul Softpedia? Posted ImagePosted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate