Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

Alegere master

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
dci100

dci100

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 19.03.2018
Salut!
Am nevoie de o parere legata de alegerea unui master. Termin anul acesta facultatea cu specializarea finante si banci si doresc sa ma inscriu la master. Masterele la care ma gandesc sunt Finante-asigurari, Banci si piete financiare, Managementul organizatiei sau Administrarea Afacerilor, primele doua fiind prioritare. Sunt deschis si la alte sugestii dar din domeniul economic. In principiu imi doresc sa fac un master care sa imi ofere cat mai multe oportunitati de angajare.

#2
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012
Dacă știți matematică, recomand un master în econometrie și statistică aplicată, precum cel oferit la Cluj.
(https://econ.ubbcluj...l=Master&tip=pa)

Este foarte bine văzut atât în mediul privat românesc, cât și cel străin. Se predau informații care sunt bune și la scară mică (e.g. lucrul la sediile județene ale băncilor), precum și la scară mare (e.g. analiză de risc pe termen lung la firme de consultanță). Este și foarte interdisciplinar, predându-se inclusiv cursuri de data mining. Știu personal niște foști studenți care au făcut acest master și le-a fost de mare ajutor în angajarea la Erste și Friedrich Wilhelm Raiffeisen, și chiar și admiterea la un alt master de științe (MSc) la Oxford.

Edited by britneysbitch, 30 May 2018 - 23:25.


#3
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Ce faci cu masterul ala?

#4
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003
Isi mai prelungeste copilaria.

Edited by neagu_laurentiu, 31 May 2018 - 04:56.


#5
dci100

dci100

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 19.03.2018

View Postneagu_laurentiu, on 31 mai 2018 - 04:56, said:

Isi mai prelungeste copilaria.


In timpul facultatii am lucrat si in timpul masterului voi face la fel, n-am stat si nu voi sta degeaba.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate