Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Vecin piroman si bolnav psihic

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,437
  • Înscris: 31.01.2010

View Postpasilla, on 30 mai 2018 - 19:58, said:

Exista:
...


Asigurarea trebuie neaparat si mult noroc...

#38
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostIon_Bumbu, on 30 mai 2018 - 20:08, said:

Asigurarea trebuie neaparat si mult noroc...
Eu nu sunt asa de sigur ca acea asigurare are si vreun rezultat.

#39
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,437
  • Înscris: 31.01.2010
Clar, cel mai bine este sa nu te "bucuri" de ea!
Totusi, in caz de Doamne fereste e tare buna!

#40
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Cum sar toti sa-l judece si sa-l execute pe "nebun". Pe ce va bazati verdictul, care sint dovezile? "Am prieten care mi-a spus ca are un vecin nebun care ii da foc"?

De ce nu poate face nimic politia? Pentru ca pentru politie nu exista nici o dovada. Sintem in 2018, o capitza si o camera pe ea. Sa vedem si noi nebunu cum da foc :first:

#41
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostMosotti, on 30 mai 2018 - 21:42, said:

Cum sar toti sa-l judece si sa-l execute pe "nebun". Pe ce va bazati verdictul, care sint dovezile? "Am prieten care mi-a spus ca are un vecin nebun care ii da foc"?

De ce nu poate face nimic politia? Pentru ca pentru politie nu exista nici o dovada. Sintem in 2018, o capitza si o camera pe ea. Sa vedem si noi nebunu cum da foc Posted Image
Exista doua certitudini:
1. "copilul" are o boala psihica.
2. Este autorul incendierilor.

Nu exista probe video cu momentul incendierii, dar exista martori oculari  Exista probe video cu alte manifestari si cu violarea proprietatii.

#42
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

View PostMosotti, on 30 mai 2018 - 21:42, said:

Cum sar toti sa-l judece si sa-l execute pe "nebun". Pe ce va bazati verdictul, care sint dovezile? "Am prieten care mi-a spus ca are un vecin nebun care ii da foc"?
De ce nu poate face nimic politia? Pentru ca pentru politie nu exista nici o dovada. Sintem in 2018, o capitza si o camera pe ea. Sa vedem si noi nebunu cum da foc
Nu trebuie neaparat probe video. Ajung declaratiile martorilor oculari si investigatia politistilor, daca faptele sunt recente.

View Postpasilla, on 30 mai 2018 - 21:55, said:

Exista doua certitudini:
1. "copilul" are o boala psihica.
2. Este autorul incendierilor.
Nu exista probe video cu momentul incendierii, dar exista martori oculari  Exista probe video cu alte manifestari si cu violarea proprietatii.
Martorii oculari ar trebui sa dea o fuga pana la sectia de politie. Pana acum au fost doar pagube materiale, dar daca data urmatoare face si victime?
Nu conteaza cine e, nu conteaza ce probleme are sau nu, trebuie luate masuri inainte sa se agraveze situatia.

#43
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Citind toate postarile voastre de pana acum, am ajuns la concluzia ca cea mai buna solutie ar fi o buna asigurare.

Ideea nu e a mea, a propus-o un coleg, dar a fost ignorat.

#44
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,657
  • Înscris: 30.10.2009
Asigurarea rezolvă partea materială a problemei, nu e o soluție pe termen lung. Acel băiat ar trebui să fie consultat și pus sub tratament, or fără intervenția autorităților pare că nu sunt șanse.

#45
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,437
  • Înscris: 31.01.2010
@althea,
pina ala nu face o boacana mare nimeni nu ia nici o masura!
Li se rupe!
Si nici atunci nu vei fi sigur ca scapi cu casa intreaga.
Asta o spun din experienta.
Asta este noua societate democratica si retarzii din pacate au mai multe drepturi decit ceilalti.

#46
autom2

autom2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 26.01.2007

View Poststlk, on 30 mai 2018 - 18:48, said:

Ce pompieri sunt aia? voluntari? ca pompierii dupa ce sting focul trebuie sa scrie in foaia lor care a fost cauza inciendiului, daca a fost provocat sau nu etc. Daca in foaie scria ca incendiul a fost provocat, politia trebuia deja sa incepa sa faca cercetarile!


Pompierii militari, conform OMAI-urilor in vigoare, scriu in PV-ul interventiei ,,CAUZA PROBABILA,, a incendiului. Cercetarile ulterioare si incadrarea juridica o fac organele de Politie. Cauza exacta a incendiului o da politistul ( criminalist) si se bazeaza , pentru date de intrare, pe PV-ul pompierilor.

View PostPaz, on 31 mai 2018 - 09:08, said:

Citind toate postarile voastre de pana acum, am ajuns la concluzia ca cea mai buna solutie ar fi o buna asigurare.

Ideea nu e a mea, a propus-o un coleg, dar a fost ignorat.

Asigurarea nu iti asigura supravietuirea in cazul in care esti surprins de incendiu intr-un loc din care nu te poti autoevacua.

Edited by autom2, 31 May 2018 - 10:54.


#47
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,657
  • Înscris: 30.10.2009

View PostIon_Bumbu, on 31 mai 2018 - 10:37, said:

@althea,
pina ala nu face o boacana mare nimeni nu ia nici o masura!
Li se rupe!
Aș vrea să-ți spun Nu e chiar așa, exagerezi dar sunt de aceeași părere. Din păcate ai mare, mare dreptate.
Aș adăuga că dacă s-ar întâmpla ceva ar fi de vină și comunitatea, poate chiar mai mult decât autoritățile, pentru că nu se implică. Unu' nu vrea să se pună rău cu părinții, altu' n-a pățit nimic deci nu-i pasă etc.

#48
autom2

autom2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 26.01.2007
Incendierea intentionata se numeste ARSON si este catalogata de catre politie la ,,distrugere,,

#49
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Postautom2, on 31 mai 2018 - 10:49, said:

Asigurarea nu iti asigura supravietuirea in cazul in care esti surprins de incendiu intr-un loc din care nu te poti autoevacua.
Da, trebuia sa adaug si semnul crucii.  Posted Image

#50
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Reclamație la Poliție și la Parchet. Teoretic ar trebui să apară Poliția după aia să îl ducă la verificat procesor.

Am un vecin cu probleme mari de acest gen. Tratament anapoda, luat după ureche etc.

La un moment dat a avut ceva probleme la un bancomat în cartier. A intrat în bancă și a făcut verbal harakiri cu banchiozele. Glumesc desigur, a făcut scandal mare cu duduile care erau pe acolo la ghișee.
Asta acum vreo 8-9 luni. L-a luat poliția pe loc direct din bancă și a fost dus la Poiana Mare - e un spital acolo pentru acești nenorociți ai soartei.
N-a mai apărut pe acasă, și nici nu cred că apare prea curând.

Deci se poate...

Uite la Poiana Mare au și spectacole

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Zvc0_ZXMYPk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by exceswater, 31 May 2018 - 12:43.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate