Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 

The Thing(2011) o chestie pe care nu am inteles-o

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
In filmul The Thing (2011) care este un prequel al celebrului deja The Thing(1982) nu am inteles ceva la final, rog fanii sa-mi explice...
Ce s-a intamplat cu tipa care a ramas in viata? Filmul se termina cu cei 2 norvegieni care urmaresc acel caine.....

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
L-am văzut și eu parțial, am adormit la el. (de oboseală nu de plictiseală)
Frumos.

Quote

How does the movie end?
Kate and Carter pursue the Sander-Thing to the spaceship buried in the ice. They climb on board and the ship begins to power up. Kate falls into the ship separating her from Carter. While trying to find a way out, Kate is confronted by the Sander-Thing, and she throws a thermite grenade into its mouth that kills the Sander-Thing when it detonates. Just as this happens, Carter appears with the flamethrower and the two of them escape the tunnel and enter the snowcat. Kate takes the flamethrower from him and says she'll put it in the back. Kate then says to Carter that the reason she knew Carter was human before was because of his earring, which is now missing. He tries to convince her she was mistaken, however Kate shoots him with the flamethrower and we hear the tormented and unworldly screams of the Thing... revealing that Kate was right to conclude that Carter was a Thing replicant. Kate then gets in another snowcat and stares blankly through the windshield, emotionally drained, utterly alone and with little hope of survival. During the credits, we see the Norwegian's helicopter and pilot arriving at the near-destroyed base to find Lars. Then, the dog that was assimilated early in the film is seen fleeing from the scene. Lars and chopper pilot Matias (Ole Martin Aune Nilsen) pursue it, and Lars begins shooting at it, just like in the opening scenes of Carpenter's The Thing.


#3
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Unul din filmele mele preferate.Ea a ales sa moara inghetata in senilata.

#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

View Postexceswater, on 30 mai 2018 - 09:47, said:

..am adormit la el. (de oboseală nu de plictiseală)


Mutu.Adrian Mutu.Lu' ala sa i-o zici.

#5
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Oricum varianta 1982 a lui Carpenter este de remarcat datorita faptului ca efectele erau realizate fara calculator( a fost nominalizat la premiul Saturn) ca sa nu mai pomenim de muzica lui Ennio Morricone care da un plus filmului....
Iar pt.fanii jocului actiunea incepe de unde a ramas Kurt Russel cu negru in filmul din 1982....

Edited by Valmont43, 30 May 2018 - 13:09.


#6
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Ar fi interesant sa faca o continuare cu actiunea de unde a ramas kurt russel

#7
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,523
  • Înscris: 30.10.2003
Cu negru sau fara negru? Posted Image

#8
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Ai fost bagabont la faza astaPosted Image
Cu negru,cu negru(dar cu ala din primu film) ca facea echipa buna kurt russel cu el

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostValmont43, on 30 mai 2018 - 13:07, said:

Oricum varianta 1982 a lui Carpenter este de remarcat datorita faptului ca efectele erau realizate fara calculator( a fost nominalizat la premiul Saturn) ca sa nu mai pomenim de muzica lui Ennio Morricone care da un plus filmului....
Iar pt.fanii jocului actiunea incepe de unde a ramas Kurt Russel cu negru in filmul din 1982....
Mai este un film asemanator cu acesta. Foarte bun, mi s-a parut chiar mai bun decat The Thing.

#10
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View PostI2O, on 30 mai 2018 - 14:25, said:

Ar fi interesant sa faca o continuare cu actiunea de unde a ramas kurt russel
Doar jocul incepe de-acolo, si eu m-am mirat ca nu s-a mai scos nici continuare la joc si nici la film

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate