Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

ANCOM: 99,6% dintre gospodariile din Romania sunt abonate la servicii TV

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
Alex90USA

Alex90USA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 06.02.2018
Ce e asa greu de inteles? Procentul de 99,6 e influentat de cei care au mai mult de un abonament ( cunosc cativa ) asa ca oameni fara abonament tv sunt mai multi de 4 la 1000.

#20
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007

View PostLunaCrystal, on 29 mai 2018 - 12:01, said:

Partial da. Si asta pentru ca e vorba de inapoiere tehnologica, in epoca internetului sa folosesti tv-ul pentru filme.

Riiight, buna explicatie (not). Inteleg ca ar trebui sa ma uit doar la cinema in 3D sau pe telefon, nu?

#21
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View PostTruculMagic, on 29 mai 2018 - 11:08, said:

Probabil din cauza ca sunt multe pensiuni peste tot pe unde mergi Posted Image

E necesar un abonament la tv, nu va tot manifestati atata. Exista si altceva de vazut in afara de mircea badea si gadea sau manele.
History HD, toate programele DIGI (WORLD, LIFE, etc), Nationalurile... si inca ceva canale, care sunt foarte ok.
Iar pe A1 emisiunea chefi la cutite imi place, cand am ocazia ma uit. Posted Image
Degeaba cablu TV daca nu suporti reclamele...

#22
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View PostAlex90USA, on 29 mai 2018 - 13:46, said:

Ce e asa greu de inteles? Procentul de 99,6 e influentat de cei care au mai mult de un abonament ( cunosc cativa ) asa ca oameni fara abonament tv sunt mai multi de 4 la 1000.

FIx de asta nu sunt relevante cifrele... Cand ai 100% abonati si mai multe firme care ofera acelasi serviciu relevanta cifrelor este data de numarul abonatilor multipli, altfel cifrele sunt non-sens.

N-am vazut sa fie publicate cifrele in care la aceeasi adresa (gospodarie) sunt mai multe abonamente (exact cum sunt si la mobil, unde ma dau pe mine exemplu: tata e pe Vodafone, eu, sora si mama pe Orange, dar sunt 3 abonamente cu 4 numere... si ghici ce ...100% abonati). Trebuie facuta raportarea mai detaliata, nu cum au fost anuntate: X abonamente, X gospodarii...

#23
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
moa', ce-mi plac hipsterelile de genu' "io n-am coa', sunt rebel, sunt ciumeg, nu merg cu turma,
nu-mi trebuie x,y sau z ca io o ard pe interneti, internetii e mama lu' tata lu' peste prajit". adica
mai pe romaneste, "ba io o am mai mare". ceea ce e putin cam lame, ca sa vorbesc in termeni
cunoscuti si pentru unii...bleh...

da, bun, sa ne traiasca. trebuie sa aibe si romanu' acces la informatie, pe ce canale ii convine lui.
ca daca la tara ii merge netu' (asta daca-i merge si-l are), cu viteza lu' ADSL sau 4G legat de-un
stalp si cu o carpa-n gura...ma scuzati, da' ia si uita-te tu marele hipsteras la "strimin". apoi da-ti
doua palme si nu mai comenta, ca nu ti-a cerut nimeni sa te lauzi.

in alta ordine de idei, ca tot zicea cineva cum se calculeaza procentele...uite eu de exemplu: doua
abonamente la net si doua la tv. un net la un apartament (doar net, ca nu prea stau p-acolo ca sa
zici ca poate era necesar), la mine acasa tv+net (oarecum sunt legate unu' de altu' pentru ca UPC)
si pot sa spun ca mai aterizez si pe la belit retina la tv uneori, iar la maica-mea sunt tot eu clientu'
desi ea e utilizatoru'. de fapt doi utilizatori, ca e vorba de DTH, doua decodoare pe un abonament,
unu' la ea, unu' in alta parte, ca doar n-oi fi dobitoc sa platesc 30-40 de lei inca un abonament cand
pot sa platesc 3 lei pe luna chiria unui al doilea decodor. daca o iei pe locatii, iti mai iese cum iti mai
iese (gospodarii cum zic baietii cu carnetele cu expresii frumoase). daca o iei "per capita" iti cam da
cu virgula si nu prea-ti mai iese socoteala.

hai si cu internetu' la cat mai multi cu acces la el.

Edited by dygey, 29 May 2018 - 16:17.


#24
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008

View Postgumball3000, on 29 mai 2018 - 09:30, said:

Halucinant.
Indobitocirea poporului in masa.
Dacă tu te uiți numai pe Kanal D și Antene, te anunț că nu e vina noastră. Mai ai și documentare, muzică și filme.


View PostLunaCrystal, on 29 mai 2018 - 12:01, said:

Bleah. Oribil, televiziune la tot poporul, mai trebuie ani buni se pare pana sa scapam de flagelul numit televizor.

Și la ce trebuie să ne uităm?
Prefer să stau întins în pat și să mă uit la TV, decât să umblu ca mortu pe stradă cu telefonul în mână.

#25
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,030
  • Înscris: 09.05.2006
Cel mai ieftin divertisment e televiziunea...

Sau o fi internetul?

#26
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006

View PostAlexEn, on 29 mai 2018 - 13:54, said:

Riiight, buna explicatie (not). Inteleg ca ar trebui sa ma uit doar la cinema in 3D sau pe telefon, nu?
Internetul nu se reduce doar la telefon.

#27
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,809
  • Înscris: 14.10.2008
Eu am cablu TV din 1993. Acum Putin īl mai folosesc eu, dar nu renunt la el cum nu renunt la telefonul fix. Plus ca mai e si maica-mea in casa si musafiri uneori etc.

#28
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007

View PostLunaCrystal, on 30 mai 2018 - 00:31, said:

Internetul nu se reduce doar la telefon.

Nici asta nu pot sa cred...
Ce legatura are cu subiectul de fata? Ai aruncat niste 'vorbe de duh' fara vreun argument initial si nici dupa nu ti le sustii logic.

#29
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,562
  • Înscris: 13.06.2004
Ha-ha, de parcă cu internetul nu poţi fi moneypulat. Să fim serioşi, ce tramvaiu' 5 (sau autobuzu' 167).
Eu unele chestii le aflu de la televizor. Că pe internet poţi căuta, dar dacă nu ştii ce să cauţi, degeaba.

#30
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,562
  • Înscris: 13.06.2004
La noi televizorul şi internetul sunt importante pentru că oferă o sursă ieftină de distracţie. Nu ţine numai de ventiuri, ţine şi de educaţie şi stresul care ne înconjuară de când cu "creşterea nivelului de trai".

#31
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,128
  • Înscris: 04.02.2011

View Postf300, on 29 mai 2018 - 09:46, said:

Si mult, mult, mult mai putini buda in casa. Sau apa calda. Sau folosesc pasta de dinti sau sapunul. Deh, prioritati.
Tehnologia e mai accesibilă decât buda în zilele noastre..

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate