Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Reclame nesolicitate / abuzive pe telefoane Samsung

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Era preferabil sa cauti totusi decit sa raspindesti informatii neverificate si care la prima vedere (literalmente sub 3 secunde si PRIMUL link in google, asta fara sa stiu ce sa caut) sint doar panica fara sens, debunked cel putin de la inceputul lui februarie:

https://forum.xda-de...tching-t3742409

This myth has been completely busted. We are not sure what bricked the tester's phone. He was not trying to downgrade from Blv3 to Blv2, nor did it have anything to do with FRP lock or user accounts as some people (who weren't involved in the testing) suggested.
But as we have verified, and has also been verified by users here at XDA, Prince Comsy ODIN still works on Blv3. Carrier switching still works on Blv3. @BlueFox721 has posted the Factory Binary files for Blv3 as well as a guide for carrier switching.
So carry on! Canadians, feel free to use U software! U users, feel free to use U1 software!
I am happy to admit I was wrong, and I apologize for any frantic flashing and factory resets I caused. I genuinely was trying to prevent hard bricks, and decided to err on the side of caution, even if that meant I overreacted.

Edited by f300, 30 May 2018 - 15:54.


#38
adr1ann90

adr1ann90

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.02.2018
De cateva zile am si eu aceasta problema, am s9 plus si au inceput sa imi apara reclame dupa deblocarea telefonului pur si simplu ma pomenesc cu reclame. Cred ca au inceput sa apara in urma instalării unei aplicatii de pe magazin play, am dezinstalat cam toate aplicatiile recente dar degeaba. A reușit cineva sa scape de această problemă cu reclamele?

#39
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015

 adr1ann90, on 26 noiembrie 2018 - 14:03, said:

De cateva zile am si eu aceasta problema, am s9 plus si au inceput sa imi apara reclame dupa deblocarea telefonului pur si simplu ma pomenesc cu reclame. Cred ca au inceput sa apara in urma instalării unei aplicatii de pe magazin play, am dezinstalat cam toate aplicatiile recente dar degeaba. A reușit cineva sa scape de această problemă cu reclamele?
Incearca un factory reset si instaleaza de la 0 toate aplicatiile.

#40
iosis38

iosis38

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 16.12.2012
Problema asta o am și eu pe Xiaomi mi 8. A apărut din senin.Chiar azi noapte a început să cânte singur , a naibii reclame.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate