Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Inregistrare audio sau video - interior - amator

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
jimmyy

jimmyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 21.04.2008
Salut,

Am nevoie sa inregistrez ce se intampla intr-o camera mai mare fie doar audio sau chiar si video.
Am deja un NAS Synology DS216play cu un WD de 3TB cumparate acum vre-o doi ani. Parca WD era Caviar rosu. (WD30EFRX).

Am si Wifi si cablu Ethernet cred ca merge si la 1GB viteza pe retea. Cablul ethernet il am intr-un colt din care poti sa vezi toata camera.

E vorba despre un fel de joc cu copiii mei, deci nu am nevoie de o solutie super profesionista.

De preferinta sa inceapa sa inregistreze cand detecteaza un zgomot sau miscare (daca e video).

Camera e maricica are cam 50-60mp. E important sa se auda ce a spus fiecare, nu neaprat super clar dar sa se inteleaga.

Bugetul ar fi cam pana in 450RON.

As vrea sa o tin totusi 1-2 ani, dar nu mai mult.

Ce imi recomandati?

Multumesc

#2
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,622
  • Înscris: 06.03.2005
Vezi asta:
https://www.hikvisio...S-2CD2442FWD-IW
M-am jucat eu cu asa ceva, merge pe wi-fi deci poti sa o plasezi oriunde, imaginea este foarte buna , sunetul este bidirectional adica auzi si poti vorbi celor din camera live ( prin aplicatia de mobil).
Inregistrarea se poate face local pe micro SD sau in retea pe NAS, se poate folosi pe post de alarma are sensor PIR care se declanseaza la miscare.

#3
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Presupun ca vei folosi Surveillance Station de la synology deci cauta o camera compatibila.
Sunt mai multe care merg dar nu apar in lista aia.

#4
hades

hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 16.12.2003
http://www.skut.ro/c...hikvision&cat=0

Daca te multumesti cu HD Ready gasesti si la 200 lei.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate