Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Xiaomi MiBand 3

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
575 replies to this topic

#91
teroristul

teroristul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 13.01.2008
Am primit si eu bratara din China , a durat aproximativ 3 saptamani , pretul total cu livrare si fara alte taxe a fost 130 de lei ,  dar a venit. Inconvenientul este ca are doar limba chineza si nu prea pot profita de ea la maxim dar una peste alta este super ok Posted Image. Astept acel update sa o pot folosi in engleza Posted Image

Edited by teroristul, 13 July 2018 - 19:48.


#92
crazyalex86

crazyalex86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 882
  • Înscris: 27.04.2008
Salut,

Nu am bratara, ma tenteaza sa o cumpar, dar am vazut ca se poate schimba limba din chineza in engleza.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YGJj69sC4eg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by crazyalex86, 13 July 2018 - 21:06.


#93
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

 teroristul, on 13 iulie 2018 - 19:47, said:

Inconvenientul este ca are doar limba chineza si nu prea pot profita de ea la maxim dar una peste alta este super ok Posted Image. Astept acel update sa o pot folosi in engleza Posted Image
Este deja disponibil update-ul pentru limba Engleza.
Verifica sa ai Mi Fit 3.4.2 si meniul telefonului sa fie setat pe Engleza.

#94
spree999

spree999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 10.11.2007
Acum ar fi fost momentul sa o iau. 26,89 $ pe banggood cu codul mi3cnbd. Reducere 13 $

Edited by spree999, 18 July 2018 - 17:10.


#95
mysterious97

mysterious97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 05.11.2013
Salutari!
Ma intereseaza achizitia mi band3, mai mult pentru notificari si mesajele pe care o sa le primesc pe telefon . Am gasit-o la 24 euro pe aliexpress, dar ma intereseaza daca aveti idee cam ce taxe mai trebuie sa achit apoi, cam cat o sa fie pretul total? (intreb pt. ca nu am luat de pe aliexpress lucruri mai scumpe de 10 euro)
Si inca o chestie..am observat ca exista si varianta cu nfc, dar e foarte greu de gasit, cel putin eu nu am dat de ea pe site-ul chinezesc. Aveti idee unde pot sa gasesc varianta cu nfc la un pret ok?

#96
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
Attached File  1.png   15.25K   75 downloads

#97
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

 mysterious97, on 19 iulie 2018 - 11:51, said:

Aveti idee unde pot sa gasesc varianta cu nfc la un pret ok?
Varianta cu NFC o sa apara undeva prin luna Septembrie si tare mi-e ca nu prea o sa ai ce face cu ea in Romania.

#98
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,473
  • Înscris: 18.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bAJI0ritlug?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

un review...eu cred că o să comand. păcat că nu are gps :( știți ceva cu gps?

#99
mysterious97

mysterious97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 05.11.2013

 bobo323, on 19 iulie 2018 - 14:03, said:

Mersi frumos! Deci m-ar ajunge undeva la 30 euro... sigur nu platesc nimic la vama, doar TVA-ul? Vad ca un coleg de aici a spus ca a dat vreo 32 de lei la vama Posted Image

 cosmin_17, on 19 iulie 2018 - 15:48, said:

Varianta cu NFC o sa apara undeva prin luna Septembrie si tare mi-e ca nu prea o sa ai ce face cu ea in Romania.
Da? Nu stiam..mersi frumos de info.

#100
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

 mysterious97, on 19 iulie 2018 - 17:34, said:

Sigur nu platesc nimic la vama, doar TVA-ul? Vad ca un coleg de aici a spus ca a dat vreo 32 de lei la vama Posted Image
Depinde de unde cumperi bratara si prin ce posta va fi trimisa. E cam loterie cu coletele din China, unora le ajung la vama, altora la posta de cartier.
Daca o cumperi de pe Cafago.com (trimit cu priority Post NL sau cu Singapore Post), iti vine sigur acasa si nu mai platesti TVA + taxa de coletarie (testat pe colet cu bratara.)
Daca o cumperi de pe Gearbest, incearca sa alegi Belgium Post (cu posta asta, exista sanse sa-ti ajunga acasa). Metoda testata pe multe comenzi si nu au ajuns toate acasa, dar macar e cea mai rapida dintre toate.
Daca iti ajunge la vama, trebuie sa ai la tine o dovada a platii (poate fi copie dupa extrasul din contul de PayPal) si buletinul. La verificarea coletului, operatorul vamal iti va calcula TVA-ul 19% din valoarea trecuta pe dovada ta de plata (daca esti baiat istet, te descurci tu :P). Pe langa TVA o sa mai achiti o taxa de coletarie (daca e peste tot la fel, e cam 8 lei).

#101
chitsro

chitsro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 26.10.2011
https://v39.ro/produ...eza,-negru-pret

175 ron +15 ron transport, pret destul destul de bun.

#102
chitsro

chitsro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 26.10.2011
MI-a ajuns ieri bratara, la prima vedere sunt incantat de ea, ecranul mai mare arata bine, parca este si putin mai inalta ca mi band 2. A ajuns la posta de cartier si nu am platiti nimic in plus.

#103
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,473
  • Înscris: 18.06.2007

 chitsro, on 25 iulie 2018 - 09:22, said:

MI-a ajuns ieri bratara, la prima vedere sunt incantat de ea, ecranul mai mare arata bine, parca este si putin mai inalta ca mi band 2. A ajuns la posta de cartier si nu am platiti nimic in plus.
cum e software? chineză/global? ceva impresii? în cât timp ai primit-o?

Edited by bobalex18, 25 July 2018 - 09:27.


#104
chitsro

chitsro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 26.10.2011
a venit cam in 2 saptamani, foarte repede..software era in chineza dar am dezinstalat aplicatia mi fit, am pus limba in engleza la telefon, apoi am instalat-o din nou si si-a facut update de firmware la prima conectare.  Mi-e cam greu sa ma obisnuiesc cu swap-ul .. dar nu e foarte complicat, imi place ca apare tot mesajul pe ecran . Eu zic ca merita de la mi band 2 upgrade, a costat 130 de ron, nu e o avere..

Am avut mi band 1s, 2 si acum 3, deci sunt multumit de brandul acesta .

#105
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,473
  • Înscris: 18.06.2007

 chitsro, on 25 iulie 2018 - 10:12, said:

a venit cam in 2 saptamani, foarte repede..software era in chineza dar am dezinstalat aplicatia mi fit, am pus limba in engleza la telefon, apoi am instalat-o din nou si si-a facut update de firmware la prima conectare.  Mi-e cam greu sa ma obisnuiesc cu swap-ul .. dar nu e foarte complicat, imi place ca apare tot mesajul pe ecran . Eu zic ca merita de la mi band 2 upgrade, a costat 130 de ron, nu e o avere..

Am avut mi band 1s, 2 si acum 3, deci sunt multumit de brandul acesta .
cum e cu acest uninstall? pierd datele memorate? pasi/kg etc? dacă trec direct aplicația în limba engleză îți face update? sau îi fac update d epe un telefon și apoi o imperechez cu telefonul unde am datele?

#106
chitsro

chitsro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 26.10.2011
Nu pierzi datele, ele sunt pe cont din cate stiu. Sa te uiti la datele de cont inainte, parola si id. Poti incerca si asa, dar nu cred ca merge..cel mai sigur:
1.faci unpari si uninstal la aplicatie
2. modifici telefonul pe engleza
3. instalezi din nou aplicatia mi fit
4. faci pair la bratara din nou, eventual sa restartezi bluetooth/ telefon, la mine nu a mers din prima.

Mai sunt si alte variante pe net dar asta mi s-a parut cea mai ok. Mai poti instala aplicatia mi heart rate si s-o platesti (1 euro) si poti face de acolo automat update de firmware, ce limba vrei tu. Eu nu am vrut sa dau 1 e :))

#107
madutzu25

madutzu25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 07.10.2013
Salut. Astăzi am primit si eu coletul cu bratara, am gasito prin bluethoot dar nu ma pot conecta la ea, am ca telefon un OP 5T. Ce am facut gresit sau ce ar trebui sa mai fac. Multumesc

Attached Files


Edited by madutzu25, 25 July 2018 - 11:10.


#108
chitsro

chitsro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 26.10.2011
instaleaza aplicatia mi fit..si prin ea se face pair..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate