Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tulsa King (2022 - )

Tv box android fara "servicii...

Factura platita la Supercom si ne...

Nu mai primesc sms pentru locker ...
 Apeluri efectuate dar nu apar in ...

Apa de puț in Berceni-Ilfov

Recomandare alegere - R7 7800X3D/...

OCEANIA NATIONS CUP 2024
 Recomandare router portabil wifi

Plata internaționala

Problema cheie/inchidere centrali...

Casa pe structura de lemn (timber...
 In ce an ati facut scoala de sofe...

Problema masina de spalat

Achiziție lentile ochelari o...

Alegere rucsac 20 litri

Xiaomi MiBand 3

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
575 replies to this topic

craciuncostel

craciuncostel

Active Member

• Grup: Members
Bună ziua, am nevoie de un sfat. Am achiziționat această brățară acum 12 zile, a venit descărcată complet. Am încărcat-o full iar aseară avea 7% baterie. Am pus-o la încărcat... iar după 3 ore era la 0%,descărcată complet. Ok, o las peste noapte, dimineață era moartă complet. O mai las o oră în priză, văd că nu mișcă nimic, completez cererea de retur online, când mă uit la ea îmi arată că încarcă.
Este un comportament normal sau oare are o problemă? Acuma nu mai știu dacă să îi fac retur, acum cât mai am 2 zile voie, după asta o pot trimite la service doar pe garanție. Plus că am prins-o și la 95 RON, dacă îmi returnează banii mai trebuie să completez ceva. În fine, nu e de bani dar măcar să știu că merge...

IrishRiver

IrishRiver

Active Member

razvan_3asy, on 21 august 2019 - 17:51, said:

Este normal sa se descarce asa repede? Pulsul este setat la 30 min.
Este conectata la un iphone 6..

Verifica toate optiunile, vezi cate ai activate si ce fac.
Nu este normal sa se descarce asa repede.

Eu la 11 zile de la incarcare mai am 10 %.
Nici a mea nu mai tine 2 saptamani ca inainte dar totusi..

Edited by IrishRiver, 01 September 2019 - 12:11.

crazyalex86

crazyalex86

Member

craciuncostel, on 01 septembrie 2019 - 09:40, said:

Bună ziua, am nevoie de un sfat. Am achiziționat această brățară acum 12 zile, a venit descărcată complet. Am încărcat-o full iar aseară avea 7% baterie. Am pus-o la încărcat... iar după 3 ore era la 0%,descărcată complet. Ok, o las peste noapte, dimineață era moartă complet. O mai las o oră în priză, văd că nu mișcă nimic, completez cererea de retur online, când mă uit la ea îmi arată că încarcă.
Este un comportament normal sau oare are o problemă? Acuma nu mai știu dacă să îi fac retur, acum cât mai am 2 zile voie, după asta o pot trimite la service doar pe garanție. Plus că am prins-o și la 95 RON, dacă îmi returnează banii mai trebuie să completez ceva. În fine, nu e de bani dar măcar să știu că merge...

Verifica daca este conectata corect la incarcator.

an_tonica

an_tonica

Member

SmurfK, on 15 august 2019 - 11:57, said:

Pulsul mi se pare pe lângă în marea parte a timpului. Cel puțin în timpul alergării, e foarte greu să încerci să menții un puls anume cu ajutorul brățării, pentru că până afli cât ai pulsul în momentul ăsta, pe brățară, mai trebuie să treacă ceva minute. Deci nu poți alerga decât în trecut oarecum, să știi cât ai avut pulsul acum vreo două minute.

Ce mi se pare mai ciudat, e că acest senzor merge extraordinar de prost în timpul mersului, mai prost decât în timpul alergării. Mi s-a întâmplat să merg, să-mi arate pulsul pe brățară, dar după ceva timp să nu mai înregistreze nimic și să nu-mi mai arate nimic. Trebuia să resetez sesiunea de mers din telefon și să încep alta ca să-și revină.
Cel puțin în timpul mersului, dacă vreau să-mi verific pulsul, am două șanse. Ori primesc o valoare absurdă, 65 bpm, în condițiile în care am mers de vreo 20 de minute în continuu la un ritm alert, ori eroare. Când pui frână și stai pe loc, măsoară, dar nici atunci, nu sunt două măsurători la fel.

Aici ai dreptate un pic. Pulsul mai da pe langa daca bratara nu sta exact pe incheietura mainii sau daca s-a adunat transpiratie sub ea. Mi s-a intamplat des ca la prima masuratoare sa dea o valoare absolut aiurea iar la a doua incercare dupa repozitionarea bratarii sa dea valoarea corecta. Oricum varianta 4 are un senzor nou mult imbunatatit care rezolva cumva aceasta problema.

SmurfK, on 15 august 2019 - 11:57, said:

Ideea e că S Health are un reglaj specific a lungimii pasului, 0.8m, iar pe brățară, îți calculează treaba asta, cu toate că nu prea știu cum.

Pe bratara cred lungimea pasului este estimata in functie de datele personale introduse la profil: inaltime, greutate, varsta. De ce spun asta? Pentru ca am luat doua bratari Versiunea 4 una pentru mine una pentru baiatul meu care are 12 ani eu avand ceva mai multi (48). Am introdus la amandoi datele personale mentionate care difera evident de la mine la copil... Posted Image si la acelasi nr. de pasi, copilului meu ii arata o distanta mai mica parcursa.

Edited by an_tonica, 03 September 2019 - 15:06.

SmurfK

SmurfK

Senior Member

• Grup: Senior Members
A, interesant, nu m-am gândit la asta, cu lungimea pasului. Foarte posibil.

azazica

azazica

Member

În legătură cu incarcatul, sa mai cureți contactele și când ai pus-o la încărcat sa verifici sa îți arate ca încarcă.Am observat ca locașul acela sa lărgit puțin, eu am mai strâns-o puțin la flacăra de aragaz. Mai pățesc și eu sa nu încarce. Și pe mine cam 2 săptămâni a început sa ma tina. Nu am puls activat, nu am meteo, îl folosesc doar ca ceas, pt apeluri și sms/watsapp

toto_riina

toto_riina

Guru Member

Spuneti-mi si mie, va rog, cum fac ca versiunea in romana 1.5.0.2 sa nu-si mai faca update si sa revina la engleza?(cu aplicatia mifit cauta imediat dupa instalare noi actualizari). De asemenea nu-mi arata vremea zice : "connect to app to update"

Edited by toto_riina, 16 November 2019 - 15:04.

azazica

azazica

Member

Eu am dezactivat vremea odată ce am pe telefon și ma uit destul de rar nu își mai are rostul și pe brățară. Am comandat de pe Ali o chestie daia de încărcat sa am de rezerva. E mult mai buna decât originalul, are pinii aia doi mai lungi și nu am mai avut probleme cu incarcatul.

Cipry7

Cipry7

The Doctor

Am și eu o problemă. Mi-am schimbat telefonul (Android) și nu reușesc sub nicio formă să mă loghez în aplicația Mi Fit. Nu se poate conecta pur și simplu. Mi-am resetat parola de la contul Mi și degeaba. A mai pățit cineva asta? Pierd progresul de până acum dacă îmi fac cont nou?

Morphinus

Morphinus

Active Member

Ai incercat sa elimini si datele aplicatiei?
Incearca si dezinstalarea sa si descarcarea unui apk mai nou de aici.

Alta versiune de MiBand 3 este in lucru Mi Smart Band 3i.
Articol despre ea aici.

Edited by Morphinus, 22 November 2019 - 13:11.

bibacj

bibacj

Junior Member

Buna ziua,

Am si eu o bratara My band 3 care de o saptamana are pe ecran mesajul Connect to app to update. Am dezinstalat/reinstalat pe telefon aplicatia dar degeaba...

Ce pot sa ii fac?

Multumesc

Edited by bibacj, 29 November 2019 - 15:55.

Cipry7

Cipry7

The Doctor

Morphinus, on 22 noiembrie 2019 - 13:08, said:

Ai incercat sa elimini si datele aplicatiei?
Incearca si dezinstalarea sa si descarcarea unui apk mai nou de aici.

Alta versiune de MiBand 3 este in lucru Mi Smart Band 3i.
Articol despre ea aici.
Mersi pentru sfaturi! Până la urmă a apărut o nouă versiune în Google Play și după ce i-am făcut actualizarea m-am putut conecta.

frigider9000

frigider9000

Junior Member

Salut dragi posesori de mi band 3!
As dori bratara asta strict pt notificarile de la tel. Sa nu stau langa tel in casa.

Va rog, niste informatii daca poate cineva sa verifice:

Ma intereseaza ce se intampla cu notificarile de la telefon (apeluri/mesaje) daca te indepartezi de telefon(gen in casa), bratara se deconecteaza, te suna cineva/sms apoi te apropii iar de tel si se resincronizeaza: notificarile ce au fost primite de tel in timp ce bratara era deconectata mai ajung la bratara sau nu?

Nu am casa imensa doar peretii grosi/cu mult fier beton in ei... Alte bratari fitness la fel se deconecteaza la distante mici.

Apreciez enorm un astfel de experiment!

oznek

oznek

New Member

Salut. Am gasit o bratara xaomi band 3. Cum pot să o conectez la tel. meu. Bănuiesc că are setările de la cel care  l-a pierdut. L-am resetat. O găsește pe telefon dar după ce imi arata ca să asociat pe bratara nu se schimba nimic tot imi spune sa ma conectez cu tel. Multumesc.

IrishRiver

IrishRiver

Active Member

oznek, instaleaza Mi Fit de la xiaomi si (re)configureaz-o.
https://play.google....iaomi.hm.health

@frigider90000 eu stau intr-un apartament de 40 m patrati si primesc notificarile oriunde as fi. Ea se sincronizeaza cu aplicatia din cand in cand.
Am primit update de firmware recent si imi scrie numele celui care ma suna, mesajele vin si ele.
De ce nu vrei modelul nou ? Mi band 4 ?

menes662000

menes662000

Member

IrishRiver, on 11 decembrie 2019 - 11:29, said:

oznek, instaleaza Mi Fit de la xiaomi si (re)configureaz-o.
https://play.google....iaomi.hm.health

@frigider90000 eu stau intr-un apartament de 40 m patrati si primesc notificarile oriunde as fi. Ea se sincronizeaza cu aplicatia din cand in cand.
Am primit update de firmware recent si imi scrie numele celui care ma suna, mesajele vin si ele.
De ce nu vrei modelul nou ? Mi band 4 ?

Cu noul update îți arată apelantul chiar dacă ai tel în limba română? Ce versiune e la update te rog? Mulțumesc.

IrishRiver

IrishRiver

Active Member

Telefonul il am in engleza (oneplus 6 - android 10).

App version 4.0.13
Algorithm 1.1.14

menes662000

menes662000

Member

Am înțeles...
Da...cu telefonul în engleză îmi arată și mie apelantul...dar cu el în română...nici o șansă :(
Nu îi mai dau de capăt...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate