Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

Xiaomi MiBand 3

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
575 replies to this topic

#325
azazica

azazica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.01.2008
Mi fit, tel in engleza și îmi arata cine ma suna, de la cine primesc mesaje, banda este cu versiunea global.
Intrebare: mi fit nu accepta și o a2a banda imperecheata?

#326
crazyalex86

crazyalex86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 27.04.2008

 nei-k, on 19 ianuarie 2019 - 17:00, said:

Azi a vrut piticu' să afle câți pași face la antrenamentu' de baschet și a avut Mi Band 1S-ul meu la mâna. Mândru nevoie mare că a ĂŽncasat 2 mingi peste brățară și n-a pățit nimic. Aș vrea să-i cumpăr o brățară cu afișaj și monitorizare HR continuu, dar oare rezistă ecranul Mi Band 3 la șocuri?


Rezista la socuri si zgarieturi. Eu o tin la mana si cand fac curatenie prin casa si bag mainile prin locuri mai stramte.
Uite aici cum se poate dezmembra bratara, de la minutul 1:10.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Zc1eOmhG6do?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

 azazica, on 22 ianuarie 2019 - 07:24, said:

Mi fit, tel in engleza și îmi arata cine ma suna, de la cine primesc mesaje, banda este cu versiunea global.
Intrebare: mi fit nu accepta și o a2a banda imperecheata?

Eu folosesc Notify and fitness app si am telefonul setat in limba romana si imi afiseaza cine ma suna.

Edited by crazyalex86, 22 January 2019 - 08:35.


#327
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Cum sa nu afișeze ? N-a setat ceva cum trebuie, dar nah, toti vor să li se dea mura-n gura.

#328
IrishRiver

IrishRiver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 30.01.2014
Chiar toti vor mura'n dinti sau in gura, tragedie mare.

Am schimbat limba telefonului in engleza si imi arata doar numarul cand eram sunat.
Am schimbat inapoi in romana si imi arata doar semnul de telefon, fara numar, fara nume iar inainte nu facea absolut nimic.
Din ce am inteles mai exista o aplicatie sau 2 de la xiaomi care costa bani, 15/16 lei care este mai ok decat asta gratis.
Ce mi se pare ironic este ca pe Mi Band 2 aceste probleme nu exista, o are un coleg.

Edited by IrishRiver, 22 January 2019 - 16:54.


#329
cip200

cip200

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.12.2016

 IrishRiver, on 22 ianuarie 2019 - 16:54, said:

Chiar toti vor mura'n dinti sau in gura, tragedie mare.

Am schimbat limba telefonului in engleza si imi arata doar numarul cand eram sunat.
Am schimbat inapoi in romana si imi arata doar semnul de telefon, fara numar, fara nume iar inainte nu facea absolut nimic.
Din ce am inteles mai exista o aplicatie sau 2 de la xiaomi care costa bani, 15/16 lei care este mai ok decat asta gratis.
Ce mi se pare ironic este ca pe Mi Band 2 aceste probleme nu exista, o are un coleg.

Si eu am schimbat limba telefonului in engleza, dar era bine, in sensul ca-mi arata toate numere care ma sunau. La cele inregistrate in agenda telefonului, aparea numele. Am schimbat in romana si este exact ca la tine.

#330
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Am 2 bratari pe 2 telefoane, unul in Eng, altul in RO, pe ambele din start imi arata apelantul pe notificare.

#331
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,534
  • Înscris: 21.12.2006
Am ridicat bratara piticului (129 lei), i-am sincronizat-o cu telefonul acum e la incarcat. Sunt curios ce rapoarte voi vedea maine

#332
IrishRiver

IrishRiver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 30.01.2014
Dar ce aplicatie folositi ?
Eu o am pe aceasta https://play.google....iaomi.hm.health

A incercat cineva asta ? https://play.google....rak.mibandtools

Edited by IrishRiver, 22 January 2019 - 23:02.


#333
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Ăsta îl mai folosim unii în paralel cu Mi Fit.
https://play.google....=com.mc.miband1

#334
IrishRiver

IrishRiver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 30.01.2014
Bratara este cam de pomana, un moft si nimic mai mult. La fel si celelalte chiar daca sunt mai scumpe cu sute de lei.
Doar functia de ceas si de vibrare sa te trezeasca dimineata mi se par utile.
Pasii, distanta, caloriile arse nu sunt exacte, nici nu are cum pentru ca are senzon de miscare ci nu gps iar ala daca stai in cur pe scaun si dai din maini sau te misti cu scaunul inregistreaza si iti zice ca ai facut nu stiu cati pasi Posted Image)
Face niste calcule in functie de ce simte ala si informatiile despre tine din aplicatie, inaltime, kg, sex, varsta.
A, treaba cu somnul mi se pare interesanta, daca dormi si nu misti mainile, senzorule zice ca ai dormit adanc, daca te misti putin pentru o anumita perioada iti spune ca ai avut "light sleep" si tot asa.
Adica daca lasi bratara pe masa s-ar putea sa iti zica ca a ia avut somn adanc nu stiu cate ore Posted Image.

pe iOS exista o aplicatie asemanatoare care face tot ce face si bratara asta dar nu ia pulsul.

Edited by IrishRiver, 23 January 2019 - 18:40.


#335
crazyalex86

crazyalex86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 27.04.2008

 feribalint, on 22 ianuarie 2019 - 23:07, said:

Ăsta îl mai folosim unii în paralel cu Mi Fit.
https://play.google....=com.mc.miband1

Eu folosesc doar aplicatia din link. In combinatie cu Mi Band este posibil ca anumite functii sa intre in conflict si sa nu functioneze corect.

#336
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Eu nu am observat nici un conflict.

#337
crazyalex86

crazyalex86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 27.04.2008
Chiar aplicatia notify are mesaje in care scrie ca pot aparea conflicte.

#338
Michele-

Michele-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.07.2009

 IrishRiver, on 23 ianuarie 2019 - 18:37, said:

Bratara este cam de pomana, un moft si nimic mai mult. La fel si celelalte chiar daca sunt mai scumpe cu sute de lei.
Doar functia de ceas si de vibrare sa te trezeasca dimineata mi se par utile.
Pasii, distanta, caloriile arse nu sunt exacte, nici nu are cum pentru ca are senzon de miscare ci nu gps iar ala daca stai in cur pe scaun si dai din maini sau te misti cu scaunul inregistreaza si iti zice ca ai facut nu stiu cati pasi Posted Image)
Face niste calcule in functie de ce simte ala si informatiile despre tine din aplicatie, inaltime, kg, sex, varsta.
A, treaba cu somnul mi se pare interesanta, daca dormi si nu misti mainile, senzorule zice ca ai dormit adanc, daca te misti putin pentru o anumita perioada iti spune ca ai avut "light sleep" si tot asa.
Adica daca lasi bratara pe masa s-ar putea sa iti zica ca a ia avut somn adanc nu stiu cate ore Posted Image.

pe iOS exista o aplicatie asemanatoare care face tot ce face si bratara asta dar nu ia pulsul.
somnul îl înregistrează în funcție de bpm, nu cred ca funcție și de mișcare.
în rest ai dreptate. n-are precizie nici la mers pe jos nici la bpm pe program de exercise.
chiar și asa nu contează neapărat sa fie extrem de precisa, motivul pentru care mi se pare inutila e ca îmi arata doar caloriile arse prin exercise si cele arse prin mersul pe jos. astea sunt doar o parte din activitățile întreprinse pe perioada din zi. mie îmi arata între 400 și 700 de calorii arse pe zi din astea doua activități. eu sunt sigur ca ard cel puțin 1500 zilnic. sa nu mai zic ca nu au și un grafic cu caloriile la un loc pe o perioada de minim o saptmana.

e posibil sa fie utila pentru leșinații care abia fac câte un drum pana la frigider sa ii mai motiveze primele 2 săptămâni sa se miște.

#339
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Instaleaza aplicatia ASTA si ai si grafice...etc  Daca vrei mai multe detalii exista versiunea PRO a aplicatiei care este contra cost ;)
Succesuri ;)

#340
IrishRiver

IrishRiver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 30.01.2014
Daca ar fi inregistrat in functie de bpm ar fi insemnat sa scaneze nonstop, ceea ce nu se intampla si nu se poate la mine de exemplu ca i-am dat oprire din aplicatia lor si verific bpm doar cand vreau eu.
Tot cu senzorul de miscare o face :)

#341
omegaa

omegaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 19.04.2011
Va functioneaza Weather pe mi fit 3.5.7? Mie nu, imi zice connect to app to update de cand am facut update. Cu versiunile anterioare a mers.

#342
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
La mine merge, chiar acum l-am verificat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate