Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Telefon până în 1000 lei

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006

 nila04rrw, on 28 mai 2018 - 13:26, said:

Intreb doar: cu ce e in alta liga?
Htc U Ultra e din liga dinozaurilor. La ce margini are parca e din 2016 iar ca specificatii e praf, 4 core era la moda in 2014, chiar si low end-urile de acum au 8 core.
Alta liga e P20 Lite care arata a telefon din 2018 si se gaseste la 1200 ron pe OLX cu garantie.

Edited by Kroghy, 28 May 2018 - 13:32.


#20
nila04rrw

nila04rrw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 18.10.2010

 Kroghy, on 28 mai 2018 - 13:27, said:

Htc U Ultra e din liga dinozaurilor. La ce margini are parca e din 2016 iar ca specificatii e praf, 4 core era la moda in 2014, chiar si low end-urile de acum au 8 core.
Alta liga e P20 Lite care arata a telefon din 2018 si se gaseste la 1200 ron pe OLX cu garantie.


Cam asa ma gandeam si eu, dar, am crezut ca mai exista vreo varianta mai potenta, la care face referire colegul slai
Initiator, imi cer scuze pt off.

#21
andreiutzu000

andreiutzu000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 03.01.2013
@Kroghy
Degeaba arata P20 Lite a telefon de 2018, daca specificatiile sunt de P10 Lite, la partea de procesor/performante.
Apoi, alta comparatie inutila. Faptul ca are 4 core-uri e absolut irelevant, iar ca P20 lite are 8 core-uri. Daca puterea celor 4 e mai mare decat a celor 8, care dintre telefoane este mai bun, oare? Acum, ca poate vrei sa zici ca bateria nu este un punct forte al lui, da. Dar nu prea e de comparat cu P20 Lite, U Ultra joaca in alta liga, incepand de la ecran si terminand cu performante+procesor.
Da, este mai vechi, din 2016, dar asta nu inseamna ca e mai slab decat un P20 Lite. Singurul punct forte al P20-ul, fata de HTC, este bateria si aspectul 18:9, sa zicem, dar, in rest, este diferenta mare intre ele.

ON TOPIC:
Initiator, si eu recomand tot Redmi Note 5. Vezi ca este la PC Garage la 1000 de lei, varianta cu 64 de GB memorie interna. Specificatiile foarte ok, camera buna, majoritatea review-urilor au ramas impresionati de ea, iar bateria o sa-ti lase o impresie foarte placuta :)

#22
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014

 Kroghy, on 28 mai 2018 - 13:27, said:

Htc U Ultra e din liga dinozaurilor. La ce margini are parca e din 2016 iar ca specificatii e praf, 4 core era la moda in 2014, chiar si low end-urile de acum au 8 core.
Alta liga e P20 Lite care arata a telefon din 2018 si se gaseste la 1200 ron pe OLX cu garantie.
Aoleu... Eu nu inteleg, tu chiar iti inchipui ca te pricepi?
Ca idee, 4 core-ul ala e mult peste petardele astea 8 core cu nuclee de rahat.

 nila04rrw, on 28 mai 2018 - 13:40, said:

Cam asa ma gandeam si eu, dar, am crezut ca mai exista vreo varianta mai potenta, la care face referire colegul slai
Initiator, imi cer scuze pt off.
Aiurea, nu te lua dupa Kroghy. U Ultra e mult peste cele enumerate mai sus la camera, display, procesor, sunet, design, viteza, etc. Doar la baterie e mai slab ca altele, dar in rest nici nu are rost comparatia. Si da, e cam paleta, dar daca nu deranjeaza marimea si bateria putin mai slaba e o alegere buna. La un loc cu Redmi Note 5. Altceva nu merita luat pe la banii astia. Redmi 5 Plus la sub 800, Redmi Note 5 la 1000 sau U Ultra la putin peste 1000.

@restul Mai recomandati mult A1? Deja mi s-a facut rau de cat l-am vazut recomandat pe aici. Altceva nu stiti?
Ca idee, daca tot vreti sa ajutati statul chinez, Redmi Note 5 e mult peste Mi A1 la toate capitolele exceptand soft si e doar cu 150 de lei mai scump. Hai sa pensionam odata A1-le ala, vreti? Posted Image

https://www.pcgarage...t-charge-black/

Edited by AstroNut98, 28 May 2018 - 13:55.


#23
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010

 Kroghy, on 28 mai 2018 - 07:56, said:

[...]
Intre ele, J5 si J7 au avantajul butonului fizic, ecran amoled si cel mai bun android.
[...]
Cum este asta cu cel mai bun android....Posted Image Posted Image  Poti sa ne explici?
Nu de aia, dar cred ca imi vand S7 Edge si cumpar un J5/J7 ca au cel mai bun Android......Posted Image

 Kroghy, on 28 mai 2018 - 07:56, said:

[...]
Mai bun decat J5/J7 e doar P20 Lite care chiar arata a telefon din 2018.
Pe bune? Cum ai dedus chestia asta?
Sa inteleg ca telefoanele fara notch nu arata a telefon din 2018? Deci da faliment Samsung cu al lui S9 si S9+ ca nu arata a telefon din 2018 Posted Image

Edited by feribalint, 28 May 2018 - 14:10.


#24
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
https://www.pcgarage...l-sim-4g-black/
La 800 de lei e afacere . Miui este ok ( mai ok decat androidul " pur " de la Mi A1 , parerea mea )

#25
WinstonMontana

WinstonMontana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 20.02.2018
Nokia 6

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate