Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

666 pe buletin

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
105 replies to this topic

#37
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
aleister crowley este cel mai prolific om care a declarat ca este 666

dar eu cred ca 666 este hitler , nu am gasit o corelatie

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jsm6WI5i7p0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]]
Aleister Crowley

Edited by legit10, 27 May 2018 - 12:41.


#38
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postun-simplu-om, on 27 mai 2018 - 11:38, said:

Salutare !
Mergând într-o zi pe stradă și fiind cu buletinul în mână observ pe spatele acestuia următorul număr: 666.
Ai facut poza cu buletinul tau ?
Ca eu am dat o fuga pan' la un vecin sa-i imprumut telefonul cu camera foto sa fac poza la C.I. sa arat ca pe al meu nu exista nici o cifra !
M-am uitat foarte atent pe spate si nu am zarit nimic, e doar zgariat plasticul de la vechime.
[ https://s15.postimg.cc/id8klbjjt/IMG_20180527_130647610.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
*link-ul pozei se va sterge automat dupa o perioada determinata de mine

Edited by super8, 27 May 2018 - 12:58.


#39
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Topicul ar trebui mutat pe aria Fun.

Edited by MembruAnonim, 27 May 2018 - 12:47.


#40
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
de ce mori ?

crezi ca o sa fie fun mereu..nu e, vine timpul cand o sa plangi

#41
Arlekhinn

Arlekhinn

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 670
  • Înscris: 28.06.2017
Pentru astia mai lenesi, ce e acest 666? Ca eu am asa ceva in numarul cartii de identitate Posted Image Adica noi cand murim, vine cineva si ne duce direct in rai?

Edited by Arlekhinn, 27 May 2018 - 13:05.


#42
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
Apocalipsa lui Ioan 13
1. Apoi am stat pe nisipul marii. Si am vazut ridicandu-se din mare o fiara cu zece coarne si sapte capete; pe coarne avea zece cununi imparatesti, si pe capete avea nume de hula.
2. Fiara pe care am vazut-o semana cu un leopard; avea labe ca de urs si gura ca o gura de leu. Balaurul i-a dat puterea lui, scaunul lui de domnie si o stapanire mare.
3. Unul din capetele ei parea ranit de moarte; dar rana de moarte fusese vindecata. Si tot pamantul se mira dupa fiara.
4. Si au inceput sa se inchine balaurului, pentru ca daduse puterea lui fiarei. Si au inceput sa se inchine fiarei, zicand: "Cine se poate asemana cu fiara si cine se poate lupta cu ea?"
5. I s-a dat o gura care rostea vorbe mari si hule. Si i s-a dat putere sa lucreze patruzeci si doua de luni.
6. Ea si-a deschis gura si a inceput sa rosteasca hule impotriva lui Dumnezeu, sa-I huleasca Numele, cortul si pe cei ce locuiesc in cer.
7. I s-a dat sa faca razboi cu sfintii si sa-i biruie. Si i s-a dat stapanire peste orice semintie, peste orice norod, peste orice limba si peste orice neam.
8. Si toti locuitorii pamantului i se vor inchina, toti aceia al caror nume n-a fost scris, de la intemeierea lumii, in cartea vietii Mielului care a fost junghiat.
9. Cine are urechi sa auda!
10. Cine duce pe altii in robie va merge si el in robie. Cine ucide cu sabia trebuie sa fie ucis cu sabie. Aici este rabdarea si credinta sfintilor.

pana aici e darwin


11. Apoi am vazut ridicandu-se din pamant o alta fiara, care avea doua coarne ca ale unui miel si vorbea ca un balaur.
12. Ea lucra cu toata puterea fiarei dintai inaintea ei si facea ca pamantul si locuitorii lui sa se inchine fiarei dintai, a carei rana de moarte fusese vindecata.
13. Savarsea semne mari, pana acolo ca facea chiar sa se coboare foc din cer pe pamant in fata oamenilor.
14. Si amagea pe locuitorii pamantului prin semnele pe care i se daduse sa le faca in fata fiarei. Ea a zis locuitorilor pamantului sa faca o icoana fiarei care avea rana de sabie, si traia.
15. I s-a dat putere sa dea suflare icoanei fiarei, ca icoana fiarei sa vorbeasca si sa faca sa fie omorati toti cei ce nu se vor inchina icoanei fiarei.
16. Si a facut ca toti, mici si mari, bogati si saraci, slobozi si robi, sa primeasca un semn pe mana dreapta sau pe frunte,
17. si nimeni sa nu poata cumpara sau vinde fara sa aiba semnul acesta, adica numele fiarei sau numarul numelui ei.
18. Aici e intelepciunea. Cine are pricepere sa socoteasca numarul fiarei. Caci este un numar de om. Si numarul ei este sase sute saizeci si sase.



de aici e 666, cred eu hitler....666 este satan pe pamant

Edited by legit10, 27 May 2018 - 13:05.


#43
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostArlekhinn, on 27 mai 2018 - 13:00, said:

Pentru astia mai lenesi, ce e acest 666?
Un bau-bau fluturat de unii eretici pentru a-și înspăimânta auditoriul, în scopul inoculării ideilor proprii, pentru ca mai apoi să-și poată racola prozeliți și cu ajutorul acestora să-și poată realiza nevoile personale.

Edited by mario_bril, 27 May 2018 - 13:11.


#44
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,266
  • Înscris: 06.07.2007
mi se pare mie sau in ultimul timp s-a umplut forumul de personaje mai..... sa zicem  iesite din tipare?
Au fost facute gratieri in masa de la Socola sau balaceanca in ultima perioada?
Care sunteti de prin zona, stiti ceva mai multe detalii?

Edited by dan1980_25, 27 May 2018 - 13:13.


#45
Arlekhinn

Arlekhinn

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 670
  • Înscris: 28.06.2017

Quote

de aici e 666, cred eu hitler....666 este satan pe pamant
Repet! Am 666 in interiorul numarului cartii de identitate. Ba chiar si pe legitimatie am 666 dar sub forma X6Y6Z6. E de bine sau de rau?

Daca e nevoie pozez si legitimatia. Intreb sa stiu ca poate trebuie sa incep sa port la mine ...usturoi sau mai stiu eu ce impotriva ....apei sfintite...

#46
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015

View Postdan1980_25, on 27 mai 2018 - 13:12, said:

mi se pare mie sau in ultimul timp s-a umplut forumul de personaje mai..... sa zicem  iesite din tipare?
Au fost facute gratieri in masa de la Socola sau balaceanca in ultima perioada?
Care sunteti de prin zona, stiti ceva mai multe detalii?

te referi la mine

traieste-ti viata prietene, fa prapad, fa-ti un nume de batjocura...eu ma pregatesc pentru Dumnezeu

Edited by legit10, 27 May 2018 - 13:15.


#47
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostArlekhinn, on 27 mai 2018 - 13:13, said:

Repet! Am 666 in interiorul numarului cartii de identitate. Ba chiar si pe legitimatie am 666 dar sub forma X6Y6Z6. E de bine sau de rau?
Dacă întrebi ereticii, e de rău. Îți explică ei de ce. Posted Image

Edited by mario_bril, 27 May 2018 - 13:28.


#48
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postun-simplu-om, on 27 mai 2018 - 11:38, said:

Salutare !

Mergând într-o zi pe stradă și fiind cu buletinul în mână observ pe spatele acestuia următorul număr: 666. Bătea foarte puternic soarele

salutare!
atunci foloseste-l doar cand nu e soare, si ai rezolvat problema teologica.

#49
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015

View Postmario_bril, on 27 mai 2018 - 13:17, said:

Dacă întrebi ereticii, e de rău. Îți explică ei, de ce. Posted Image
nu inteleg sincer de ce stai cu, coada sus..te consideri erudit dar nu ai argumente, nu stii nimc concret

#50
Arlekhinn

Arlekhinn

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 670
  • Înscris: 28.06.2017

Quote

nu inteleg sincer de ce stai cu, coada sus
Chiar nu stiu ce sa fac. Sa rad? Sa plang? Nu pot acuza pe nimeni, dar nici sa scuz pe cineva. Raman la intrebarea mea existentiala: Cum de suntem atat de diferiti?
Vezi tu colegule? Mario nu te-a jignit. Tu in schimb l-ai jignit. De ce credinta ta este cea adevarata, de ce modul tau de interpretare este cel corect? Nu te intreb sa ma luminezi(sunt deja de mult in partea intunecata), te intreb doar sa aflu cum am resuit sa traiesc pana acum fara sa ma prind ca sunt gresit.

#51
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
il cunosc stand pe aici..la soare te poti uita dar la el ba

a fi crestin inseamna sa fii ultimul, nu primul;

#52
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlegit10, on 27 mai 2018 - 13:03, said:



pana aici e darwin

de aici e 666, cred eu hitler....666 este satan pe pamant
Posted Image

ai tu ce ai cu Darwin si Hitler.

ia spune, cate o vreme, doua vremi si o jumatate de vreme a lucrat Darwin asta?Posted Image

#53
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostMembruAnonim, on 27 mai 2018 - 12:44, said:

Topicul ar trebui mutat pe aria Fun.
A fost mutat acum 666 de secunde.

A, nu ăsta... scuze :D
S-a spart țeava azi, am confundat.

Edited by althea, 27 May 2018 - 13:37.


#54
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postlegit10, on 27 mai 2018 - 13:32, said:

il cunosc stand pe aici..la soare te poti uita dar la el ba
Îți mulțumesc pentru elogiile aduse, acum chiar mă simt măgulit peste măsură. Cu ce te-aș mai putea ajuta, în scopul înțelegerii Bibliei? :icecream:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate