Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Probleme S7 Edge SH

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Adrian-Serb

Adrian-Serb

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 26.05.2018
Buna seara!

Detin de aproximativ 3 saptamani un S7 Edge second-hand. Telefonul e inca in garantia internationala Samsung pe IMEI pana in Septembrie. De cand l-am luat am observat ca display-ul o ia razna daca il folosesc cu mana transpirata. La ce calduri au fost....e si normal. Totusi imediat ce pe ecran se strang niste amprente si urme incepe sa se apese singur. Intr-adevar nu face asta mereu, si cand se apasa o face doar in zona tastelor R,D,F si C. Mentionez ca atat display-ul cat si restul telefonului sunt impecabile. De asemenea am observat ca Fast-Charger-ul original se incalzeste FOARTE tare(adaptorul de priza) si scoate un tiuit destul de puternic cand telefonul e la incarcat.

Va multumesc anticipat!

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Du-te cu el la garantie daca spui ca este valabila.

Oricum, sa stii ca este normal sa se activeze zonele umede. Mie de ex mi-a cazut o picatura de apa in timp ce ascultam muzica (ecranul deschis evident) si a schimbat melodia. A cazut exact pe "tasta" next.

Dar vezi ce-i cu incalzirea aia excesiva. Poate o fi defect incarcatorul.

Edited by MembruAnonim, 26 May 2018 - 20:44.


#3
Adrian-Serb

Adrian-Serb

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 26.05.2018
Mersi mult de raspuns..dar am fost deja cu el la Adial( service-ul autorizat Samsung din oras) si au zis ca o "constatare" dureaza 3-4 zile la ei. Trebuie sa le las telefonul cu cutia,accesoriile si cu un factory reset facut..

Faza cu ecranul m-am gandit ca e normala..dar incarcatorul e chiar neobisnuit. Am avut un S6 inainte tot cu acelasi tip de Fast-Charger si nu era nici pe aproape cu temperatura la utilizare normala. Plus ca nu scoatea tot felul de sunete ciudate.

Edited by Adrian-Serb, 26 May 2018 - 20:48.


#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pai si ce mai astepti? Salveaza ce ai in telefon si trimite-l. Mai ai cateva luni de garantie. Macar sa aflii acum daca este ceva in neregula cu el.

Edited by MembruAnonim, 26 May 2018 - 20:52.


#5
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
Mai bine il trimiti la esd :)
http://esdservice.ro/locatii-esd.php

#6
Adrian-Serb

Adrian-Serb

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 26.05.2018
Va multumesc. Am sa incerc cu ESD.

#7
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Recomand ESD. Daca nu esti din Bucuresti, iei legatura cu ESD si trimit ei curier. Transportul este gratuit.
Nu te complica cu alte service ;)

#8
Adrian-Serb

Adrian-Serb

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 26.05.2018
O sa incerc sa il trimit cat de curand.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate