Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Recomandare aparat spalare presiune

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008
Salutare

Sunt in cautarea unui aparat spalare cu presiune pentru spalat masina , buget 700 ron ,mentionez ca nu am mai avut pana acum si daca se poate pentru cei cunoscatori sa imi ofere cateva sfaturi de ce trebuie sa tin cont can aleg un aparat ?

multumesc!

#2
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,374
  • Înscris: 16.03.2007
karcher, varianta de care ai bani. k3 cred.

#3
serban_bogdan

serban_bogdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 29.01.2004
Eu folosesc Bosch de care sunt super multumit.

#4
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară şi îmi place aşa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,567
  • Înscris: 07.12.2014
Eu am luat un Steinhaus de la Emag.  Foarte multumit de el. Pe la 350 de lei daca retin bine. E mult peste Karcher K2 pe car ila aveam inainte. Acum sa vedem cat rezista, deocamdata il am din Ianuarie si chiar  il folosesc des. Spal saptamanal 2 masini. +curtea, pavaje etc.

Alege in  bugetul tau aparatul cu cel mai mare debit. Presiune cam toate au la fel 110-130 bari. Dar la cele cu debit mic o sa dureze destul de mult spalatul masinii. Problema este ca se usuca spuma activa pe masina si nu apuci sa o clatesti. Sa fie cat mai aproape de 400 de l/min. Daca e peste 400 e si mai bine. Al meu are 396.. Karcher K2 avea 360 si se se vede diferenta destul de tare.

Edited by PoeOvidiu, 26 May 2018 - 07:51.


#5
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Nilflisk. Il am de vreo 8 ani si merge ca in prima zi. Extrem de fiabil.

https://www.amazon.d...ywords=nilflisk

#6
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
Chiar eram curios sa vad cat de repede apare prima trimitere la Karcher...

ON: orice ar fi, fara Karcher.

#7
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Karcher este Mercedesul” în domeniu, apoi urmează ceilalți, degeaba le cauți nod în papură, poate doar prețul mai mare, alte aparate mai bune nu există ! Posted Image

Edited by Viorelsolar, 26 May 2018 - 09:22.


#8
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Da, fara Karcher, doar e lider mondial.

Evident, asta nu inseamna ca pe segmentul low cost nu sunt si altii cel putin la fel de buni.

Edited by izometric, 26 May 2018 - 09:22.


#9
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Am luat dintr-un talcioc de la un tuciuriu un SH, Karcher 720 complet cu doar 200 lei, ținând cont că are motor de 3000W, n-am mai stat pe gânduri, îl folosesc mai mult la spălarea panourilor fotovoltaice și are presiune nu glumă ! Posted Image

#10
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Karcher e lider la scule profi, astea din hipermarket, de plastic, sunt sub orice critica. Corpul pompei e de plastic, se topeste la folosire indelungata, furtunul pezneste, pistolul asisderea. Sunt solutii mult mai buje si fiabile,la preturi identice,sau chiar mai mici.

#11
cristinub2

cristinub2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 29.09.2009
Am vazut la un moment dat si la Lidl, dupa caracteristici parea OK. Eu am Karcher, K3 varianta fara pistol cu reglaj electronic si e foarte bun. Il folosesc in regim personal, spalat masina, acareturi, covoare etc. Arhisuficient, nu stiu insa cum rezista la folosire indelungata, probabil ca nu e de cursa lunga.

#12
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008
ce parere aveti de GREENFIELD, G-S468-2500R, 2500W, 160bar, 468L/h ? costa 745 ron

#13
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
Karcher, Karcher, Karcher, Karcher, Karcher...

Bine ba baieti, Karcher sa este. Karcher e blana.
Karcher rullz. Karcher Jong-Un the supreme lider.

D-aia ploua cu ele in service, mai ales cele pana
in 1000-1200 de lei, iar la capitolul plasticaraie
pleznesc intr-o veselie. Ma scuzati ca stric legea
si ordinea mondiala si mi-o scutur de "Mercedesul"
din domeniu, dar mai bine galeata cu apa si peria
de paie decat Karcher, cel putin pentru mine.

#14
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Vad ca esti bine informat cu ce repara servisurile Karcher  si banuiesc ca ai  o experienta  cu produsele lor. Nu crezi ca e mai relevant sa o spui aici decat sa faci aprecieri  ce nu pot fi verificate ?

#15
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Eu m-as mira sa fie serviceurile pline. La Karcher, orice mizilic ai vrea sa schimbi, costa aproape, sau chiar mai scump decat un produs identic, nou. Garantia e la fel, fix-pix, furtunul, pistolul, sunt consumabile, nu sunt acoperite de garantie, sau cel putin nu erau, in urma cu ceva ani, cand am avut la firma jucarii de astea si picau intr-o veselie. Repet, vorbesc de plasticaraiele din magazine,nu la cele profesionale.

#16
Supermax

Supermax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,154
  • Înscris: 25.01.2018
Sub pretul de K7  Karcher este cea mai proasta alegere . Furtunele pocnesc rapid , duzele se fac varza , lancile nu tin mai mult de 1 an . Niste porcarii din plastic cu preturi foarte mari bazate doar pe reclama si marketing . 2 ani m-am chinuit cu un K5 cu pompa de metal , care facea tot felul de fite si dupa ce am schimbat lancile(am zis eu ca poate nu am avut eu noroc) s-au stricat si noile rapid . Lanci de spumare am schimbat in 2 ani vreo 5 . Chiar si detergentii vanduti de ei sunt pipi ! La bugete mici am auzit lucruri bune despre Nilflisk . Nu mai cumpar in viata mea nimic pe care scrie Karcher . Am avut si matura electrica de la ei...o panarama , am dat-o cadou , am avut pulverizator ...s-a stricat intr-o saptamana si pe cel de curatat geamuri electric...tot panarama .
Daca vreti sa vedeti cum arata o scula adevarata...tastati pe Google.. Kranzle...din alta galaxie ! Spor !

#17
rodanny

rodanny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,925
  • Înscris: 13.01.2004

 Viorelsolar, on 26 mai 2018 - 09:42, said:

Am luat dintr-un talcioc de la un tuciuriu un SH, Karcher 720 complet cu doar 200 lei, ținând cont că are motor de 3000W, n-am mai stat pe gânduri, îl folosesc mai mult la spălarea panourilor fotovoltaice și are presiune nu glumă ! Posted Image
salut unde in ce talcioc a dat norocul peste tine?
vreau si eu noroc....de asta

salutari
sper sa nu se considere reclama
Doresc sa iau un apaarat de spalat  suboresiune...
Ma uitasem Sterwins 160 ( doresc sa il folosesc si la sablare din cand in cand). Pretukl e destul de mare...1400 lei insa accesoriile sunt destul de accesibile...Are cineva acest model? DAca nu alt model de la Sterwins?
In franta am vazut ca au 5 ani garantie..la noi ca de obicei...magarii dau doar 2 ani....
Cateva detalii de pe eticheta, modelul 160 , pe eticheta spune ca are pres maxima 140 BAR, presiune limita 160 bar consuma 3200w si are un debit de 9,2 l/min (552l/h) , max 10 l/min.
Pe net nu gasesc site sau alte detalii suplimenatre...
poate ne ajuta cineva..
Stima si respect,
Danny

#18
rodanny

rodanny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,925
  • Înscris: 13.01.2004
salutari din nou...
mai e cineva pe sub-forumul assta?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate