Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

La un pas de moarte

- - - - -
  • Please log in to reply
121 replies to this topic

#1
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Sunt curios cati dintre voi ati fost la un pas de moarte..eu am 3 intamplari, toate cand am fost mic...cred ca am avut noroc:|...am traversat strada fara sa ma asigur, era un camion care imi bloca vederea si nu am vazut masina...avea viteza..ma mir ca a putut sa opreasca la timp...era la 1 m de mine:|..ma facea praf daca nu oprea...o alta intamplare a fost cand mi-au cumparat parintii o bicicleta..am luat pe cineva pe ghidon si ne plimbam prin oras...am intrat sub o masina, baiatul a sarit de pe ghidon, eu am intrat cu bicicleta sub masina, din fericire, n-am patit nimic, soferul a oprit la timp. A treia s-a intamplat la mare..un val m-a scos din colac si efecticv m-a tras spre larg...noroc ca m-a prins tata de picior, a reactionat la timp..cred ca ma pierdea daca nu sarea dupa mine:| -mi-a ramas in cap chestia asta, cred ca era cea mai frumoasa moarte..nu stiam ce se intampla .

Edited by jimi91, 26 May 2018 - 00:35.


#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011
De doua ori.
Inec si otravire.

#3
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,523
  • Înscris: 03.10.2013

 crisstonne, on 26 mai 2018 - 00:37, said:

De doua ori.
Inec si otravire.

otravire cu ce?

#4
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 crisstonne, on 26 mai 2018 - 00:37, said:

De doua ori.
Inec si otravire.

cred ca inecul, dar ma refer la o inghititura zdravana de apa, e cel mai frumos mod de a muri ..efectiv, nu realizezi ca mori...

#5
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011

 collina1976, on 26 mai 2018 - 00:39, said:

otravire cu ce?

Supradoza de diazepam, aveam citiva ani.

#6
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,279
  • Înscris: 08.11.2016

 crisstonne, on 26 mai 2018 - 00:46, said:

Supradoza de diazepam, aveam citiva ani.
Si eu am reusit aceasta performanta dar cu Hipazin si nu mai stiu ce, acum vreo 30 si ceva de ani.

#7
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009
Ascultati ce va spun. Treceti la un pas de moarte de multe ori, fara sa va dati seama. Eu? De la aproape inecat la 6 ani, lovit de autocamion, ramas fara 2 pneuri la aproape 70 km/h, zburat freza de 45mm la cativa centimetri de cap, panza de flex sparta - sectionand foarte aproape de artera femurala. Si probabil altele de care nu mi-am dat seama sa nu-mi amintesc.

#8
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Primul care n-a ratat ocazia are un like de la mine. Posted Image

#9
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Zici ca suntem gemeni, pe la 5-6 ani era sa ma calce masina de 2 ori oprite fix langa piciorul meu, si o data pe la 15 era sa ma inec, ma dusesem prea departe de mal nu mai aveam nimic sub picioare nu stiam sa inot bine, norocul meu a fost ca m-am zbatut si am stat la suprafata pana a venit tata. Mai era o data sa imi rup capul pe scuter pe la 15 ani, pusti teribilist eram 2 pe scuter aveam 60 la ora si am luat un canal, amandoi in sant. Cand eram mic mi-a trecut o copita de cal pe langa cap, norocul meu ca nu m-a nimerit calul.

#10
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,353
  • Înscris: 06.02.2008
Accident rutier din vina mea. Stat inconstient, dus la spital de niste amici dintr-o alta masina. Masina practic a rupt stâlp de beton si s-a înfăsurat în jurul lui. Am fost spitalizat si am scăpat usor pentru ce a fost. Se întâmpla în 2003, viteză, polei, derapaj...in oras, Bacău, noaptea.. Attached File  FB_IMG_1527289408299.jpeg   14.35K   185 downloads

Edited by caiuscorneliu, 26 May 2018 - 01:06.


#11
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011

 caiuscorneliu, on 26 mai 2018 - 01:03, said:

Accident...

Renault ?

 Bombalurina, on 26 mai 2018 - 00:56, said:

Si eu am reusit aceasta performanta dar cu Hipazin si nu mai stiu ce, acum vreo 30 si ceva de ani.

Eu acum aproximativ 45 de ani, si nu am uitat decit momentul cind am inghitit pilulele.
Restul stiu tot, nu mai stiu ce am facut acum trei zile, dar tin minte de atunci.
Cum ma chinuiau doua asistente la spital, coma, trecerea timpului care era condensat, curgea altfel decit normal.

Edited by crisstonne, 26 May 2018 - 01:24.


#12
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 Ann0nyym0us, on 26 mai 2018 - 00:57, said:

Ascultati ce va spun. Treceti la un pas de moarte de multe ori, fara sa va dati seama. Eu? De la aproape inecat la 6 ani, lovit de autocamion, ramas fara 2 pneuri la aproape 70 km/h, zburat freza de 45mm la cativa centimetri de cap, panza de flex sparta - sectionand foarte aproape de artera femurala. Si probabil altele de care nu mi-am dat seama sa nu-mi amintesc.

am si eu multe, fara sa realizez, accident  la 5 minute dupa ce am plecat din acel loc, accident mortal la casa bunicilor, exact pe unde ma plimbam eu noapte..noroc ca nu am fost in ziua aia la bunici.. etc. Eu cand o sa mor, sunt absolut convins ca o sa fie un accident rutier:))...am asa un feeling:|

#13
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,353
  • Înscris: 06.02.2008
Opel. Mi-a salvat totusi viata. Scaunul din dreapta a fost răsucit si strivit spre mine până practic la umărul meu drept. Eu am fost găsit pe geamul din stânga spart, cu bratele si capul afară. Am fost la un pas de a avea un amic în dreapta dar sansa lui a făcut să urce în cealaltă masină.

Edited by caiuscorneliu, 26 May 2018 - 01:17.


#14
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 alex14dlk, on 26 mai 2018 - 00:59, said:

Zici ca suntem gemeni, pe la 5-6 ani era sa ma calce masina de 2 ori oprite fix langa piciorul meu, si o data pe la 15 era sa ma inec, ma dusesem prea departe de mal nu mai aveam nimic sub picioare nu stiam sa inot bine, norocul meu a fost ca m-am zbatut si am stat la suprafata pana a venit tata. Mai era o data sa imi rup capul pe scuter pe la 15 ani, pusti teribilist eram 2 pe scuter aveam 60 la ora si am luat un canal, amandoi in sant. Cand eram mic mi-a trecut o copita de cal pe langa cap, norocul meu ca nu m-a nimerit calul.

la mine au fost toate la varsta de 6-8 ani:P...

 caiuscorneliu, on 26 mai 2018 - 01:14, said:

Opel. Mi-a salvat totusi viata. Scaunul din dreapta a fost răsucit si strivit spre mine până practic la umărul meu drept. Eu am fost găsit pe geamul din stânga spart, cu bratele si capul afară. Am fost la un pas de a avea un amic în dreapta dar sansa lui a făcut să urce în cealaltă masină.

nu l-ai vazut pe Huidu? accident frontal, nu avea nimic..masina conteaza

#15
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Nu prea am fost, dar am avut impresia ca am fost, de mai multe ori:

- scapat la 4-5 ani in oala cu ciorba fierbinte cu picioarele, arsuri severe pana deasupra gleznelor, imobilizat la pat 1 luna, urlete cand s-a intamplat, ciorap tip stramp, pana i-a dat jos bunica m-au fript bine
- cazut cu scara de la patul-nu am patit nimic, tot la varstele alea fragede
- pietroi aruncat pe acoperis de fratele meu mi-a venit in crestetul capului
- in clasa a 5-a o masina a franat violent ca i-am sarit in fata, nu vedeam de la o camioneta cu smoala parcata pe trecere, cateva secunde ma resemnasem cu fie ce-o fi, apoi soferul nervos a urlat la mine cand fugeam
- in vara 2000 lovitura de trasnet aproape cand eram in curte la tara, atunci 5 secunde am crezut ca sunt pe alta lume, acum nu m-as mai speria atat de tare de asa ceva, stiu cum arata/suna si nu e cazul, mai ales la oras cu atatea paratrasnete
- vara 2001 sau 2002 in Marea Neagra, inotam spre mal si nu inaintam deloc din cauza marii agitate

Edited by Neaceasca85, 26 May 2018 - 01:38.


#16
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
zici ca sunteti in final destination

#17
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
Cel mai neplacut a fost cand am primit o mingie in plex si cu greu mi-am recapat suflul.

Ce mai parsiva situatie a fost cand am nimerit descult pe gheta cu panta mica, nu avem de sa ma prind si urma o cadere pe pietre de la 5-6m.
In prima faza a fost ok ca era talpa uscata si nu alunecam dar cand s-a format pelicula de apa si am inceput sa alunec am realizat ca nu mai am ce face, m-a prins cineva de mana si m-a oprit.

Edited by arg, 26 May 2018 - 02:02.


#18
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Eu am primit un pumn in plex in clasa a 5-a pe neasteptate de la un puradel colorat pe langa care am trecut. A mai fost o geanta in plex de la un coleg ce se tinea de poarta scolii si invartea geanta.

Astea nu mi s-au parut prea dure, poate si pentru ca am avut burta dintotdeauna si asta mai amortizeaza socul. Dar exista lovitura in c*e care cred ca pentru orice baiat/barbat pare a da mana cu moartea, cea mai dura tot in clasa a 5-a, un coleg a vrut sa-mi dea pumn in picior si a nimerit atat de bine ca m-am tinut de scara ca sa nu pic din picioare, 10 secunde de semiconstienta.

In rest au fost destule mici accidente din care am scapat foarte ieftin-in clasa I am zburat din leagan ca nu m-am tinut bine, in clasa a 9-a am cazut cu scaunul pe care stateam in picioare aproape de geam si calorifer, lasandu-mi urme pe picioare de am fost intrebat daca m-a muscat cainele acolo, pe asta cu scaunul din clasa a 9-a o dau si pe seama ca era prima data cand eram indragostit. Posted Image

La 4 ani am scos priza din perete la tara si am bagat mana in spatele ei, doar m-a gadilat puternic la mana.

Dar am dezvoltat fobii: frica de durere, frica de muscatura de caine (desi nu am fost muscat vreodata dar am vazut pe altii), frica de a fi lovit in c*e, la sport mereu ma feream de minge.

Edited by Neaceasca85, 26 May 2018 - 02:20.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate