Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Problema laptop Lenovo V310-15ISK

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Squard

Squard

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.06.2015
Salut! Am un laptop Lenovo v310-15isk de 5 luni.Azi click-ul stanga al touchpad-ului s-a blocat.(avea probleme inca din primele saptamani...s-a uzat foarte repede), a intrat ''inauntru'' si usor spre stanga, si nu mai poate fi folosit.(am observat ca in general ca cei de la Lenovo au touchpad-uri proaste..parerea mea.).Nu ma incumet sa dezasamblez eu laptopul pentru ca e "urat" pozitionat touchpad-ul..inca am garantie.Pot sa-l trimit la garantie pentru acest motiv? poate pare oarecum prostesc motivul (pentru ca nu e o mare problema dar pe mine ma deranjeaza mult), dar pot? sau merita sa-l duc la garantie pentru acest lucru?
Multumesc!

#2
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
a sa zica aia ca ti-ai descarcat nervii pe touch-pad ! ... :)

#3
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
Nu mai bine cumperi tu un mouse extern?
Cred ca... cu greu iti vor accepta garantia pentru asa ceva! Vor zice si zic si eu acest lucru, ai tu "mana grea" si "infundarea" butonului touchpad-ului nu face obiectul garantiei! Te vor pune sa platesti reparatia... cam sigur asta!

#4
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
E facut din peturi , procesul de fabricatie e cu siguranta si el de invidiat. Le fac chinezii la aragaz  dupa ce topesc peturile alea intr-un ceaun.

Am si eu un Lenovo, carcasele sunt sub orice critica.Eu am schimbat palmrestul dupa 5 luni.

App, daca il desfaci, ai mare grija cum il inchizi.Nu forta, daca are piulite(zic eu ca are piulite ambutisate), nu forta, se smulg si singue pe la balamale, dar sa mai si fortezi la strangere.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WrxY4YmWaOE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pe la 2:57 vezi cam cu ce plastic ordinar ai de-a face.Ma refer la partea frontala(cea cu tastatura).Dar se vede si-n in rest pe ramana, e foita  plasticul ala, nu e de ajuns ca-i foita, mai e si de prosta calitate.

Edited by ionutz_joe2009, 25 May 2018 - 22:31.


#5
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
GA RAN TZ I E Posted Image
Este un defect care nu a aparut din cauza ta (adica nu i-ai dat 18 pumni in buton, corect?) ?
Este.
Deci, GA RAN TZ I E scrie pe el.
Oricum, n-are ce sa strice.
1. ti-l repara gratis, pe GA RAN TZ I E, deci este ok.
2. te anunta cit te costa reparatia, deci repari sau cumperi un mouse, depinde de buget si preferinte.
Alta optiune nu exista, deci nu e foarte complicat.
Oricum, iesi pe cistig, adica pastrezi garantia in continuare, fata de cazul cind te-apuci tu sa-l desfaci = adio GA RAN TZ I E .

Edited by trollerul_de_serviciu, 26 May 2018 - 09:58.


#6
Squard

Squard

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.06.2015
Am reusit sa-l ''deblochez'' fara sa deschid laptopul, e cam ''stramb'' merge dar nu se mai aude click-ul. Nu-l mai folosesc pentru  ca e posibil sa se blocheze si sa intre iar inauntru daca apas mai in lateralul butonului,am mouse extern doar ca ma obisnuisem sa folosesc touchpad-ul.M-am hotarat sa nu-l duc la garantie..cel putin deocamdata..mai mult ma deranja aspectul (imi place sa fie totu' perfect..:)) ) dar acum nu mai arata asa rau. Multumesc tuturor pentru raspunsuri.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate