Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Furt dupa accident cu politia si jandarmeria de fata

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
156 replies to this topic

#1
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,558
  • Înscris: 05.11.2009
Ce parere aveti despre felul cum niste insi  (nu dam etnii) fura berea aia cazuta pe jos in urma accidentului , desi politia  si jandarmeria era acolo, in teorie (printre altele) si pentru ca asemenea furturi sa nu se intample? Ce pazeau aia acolo si de ce se fura de acolo de parca nu era nimeni din partea fortelor de ordine..

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/a8ArsPvxq7U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by vanitty, 25 May 2018 - 20:15.


#2
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,208
  • Înscris: 06.01.2007
N-au furat, au ajutat la eliberarea carosabilului.
:)

#3
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014

View Postmaccip, on 25 mai 2018 - 20:15, said:

N-au furat, au ajutat la eliberarea carosabilului.
Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/k4azNySyYXc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Da ma, acu asta facea politia pazea 3 cutii de bere in loc sa ajute traficul si sa degajeze mai repede zona. De parca berile alea ar mai fi ajuns vreodata la raft. Bere accidentata, 1 leu la oferta.
Eu consider ca satenii aia facea curat si gata.

#5
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
oricum marfa e asigurata.

#6
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,208
  • Înscris: 06.01.2007
Am o intrebare serioasa. Foarte serioasa.
De unde stiti ca aia nu sunt romani de etnie romana 100%?
Daca un roman fura sau asculta manele, sau se imbraca in treinig, sau bea Newmarkt.. .. devine automat țâgan?

#7
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,558
  • Înscris: 05.11.2009

View Postsilesax, on 25 mai 2018 - 20:20, said:

oricum marfa e asigurata.
de unde stii matale ca marfa era asigurata si de cand un furt poate fi justificat pe motiv ca marfa e.. asigurata?

#8
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
E vechi si ridicat pe 25 mai 2018.Vocile  sunt adaugate dupa, nu e originalul.Stiam clipul, se intampla prin 2016 cred.

Edited by ionutz_joe2009, 25 May 2018 - 20:26.


#9
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,558
  • Înscris: 05.11.2009

View Postrid, on 25 mai 2018 - 20:18, said:

Da ma, acu asta facea politia pazea 3 cutii de bere in loc sa ajute traficul si sa degajeze mai repede zona. De parca berile alea ar mai fi ajuns vreodata la raft. Bere accidentata, 1 leu la oferta.
Eu consider ca satenii aia facea curat si gata.
matale zici ca jandarmii trebuie sa dirijeze circulatia si de aia erau acolo?

View Postionutz_joe2009, on 25 mai 2018 - 20:22, said:

E vechi si ridicat pe 25 mai.Vocile  sunt adaugate dupa.
nu conteaza asa de tare vocile ci furtul unor bunuri cazute pe carosabil in urma unui accident, desi politia si jandarmeria erau de fata.

#10
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postvanitty, on 25 mai 2018 - 20:08, said:

Ce parere aveti despre felul cum niste insi  (nu dam etnii) fura berea aia cazuta pe jos in urma accidentului , desi politia  si jandarmeria era acolo, in teorie (printre altele) si pentru ca asemenea furturi sa nu se intample? Ce pazeau aia acolo si de ce se fura de acolo de parca nu era nimeni din partea fortelor de ordine..

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/a8ArsPvxq7U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
parerea mea este ca toata lumea stie sau cel putin are impresia ca stie ca politia ia spaga, adica fura, politicienii fura, jandarmii... ei saracii nu prea au ocazia sa ia spaga

Dar avand aceasta generalizare in care furtul e ceva normal, nu e nimic deplasat sa iei de fata cu politia ceva ce nu e al tau

#11
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,593
  • Înscris: 05.12.2005
Parcă doar la bere se năpustesc magraonii...  cam orice pică din camion dispare. Câteoadată o ajută chiar ei să iasă afară...

Edited by mihaicozac, 25 May 2018 - 20:27.


#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
https://www.digi24.r...o-masina-923243

"Autorităţile au avertizat că persoanele care au plecat cu bancnote adunate de pe drum vor fi acuzate de jaf, dacă nu le predau."

#13
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018
dacă=l puneau pe șofer să curete drumul? ce crezi că făcea cu berile?

#14
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Daca s-ar rasturna ditamai TIRul cu bere in fata portii mele pe cuvant de nu m-as pune cu lopata pe aia de imi ciordesc berea.
In rest: traiasca berea in care neam nascut.

Edited by Friskey, 25 May 2018 - 20:32.


#15
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View Postmaccip, on 25 mai 2018 - 20:15, said:

N-au furat, au ajutat la eliberarea carosabilului.
Posted Image

View Postrid, on 25 mai 2018 - 20:18, said:

Da ma, acu asta facea politia pazea 3 cutii de bere in loc sa ajute traficul si sa degajeze mai repede zona. De parca berile alea ar mai fi ajuns vreodata la raft. Bere accidentata, 1 leu la oferta.
Eu consider ca satenii aia facea curat si gata.
Stati ca nu-i asa simpla treaba! Berea nu-i a "locuitorilor", ii a celor care o produc/transporta/distribuie (dupa caz).
Nu merge scuza "sa faci curat", mai ales ca in cazul asta ii "curat" selectiv, adica furi ca ii intreg. N-ai platit pe bere, nu ti-a vandut-o nimeni, nu-i a ta, daca o iei si te duci cu ea ii furt!

View Postsilesax, on 25 mai 2018 - 20:20, said:

oricum marfa e asigurata.

N-are importanta daca marfa era asigurata sau nu. Data viitoare poate iti intra tie cineva in casa (asigurata) si pana te trezesti ti-o goleste.

#16
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018
personal am fost de față la un incendiu al unui camion turcesc cu haine iar la sfârșit soferul turc ne îmbia cu marfă

#17
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014

View PostEMPP, on 25 mai 2018 - 20:32, said:

personal am fost de față la un incendiu al unui camion turcesc cu haine iar la sfârșit soferul turc ne îmbia cu marfă
Daca e la pret redus, se pune ca lichidare de stoc Posted Image

#18
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,558
  • Înscris: 05.11.2009

View PostEMPP, on 25 mai 2018 - 20:32, said:

personal am fost de față la un incendiu al unui camion turcesc cu haine iar la sfârșit soferul turc ne îmbia cu marfă
sunt convins ca aia ce plecau cu navetele alea de bere pe sub nasul politailor si a jandarmilor plecasera de acolo cu binecuvantarea soferului..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate