Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Recunoastere note bac

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Daca am luat probele orale acum cativa ani si la biologie am luat o nota mare dar in alt an de cand am dat probele orale se mai poate recunoaste nota sau doar probele raman valabile?
Se recunoaste tot ce trec in acea fisa?Stie cineva cum sta treaba?

#2
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Nu se mai da proba orala la biologie, doar scris daca ai terminat profilul mate-info sau stiintele naturii.

#3
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016

 pufonel, on 22 mai 2018 - 21:44, said:

Nu se mai da proba orala la biologie, doar scris daca ai terminat profilul mate-info sau stiintele naturii.

Pai da scris ma refer, daca am luat proba scrisa la biologie cu o nota mare dar in an diferit de probele orale se recunoaste tot?

#4
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017
Pana la urma pe tine ce te intereseaza ?
Diploma de bacalaureat? Sau notele ei?
Invata, da examenele, promoveaza.
Pana implinesti 100 de ani mai ai ~ 60 de "sanse"

#5
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 smiley2, on 22 mai 2018 - 21:48, said:


Pai da scris ma refer, daca am luat proba scrisa la biologie cu o nota mare dar in an diferit de probele orale se recunoaste tot?
Din pacate.....tot ce ai promovat, ramane promovat.

#6
Cossta

Cossta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 17.07.2012
Se recunoaste, nu inteleg de ce se agita colegii. Daca doresti sa-ti maresti nota la vreo materie anume, se poate da examen din nou dar se plateste, daca nu, ramai cu nota la biologie (daca e sufient de mare) si dai la restul (la fel, se plateste daca ai dat de minim doua ori parca)

 OPEDI, on 22 mai 2018 - 22:12, said:

Pana la urma pe tine ce te intereseaza ?
Diploma de bacalaureat? Sau notele ei?
Invata, da examenele, promoveaza.
Pana implinesti 100 de ani mai ai ~ 60 de "sanse"
Apropo, ce-s cu raspunsurile tale pe forumul asta ? Raspunzi doar de dragul de a raspunde ? Ce tot rasucesti cutitul in rana cuiva ? Nu inteleg de ce te strofoci pentru nimic.

Edited by Cossta, 22 May 2018 - 22:58.


#7
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
intrebi la secretariat..cu siguranta ele stiu mai bine;)..bafta la examen:)

#8
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Eu stiam ca nu se mai recunoaste nota, trebuie sa le dai toate de la zero.
Cel mai bine intrebi la secretariat.

#9
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
E un fel de bacalaureat "in rate", adica dai ce examene ai chef , cand ai chef si apoi pui rezultatele impreuna si GATA ?

S-a tampit de tot sistemul de invatamant....

#10
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017

 Cossta, on 22 mai 2018 - 22:56, said:

Nu inteleg de ce te strofoci pentru nimic.
Asa e. Cand vezi ce specimene vor sa ia examenul de Bacalaureat, iti vine sa te sufoci, nu sa te strofoci...

#11
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016

 keta, on 23 mai 2018 - 00:44, said:

E un fel de bacalaureat "in rate", adica dai ce examene ai chef , cand ai chef si apoi pui rezultatele impreuna si GATA ?

S-a tampit de tot sistemul de invatamant....

Nu e cand ai chef sau ce examene ai chef.Cand se dau examenele atunci te poti inscrie, de ce esti asa frustrat?
Se da bacalaureatul in "rate" pentru ca la asa salarii asa iti si vine sa lucrezi in tara, asa lucreaza si profesorii si asa se lucreaza in general in Romania.
Nu mai e si nu va mai fi ce a fost pentru ca totul s-a privatizat in tara noastra, fiecare isi castiga banul diferit.Nu ai unde sa iti vinzi marfa in tara asta ca totul merge pe "smecherie", ala care nu produce nimic vinde la un pret mai mare decat producatorul.Dreptatea unde-i?
Daca ar fi cum ziceti atunci nu stiu daca 20% dintre elevi ar mai da bac-ul si l-ar promova pentru ca asa e sistemul, iar cei care nu l-au promovat din prima sa mearga cu oile.
Ce-i care nu au luat ce vina au daca nu s-a facut nimic pentru ei numai s-a aruncat cu noroi?
Ori cu bacalaureat ori cu facultate tot la munca in strainatate ajungem ca aici nu e de trait...doar parlamentarii, doctorii, judecatorii sa traiasca.Inca sa fie bucurosi ca se mai inscrie lumea si mai exista sanse sa nu se duca tara asta de rapa.

Edited by smiley2, 23 May 2018 - 09:22.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate