Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Java

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Daniel_S2001

Daniel_S2001

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.02.2018
Buna ziua! Credeti ca Java este un limbaj de  programare in care se pot scrie virusi ?? Adica de cateva zile m-am uitat pe internet sa vad de curiozitate in ce limbaj de programare sunt scrisi virusi si am vazut multi virusi daunatori fiind scrisi in C++.

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,603
  • Înscris: 30.07.2003
Se pot scrie dar codul inserat va trebui sa fie nativ pentru propagare, nu stii daca la client ai JRE instalat. Si astfel mai bine il scrii in C/C++ ca mai inveti ce inseamna una-alta din apelurile sistem, assembler etc.

Edited by neagu_laurentiu, 22 May 2018 - 18:50.


#3
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Am facut si eu odata un singur virus ,prapadit, in ruby. Nu facea nimic altceva decat sa puna mult text in consola si astfel sa se dea restart la calculator. Culmea e ca windows pe atunci n-avea protectie la asta ceva deci cine se virusa putea sa isi piarda munca daca nu salva Posted Image Posted Image
De fapt nici virus nu cred ca era pentru ca n-avea modulul de propagare :)
Apoi am facut altul dar numai mental ,in practica nu l-am scris niciodata ...dar asta nu spun ce facea

Asa-i ca's jalnic ? Posted Image Posted Image

#4
sceptic_schizo

sceptic_schizo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 23.02.2009
Te-ai trezit si tu Dupa 20 de ani !!!!!!!!!!!!!!!!!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate