Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

Nu pot folosi blue-tooth, nu se poate instala PyBluez

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

ursudepadure

ursudepadure

Junior Member

• Grup: Members
Vreau sa fac o aplicatie care printre altele controleaza cu un Android pinii digitali de pe un Raspberry (cu Debian-Raspian). Am reusit prin reteaua locala cu un sever Python care stie sa comunice cu Android si sa controleze si pinii dar vreau sa incerc prin bluetooth.

Am nevoie, pentru experimente sa fac clienti in Python pe PC si am gasit ca ar trebui sa instalez programul acesta :PyBluez-0.22.win32-py2.7.exe de aici:
https://pypi.org/pro.../PyBluez/#files

Cand vreau sa intalez imi apare o fereastra unde imi spune sa introduc calea catre directorul in care e instalat Python dar nu ma lasa sa fac copy-paste si "Next" este dezactivat. Exista o alta solutie sa pot sa accesez blue-tooth din aplicatiile in Python?
Sa pot folosi "import bluetooth" fara teama ca imi apare un mesaj de eroare. Mentionez ca in Linux am instalat fara probleme de la Terminal librariile necesare si pot folosi bluetooth din Python. Poate exista o alta modalitate de a instala aceasta librarie.

Clientii care ruleaza pe PC ma ajuta mult sa vad daca problema pe care o am se datoreaza serverului de pe Raspberry sau aplicatiei de pa Android fara sa mai imi bat capul cu alte programe de monitorizare.

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned

View Postursudepadure, on 22 mai 2018 - 10:22, said:

Cand vreau sa intalez imi apare o fereastra unde imi spune sa introduc calea catre directorul in care e instalat Python dar nu ma lasa sa fac copy-paste si "Next" este dezactivat.
Pai si ai introdus in acel camp calea catre Python? Ca next-ul se activeaza dupa ce ai ceva scris in campul ala. Nu poti face copy & paste, nici o problema poti sa scrii tu calea. Altfel poti incerca sa instalezi acel mopdul de la link-ul de mai jos. Dar citeste ce scrie omul inainte de toate.
https://www.lfd.uci.edu/~gohlke/pythonlibs/#pybluez

ursudepadure

ursudepadure

Junior Member

• Grup: Members
Da, a mers dupa ce am instalat pip.exe. Multumesc de sfat! :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate