Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Renault Talisman 1.6DCI160 EDC , Intense + 208cp / 420 nm

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
336 replies to this topic

#271
BBMarian

BBMarian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.10.2018
Nu modificările aduse mașini sunt cauzele accidentelor,  mai degrabă experiența, neatenția, alcoolul,capacitatea, deciziile, soluțiile....etc, celui care conduce.

#272
stefandinescu70

stefandinescu70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 29.08.2009
Normal , cine are volanul in mana dicteaza ce sa faca masina si ce nu . Masina este ascultatoare si executa mai mult sau mai putin ( daca poate ) ce ii ceri sa faca ..  Lipsa de neuroni este cea mai periculoasa la volan ... si nu numai

#273
stefandinescu70

stefandinescu70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 29.08.2009
Azi = modificat in developer mode R-linkul masinii . Am activat functia de EXPERT pentru modul ESP si Traction control si instalat Android Auto ..
Expert mode .... se dezactivase , nu inteleg de ce .... Posted Image Posted Image Posted Image
  Motorasul asta de 1.6 litri este bestial , trage de rupe si consuma perfect pentru ce ii cer .. 6.7 media pe ultimii 2000 km , jumate cel putin in oras iarna ... Trebuie sa ii schimb uleiul si filtrele in curand , vedem de care ulei ii pun .....  (   hahahaha ... barem sa ma tina cuzinetii de biela pana dau masina ( = 150 000 km)  ..... glumesc .. la asa incarcare pe biele ( 420 nm ) vedem ce o mai ramane in viitor din cuzineti  ) ..

Edited by stefandinescu70, 24 January 2019 - 15:35.


#274
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,190
  • Înscris: 06.11.2008
Ai trecut cumva de la varianta 2.2 la 3.3 pentru AA? Daca da, prin ce metoda și cum se mișcă acum R-link-ul?

#275
stefandinescu70

stefandinescu70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 29.08.2009
Nu aveam deloc AA , este masina din 2016 ( pionierii Talismanului in Romania ) si acum am versiunea 2.2 la AA .

Edited by stefandinescu70, 25 January 2019 - 04:47.


#276
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,190
  • Înscris: 06.11.2008
Daca aveai versiunea 2.2.x.x pe R-link nu aveai cum să-ți activezi Android Auto decât dacă îți făceai update-ul "neoficial" la 3.3.x.x. Ce varianta ai folosit? Ai platit pentru update celui ce oferea acest lucru sau ai folosit metoda gratuită ce a apărut înainte de Crăciun?

#277
stefandinescu70

stefandinescu70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 29.08.2009
Nu prea inteleg intrebarea ... iar raspunsul .. normal ca nu va veni ... Este treaba mea ce am facut si cu cine sau cum am facut la masina ... Gratis nu este nimic pe planeta asta ... Citeste forumul aferent aceste masini , ATENT , si descoperi tot ce vrei sa stii . Se poate orice face daca stii cum daca nu platesti pe altii mai destepti .

#278
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,190
  • Înscris: 06.11.2008
Eram curios cum cred că sunt și alti utilizatori de pe Softpedia.

#279
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Imi asum chelfaneala de la moderatori daca se considera ca-i cazul!

Asta nu-i jurnal de bord, asta este locul unde un user se lauda cu diverse chestiuni, pentru care nu aduce nici o dovada/poza etc, ci doar le explica altora ca el e destept si secretos. Tot ce s-a spus concret despre masina s-a referit la amortizoare, bieletele antiruliu, si ceva despre cutia de viteze. In total vreo 20 de postari.
In rest, avioane despre calculatoare nemaivazute, presiuni SF in anvelope, si alte multe lemne.

#280
stefandinescu70

stefandinescu70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 29.08.2009
Citeste forumul ..   r..no.ro .. Este free , nu trebuie user si alte alea . Si asa sunt multe comentarii ( pros si contra ) despre drepturile de copyright ale lui reno care sunt lovite in oo cu schimbarea R-Linkului cu unul piratat/modificat , eu mai lipsesc sa dau date( pe aici )  de cum se face si cum se hacuieste R-Linkul lui Reno . Ei pierd bani pe tema asta , acum toti care au modelul ZEN  il face INTENSE  usor si cu mici modificare hardware , aia este .  
   Prost a fost Reno ca nu a pus o parola la scrierea si modificarea de soft de R-Link . Plangeam toti pe langa el dupa aia ... Plateai aveai , nu plateai nu aveai , ce vrei . AA sau Waze sau alea alea pe R-Link ... Google maps si tot asa  
Merci de intelegere

 dan78rom, on 25 ianuarie 2019 - 09:27, said:

Imi asum chelfaneala de la moderatori daca se considera ca-i cazul!

Asta nu-i jurnal de bord, asta este locul unde un user se lauda cu diverse chestiuni, pentru care nu aduce nici o dovada/poza etc, ci doar le explica altora ca el e destept si secretos. Tot ce s-a spus concret despre masina s-a referit la amortizoare, bieletele antiruliu, si ceva despre cutia de viteze. In total vreo 20 de postari.
In rest, avioane despre calculatoare nemaivazute, presiuni SF in anvelope, si alte multe lemne.


Si vrei sa iti dau mura in gura tot ce eu am platit si am modificat si adaptat si incercat pe banii mei si masina mea ???  sorry , never ... daca strici ceva la tine te superi , sau se supara ITP ul . si tot asa .. citeste cine vrea si cine nu nu ..  eu respect orice este scris pe acest forum si la fel astept . cui nu ii place sa nu comenteze .

#281
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Fara suparare, scopul unui forum este impartasirea de informatii. Nu te obliga nimeni sa scrii ceva, dar daca tot te apuci, fa-o pina la capat. Reno si drepturile lui nu se poate lua de utilizator, ca pina una alta, masina aia e proprietatea ta, si faci ce vrei cu ea. Vorba aia, n-a reusit apple sa impuna jailbreak-ul ca ilegal nici macar in USA, o sa faca un caca mare Renault.
Valabil si pentru alte modificari despre care ai pomenit. Ori e jurnal si impartasesti cu noi ce si cum, ori macar nu mai spui, ca oricum nu ajuta pe nimeni cu nimic.

#282
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,190
  • Înscris: 06.11.2008
Stefan te mai întreb încă o dată ...ai platit pentru modificarea softului Rlink sau ai folosit varianta gratis de pe forumul monomarca? Atât vroia să știu. Cum se comporta tableta după modificare?

#283
tatimeu

tatimeu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,336
  • Înscris: 15.10.2007
normal ca a platit
da ce crezi ca e expert softist?

#284
stefandinescu70

stefandinescu70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 29.08.2009
Nu trebuie sa fii expert softist sa folosesti dtt4all si un port OBD cu ELM 327 ...   si sa modifici niste setari in developer mode ... dar ??? cine stie , asa o fi ...
Raspuns .. nu am platit nimic la nimeni .. este soft free pe net pentru orice ....   Pana nu pune parola Renault pe accesare sau rescriere R-link totul se face free si destul de usor .

Edited by stefandinescu70, 25 January 2019 - 13:56.


#285
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,190
  • Înscris: 06.11.2008
Deci ai folosit arhiva apărută în 24 decembrie de pe forum reno și apoi ți-ai activat Android Auto folosind ddt4all.

#286
stefandinescu70

stefandinescu70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 29.08.2009
Nu pot de acolo ..... sunt banat ... Posted Image Posted Image de prieteni

#287
stefandinescu70

stefandinescu70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 29.08.2009
de citit .. pentru cine este interesat de bricolat / tuning motor / cutie de viteza  sau   + cp ...MULTI

https://piataauto.md...re-chip-tuning/

Edited by stefandinescu70, 09 February 2019 - 07:30.


#288
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Eu nu cred ca acei 10% (7-8 in realitate) in plus castigati prin cipare nu sunt sesizabili in mod real, este mai mult placebo.
Pe de alta parte, luand exemplul reno cu noul motor de 1.33 care este dubios rau la capitolul performante furnizand 115,140 si 160 cp.
Este clar ca nu poate oferi aproape 50% in plus fara elemente diferite sub capota, cine crede ca este acelasi motor este naiv.
Pe de alta parte la aspirate am vazut cazuri de modificare a hartilor cu rezultatul dorit, dar vorbim de un motor de 2 litri, aspirat, nu de o turbata.
La aspirat nu cred ca este asa de invaziva modificarea, clar si acolo vor avea de suferit cutia si ambreiajul.
Mai depinde si cat tii masina, caci daca o cipezi si o tii 50 de mii de km, atunci te doare la basca, va pica la fraierul care o cumpara, si de regula cine isi face cipare nu tine masina multa vreme !
Altfel, ce spanaci sa faci cu sute de cp cand viteza medie de deplasare in Romania nu depaseste 60km/h !?
Pe 8000 de km am media undeva la 40km/h cu utilizare 60/40 extraurban/urban si vreo 2000 km de autostrada, deci....

Edited by M0sGerila, 09 February 2019 - 11:27.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate