Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Telefon public

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Am vazut un telefon public cu cabina aproape de intrare in Gradina Botanica din Balchik, Bulgaria.. zilele trecute si mi-am amintit de topicul asta. Evident telefonul era stins dar era 100% identic cu ale noastre din Romania.
Am lipit eu pe el un sticker cu Peluza Sud 97.

Edited by -koss-, 21 June 2018 - 17:21.


#56
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View Postdjl, on 21 iunie 2018 - 12:16, said:

Curentul vine de la centrala telefonică, deci cam cine îl poate plăti?   Posted Image

Softpedia ??

:P

#57
Cetatean_Interesat

Cetatean_Interesat

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.06.2018
TELEKOM IL plătește, curentul și chiria pe metru pătrat de cabină, la primărie.
Mi-am dat seama că ultima metoda de a mai vorbi la telefoanele publice, ar fi ceva cartele făcute de americani, pentru soldați, utilizabile pe tot globul, la orice telefon public, prin urmare dacă găsești unul funcțional, dai bip pe mobil și macar aflii numărul.
Daca tot veni vorba de telefoane publice, erau vreo 2 de vânzare pe olx in toamna, cu 150 bucata, dar s-au dat. Cred că mai am screenshot, voi căuta

View PostKlaudio, on 28 mai 2018 - 12:20, said:

Am vazut si eu unul functional (adica avea ton) in Timisoara, acu 2-3 luni, langa Spitalul Judetean, vizavi de McDonalds. Afisajul arata data/ora curenta, ba chiar avea lipit pe el un sticker cu numarul de fix! Bineinteles, am sunat de pe mobil pe numarul ala dar mesajul era: "numar nealocat". O sa-i fac o poza cat de curand, stau in zona!

In prezent ăla de vizavi de MC e devastat, 0% funcțional, nici cablul nu cred că îl mai are legat, in schimb e unul la cealaltă intersecție, unde se intersectează strada Cluj cu linia lui 7, lângă ceva fast food,ăla are ton și e 100% funcțional, momentan...

#58
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015
Deci mai sunt multeee

:P

#59
Redzutzuu

Redzutzuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 11.03.2017
Astăzi, Hotel Venus, Slănic Moldova
Au ton amândouă dar data si ora sunt afisate gresit.

Attached File  20200806_101120.jpg   271.92K   13 downloads
Attached File  20200806_132505.jpg   141.54K   15 downloadsAttached File  20200806_135416.jpg   161.59K   14 downloadsAttached File  20200806_135433.jpg   144.96K   11 downloads

#60
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,119
  • Înscris: 04.02.2011
Cică ar fi o excepție România, în majoritatea țărilor din Europa încă mai funcționează multe, ba chiar la unele poți băga și cardul bancar.
https://www.libertat...istorie-2479689

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate