Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Recomandare designer interior

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
cristiandb

cristiandb

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 15.04.2018
Salut,

Caut sa mobilez si sa amenajez un apartament la cheie.
Doresc recomandarea voastra, a celor care ati apelat la aceste servicii pentru un designer sau o casa de design si as fi recunoscator daca ati putea posta si pretul final al acestei distractii.

Va multumesc in avans.

#2
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012
Pe unde? Că eu știu unul bun în Timiș, dar nu cred că-i de mare ajutor la modul general ...

#3
cristiandb

cristiandb

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 15.04.2018

View Postbritneysbitch, on 18 mai 2018 - 22:57, said:

Pe unde? Că eu știu unul bun în Timiș, dar nu cred că-i de mare ajutor la modul general ...
Am uitat sa mentionez, Bucuresti :D Posted Image

#4
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Eu nu am apelat, am considerat ca e o pierdere de bani, poate gresesc dar ma simt bine in ce am mobilat eu. Poate e kitch dar nu ma intereseaza parerea altcuiva ca nu chem pe toata lumea la mine. Din partea mea sa creada ce vor cei care vin. Asta odata...
Din ce am vazut la altii... Unii se laudau ca au dat 3000 de ioro designer-ului si mie mi se parea ca arata ca un cur paros, si am vazut si de 1500 de ioro care arata chiar foarte bine.
Sau am vazut apartament facut gratis de un designer ca era nasa de cununie si ziceai ca ai intrat in versailles, ceea ce pe mine de exemplu ma deprima si mi se pare un mare kitch.

Eu cred ca mai degraba stai o saptamana pe net si te uiti la poze, daca gasesti ceva care iti place te uiti sa vezi cine a facut-o si dai cu banu' acolo. Daca nu iti place ce face dizainaru si mai dai si banu'?

#5
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postcristiandb, on 18 mai 2018 - 20:52, said:

Caut sa mobilez si sa amenajez un apartament la cheie.
Felicitari ca te-ai gandit sa apelezi la un profesionist care sa iti amenajeze apartamentul!
Astfel vei avea ceva deosebit, care iti va da o stare de bine.

View PostSeteh, on 19 mai 2018 - 00:57, said:

Eu nu am apelat, am considerat ca e o pierdere de bani, poate gresesc dar ma simt bine in ce am mobilat eu. Poate e kitch

Eu cred ca mai degraba stai o saptamana pe net
A avea o cutie de pantofi cu peretii albi si goi, si mobila pusa alandala dupa gustul fiecaruia (care e de obicei un gust prost, pentru ca oamenii in general nu au simt estetic dezvoltat) e cea mai mare greseala... pentru ca o casa aranjata prost, in loc sa iti dea o stare de bine, de bucurie si pofta de viata, iti va da, inclusiv subliminal, o stare proasta, irascibilitate, nervozitate, nemaivorbind de aspectul estetic de kitsch.

Se poate compara o casa proiectata de un arhitect bun cu una facuta de Nea Caisa dupa gustul lui, ca asa stie el ca e mai bine?

#6
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,435
  • Înscris: 06.01.2014
Serios ?
Și cum Îți dai seama ca ești pe aceeași unda cu "dizainaru'" , care im majoritatea cazurilor, este unu'/una cu multe vise și cu prea putini/fără bani, care-ți face ție în casa ce si-ar face lui/ei, de parcă nu tu ai sa stai acolo.

Cunosc caz în care, la final, I s-a spus dizainarului sa-și ia boarfele și sa și le bage ... Apoi amenajarea a fost făcută de fiica proprietarului, fără sa aibă studii de specialitate, ci doar ținând cont de bun gust. Și e suuuper,  fata de "splendoarea" de dinainte.

#7
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postcristobob, on 19 mai 2018 - 07:30, said:

Și cum Îți dai seama ca ești pe aceeași unda cu "dizainaru'"

... e suuuper,  fata de "splendoarea" de dinainte.
Prin discutii la inceputul si pe parcursul lucrarii, tu ii spui ce iti doresti si discutatii propunerile lui.

Super nu poate fi... pentru ca omul obisnuit nu are gust estetic bun, nu are educatie artistica, nu stie sa simta, nu are minte, nu stie istoria artei, nu stie curentele contemporane, nu stie influenta culorilor, formelor, desigului asupra psihicului...

Rigips cu trafalet alb si spoturi, fara un tablou in casa, este super, nu?

#8
cristiandb

cristiandb

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 15.04.2018
Si, totusi, nimeni?

#9
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Si eu caut designer interior pt un apartament cu 2 camere, ceva recomandari?
Locatie Bucuresti, design mai mult spre scandinav, dar sunt deschis si spre alte stiluri.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate