Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Idee inventie pentru mobile

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
dorel_acdc

dorel_acdc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 28.12.2017
Am o idee si sant dispus sa o ofer gratis producatorilor de telefoane mobile .
Deci este vorba de o mufa pentru antena externa pentru a imbunatati semnalul cand esti in masina . In mufa se infileteaza antena externa de la masina si atunci ai semnal ca si cand ai fi afara . Si poti sa vezi filme HD pe telefon fara bufering .

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Nu mai e cazul de vreo câțiva ani.
Pentru că cercetare și pentru că antene performante.

A fost dar s-a scos.

#3
Spike250

Spike250

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 30.03.2017
Si ce mai astepti?
Inregistreaza inventia la OSIM sau unde draqu se inregistreaza si apuca-te sa trimiti mail-uri la producatori sa iti vinzi ideea.

#4
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Exista deja amplificatoare semnal GSM si amplificatoare semnal Wi-Fi si nu trebuie sa infiletezi nimic in telefon.
Ce te face sa crezi ca idea ta va fi bagata in seama ?

#5
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,769
  • Înscris: 06.09.2004
pai in primul rand, nu e o inventie, avand in vedere ca nokia 5110 avea asa ceva. pana si vechiul meu hyundai h150 avea   :lol:

in al doilea rand, ideea e cam degeaba. uite, eu de ex am o idee de un teleportor, sa poti transporta instant oameni si marfuri oriunde pe glob. ghici cat valoreaza ideea mea   :)

#6
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Si de ce s-o dai gratis ?!
Public-o pe net oriunde vrei tu, da un mail la toate firmele de productie telefoane mobile, si aia e.

#7
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012
Uuu, prevăd un viitor luminos ca Chief Technology Officer la Ericsson, Alcatel sau Huawei. Ține-o tot așa.

#8
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,644
  • Înscris: 23.10.2006
Si ce antena ai de gand sa folosesti? Cea de la radioul masinii sau cea de la statia CB?Posted Image  Anticipand raspunsul, iti zic ca ambele nu sunt potrivite pentru ce vrei tu, se folosesc alte frecvente care sunt foarte departe de cele folosite de telefonia mobila... Sau vrei sa iti arate masina c-am asa...
Attached File  pict483.jpg   33.4K   38 downloads Posted Image

Edited by baribalu, 18 May 2018 - 17:17.


#9
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,629
  • Înscris: 29.03.2006
Lungimea antenelor e in relatie cu lungimea de unda corespunzatoarei frecentei folosite.
Avand in vedere ca acum se folosesc frecvente in gama Ghz cu lungime de unda milimetrica, antenele lungi sunt inutile.
Poate sa conteze suprafata antenei, dar la ce moda e acum cu phableturi, e rezolvata si suprafata...

Edited by loock, 18 May 2018 - 18:12.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate