Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Vreau să cumpăr apartament în New Town 2 camere, etaj 3, faza 2, 115k. Ce părere aveți ?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
185 replies to this topic

#127
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Pe Calarasi sau Decebal mai bagi inca 15-20k si in renovare. Si nici nu ai metrou prea aproape.

Edited by figo1988, 03 August 2018 - 09:22.


#128
marin-ion

marin-ion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 03.06.2018
figo nu te mai băga în seamă cu mine că n-am chef să intru în concediu de la moderatori. Să ai păreri de zonele pe care le scriu pe forum când o să CUNOȘTI Bucureștiul. Eu sunt ăla cu centru și care îmi spuneai mai de mult că în centru stau unii mai săraci așa ca unii milionari așa. Tu plătește ratele pe care le ai și de renovare pe zonele pe care le pun lasă să se ocupe ăia DEȘTEPȚI care cumpără pe acolo și care CUNOSC Bucureștiul.

Edited by marin-ion, 03 August 2018 - 09:53.


#129
lumy16

lumy16

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.08.2018

View Postmarin-ion, on 03 august 2018 - 09:13, said:

Nu mai pot edita dar sunt curios dacă ai luat măcar și LOC DE PARCARE în complex la banii ăștia sau trebuie să-i încurci pe ceilalți locatari din zonă când parchezi pe lângă complex și care locuiesc de zeci de ani pe lângă complex.


Nu inteleg de ce raspunsul asta asa rautacios,chiar am vrut o parere si se pare ca am gresit.
Multumesc oricum.

#130
alexandrinabob

alexandrinabob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 06.02.2015
@lumy16 Daca new town este asta de mai jos ai o groaza de informatii aici. Posted Image
https://forum.softpe...own/page__st__0

View Postfigo1988, on 03 august 2018 - 09:22, said:

Pe Calarasi sau Decebal mai bagi inca 15-20k si in renovare. Si nici nu ai metrou prea aproape.
Daca ar fi sa aleg la banii astia 2 camere fara loc de parcare pentru mine ar fi usor. Am si eu piticii mei.
As prefera oricand o insiruita la periferie, oricare periferie, la 2 pasi de metrou.
Sunt 3 zone care ofera insiruite, in range de 90-130kE, cu 50-150mp teren in fata pentru loc de parcare si cu suprafete de la 100 la 150mp utili.

Trebuie sa iti placa mult blocul, enorm de mult, sa dai peste 100kE pe un 2 camere. Nu condamn pe nimeni, sry, doar ca nu inteleg.

Edited by alexandrinabob, 03 August 2018 - 12:06.


#131
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
@marin-ion: Tu n-ai mai cumparat ceva de cand eram eu in clasa intai Posted Image Esti mostenitor, nu investitor, dupa cum bine ti s-a mai zis. Treaba ta, daca nu te poti abtine, ala e adevarul. Eu am cumparat anul trecut si cumpar si anul asta. Si, atata timp cat o sa spui prostii, o sa continui sa ti-o retez. Am stat 3 ani in Piata Alba Iulia si am vrut sa cumpar acolo. Si stai linistit, nu eu iti dau report, ma distrez prea bine.

Si, la blocurile alea de top din centru, tot incalzire ca in anii '30 aveti? Micul Paris, nu altceva. Sa ne anunti cand te muti intr-un bloc cu adevarat misto din centru, unul care sa fie macar 3-4k euro /mpu, altfel garsoniere insalubre in blocuri cu bulina inchiriezi si cu salariu de femeie de serviciu.

View Postalexandrinabob, on 03 august 2018 - 12:14, said:

Daca ar fi sa aleg la banii astia 2 camere fara loc de parcare pentru mine ar fi usor. Am si eu piticii mei.
As prefera oricand o insiruita la periferie, oricare periferie, la 2 pasi de metrou.
Sunt 3 zone care ofera insiruite, in range de 90-130kE, cu 50-150mp teren in fata pentru loc de parcare si cu suprafete de la 100 la 150mp utili.

Trebuie sa iti placa mult blocul, enorm de mult, sa dai peste 100kE pe un 2 camere. Nu condamn pe nimeni, sry, doar ca nu inteleg.

Da, pana la urma asta e chestia, ca toti suntem diferiti si avem nevoie diferite. Cine stie ce vrea si se uita mai intai la New Town, nu prea ajunge la casa insiruita la periferie, nu pentru ca ar fi o alegere mai rea, ci pentru ca nu e ceea ce cauta. Ai link cu respectivele oferte?

Edited by figo1988, 03 August 2018 - 12:32.


#132
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005

View Postlumy16, on 03 august 2018 - 07:24, said:

Buna ziua mihaela,am vrut sa te intreb daca in final te-ai decis sa cumperi in new town,eu am cumparat si nu stiu inca daca e o alegere buna.
Rog cei care locuiesc aici,in principiu oameni de calitate sa ma lamureasca un pic.
Eu am dat pe 2 camere 115 000 E...
Multumesc.
Zi mie ce nelamuriri ai, ca stau acolo. Si in principiu sunt om de calitate :)
Cred ca stiu si de la cine ai cumparat daca ai luat de curand, ca eu am cumparat o boxa de la cineva care vindea si 2 camere.

Alexandrinabob - nu e nimic de inteles, nu are cineva dreptate si altcineva a gresit. Uite, eu stau de mult aici si cred ca daca as alege din nou (in bugetul asta), tot aici as cumpara. Nu inseamna ca nu ai tu dreptate, ci ca, asa cum a spus si figo1998, vedem altfel lucrurile, avem alte nevoi etc. Cred ca am mai scris aici pe topic ce lucruri apreciez eu (si nu e vb de finisaje care sunt slabute), dar repet, asta nu inseamna ca ce mi se aplica mie tb sa li se aplice si altora. Pana la urma ar fi chiar trist sa gandim toti la fel.

Edited by nepot, 03 August 2018 - 12:37.


#133
marin-ion

marin-ion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 03.06.2018
FIGO - Cui retezi tu EXPERTULE ? Nu nu te poți duce la un wc public că nu are ce ieși din tine de foame de la ratele bancare și din chiriaș prăpădit ai ajuns datornic prăpădit EXPERTULE. Eu tot ce am luat pe numele meu (fără ce am primit) am luat cu banii mei PERSONALI nu cu banii CĂMĂTARILOR bancari EXPERTULE.

Pot să-i fac confirmare moderatorului care m-a banat de multe ori cu peste 1.000.000 de euro doar cu un act. Tu ce confirmi ? Ratele la bancă ?

Când o să cumperi ceva cu banii tăi PERSONALI nu cu banii ALTORA (bănci) atunci să spui că ai ceva. Până atunci ai o DATORIE la CĂMĂTARI (bănci) care te jupoaie lună de lună până o plătești.

Edited by marin-ion, 03 August 2018 - 13:28.


#134
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Posted Image Posted Image Posted Image  Ciudate fetish-uri mai ai, ai grija sa nu incurci pozele si sa-i trimiti moderatorului poza cu ce a iesit din tine la wc public, dovada de valoare, evident. Se simte ca esti frustrat ca lumea te ia in balon si ca nu iti recunoaste realizarile marete in calitate de mostenitor. Eu o fac. Jos palaria. Ai mostenit ca nimeni altul.

PS: Poate vrei si tu sa iesi din anturajul cu babute de +90 de ani din centru, vezi ca e dovada de incultura si lipsa de incredere sa pomenesti in orice situatie de bani ca argument.

Edited by figo1988, 03 August 2018 - 13:52.


#135
nnestor

nnestor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,678
  • Înscris: 06.04.2018
Eu sunt curios cum arata apartamentele lui Nea Marin Milionar, sincer curios.

#136
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Cred ca am gasit o poza

[ https://www.mediafaxfoto.ro/Thumb.aspx?size=600&photoId=7429269 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://static3.evz.ro/image-original-605-388/cache/2017-05/14-15-muzeul-chiciului-mv-465x390.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#137
marin-ion

marin-ion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 03.06.2018
INVESTITORILOR munciți să o ducă bine băncile că după cum gândiți e clar că nu ați fost și nici nu o să fiți în stare să luați pe banii voștri PERSONALI nici GARDUL cu poarta pe care le am într-un singur loc. O garsonieră confort 3 luată din banii voștri PERSONALI e un vis mult prea îndepărtat pentru nivelul vostru de mari INVESTITORI.

Eu nu am scris NICIODATĂ că sunt INVESTITOR, am scris că TRĂIESC din chirii. Voi VISAȚI să fiți sclavii băncilor ca să vă alegeți cu ce rămâne în wc după 30 de ani.

Edited by marin-ion, 03 August 2018 - 14:25.


#138
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
:lol:

View PostMihaelaTofan, on 19 mai 2018 - 17:01, said:

Eu nu stau pe Magheru, ba chiar în București am venit de puțin timp. Din câte pricep, aici dacă ai casă 50% din problemă este rezolvată.
Care problemă?

#139
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

View Postmarin-ion, on 03 august 2018 - 14:19, said:

PERSONALI nici GARDUL cu poarta pe care le am într-un singur loc.

Ei, si tu acum, esti mailtios. Poate nu chiar cu Mertzan, ca n-avem valoare, dar unul cu sigle de Pegas tot facem...

Attached File  1528555_10202009612699996_227537467_n.jpg   73.93K   63 downloads

#140
marin-ion

marin-ion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 03.06.2018
figo ești copil și nu am chef să fac pe dădaca de la școala de retarzi. Vezi că am cealaltă marcă tot de cocalari, 750 cu 3 turbine.

Edited by marin-ion, 03 August 2018 - 14:41.


#141
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Stai linistit, mi-ar fi mila de saracii copii cu handicap daca ar avea grija de ei niste cocalari. Tu mai spune-ne ce ai mai mostenit.

#142
alexandrinabob

alexandrinabob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 06.02.2015
Vai de capul meu, da stiu ca v-ati certat bine cat timp io am muncit. :(

@Figo, @nepot. N-am zis ca e rau sau bine. Doar ca stiti si voi cazurile, cumpara si pe urma auzi ca au fost "fortati" ca nu avea unde unde alege... ca nu exista.
De finisaje nici nu discut, eu am lamita in casa si imi place. Dar alea ti nde gusturi si sunt chiar cel mai usor lucru de inlocuit cand ai bani.
Priveliste si structura bine facuta, astea doua nu se pot inlocui. Desi la priveliste se mai poate lucra putin.


Figo, uite, primul gasit pe net, militari, casa insiruita.
https://www.imobilia...A?lista=9406527

Din cate stiu sunt si in zona Titan, sunt si in Leordeni-Berceni, sunt si la mine vreo 2 complexe, unul mai ieftin altul mai cu staif... ala cu staif e pe la 135kE, ala fara era pe la 90kE....

#143
nnestor

nnestor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,678
  • Înscris: 06.04.2018
Aceleasi suprafete inghesuite si meschine, ai alti patru vecini la pe o raza de 10 metri si nu vezi decat beton de jur imprejur, iar la banii aia finisajele o sa fie probabil cele mai ieftine posibile. Ai toate dezavantajele de la bloc plus toate dezavantajele unei case de la periferie.

#144
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Am văzut un filmuleț cu zona aia, nu e ca-n filme, arata un pic a ghetou. E un pic ca la mașini. Pentru casa e un buget, pentru apt central altul și tot asa. Sa iti iei casa la preț de garsoniera în zona bună e un pic ca și cum ți-ai lua limuzina veche la preț de Logan.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate