Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

@administratori: Aria Linux - doar cenzura si bataie de joc la adresa userilor

* * * - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
20 replies to this topic

#19
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,903
  • Înscris: 17.11.2017

View Postshogun1, on 17 mai 2018 - 20:31, said:

Grub2 scrie MBR-ul, Linux sucks. Orice bootloader o face.
Fals complet!
GRUB legacy nu o facea daca-l instruiai sa instaleze pe o partitie(sda1, sda2, etc.)
Ba chiar si GRUB 2 permite asta desi suportul nu e garantat, iar unele distributii ofera optiunea la instalare. Nu si CentOS7. Nu "evoluezi" cand elimini functionalitate importanta.

Iar daca tot rade mbr-ul, macar sa bage automat o optiune in meniul sau de boot, ceea ce credeai tu in mod fals ca se intampla prin intermediul os-prober:

View Postshogun1, on 19 aprilie 2016 - 17:09, said:

fie instalezi Grub2 pe /dev/sda și windows va avea intrare în meniul Grub (asta dacă e instalat implicit pachetul os-prober dacă nu e îl instalezi tu).
os-prober nu merge fiindca nu are drivere ntfs... si nici dupa ce instalezi driverele tot nu se adauga windows in meniu, pentru ca cel mai probabil os prober ruleaza inainte sa fie incarcate driverele

View Postshogun1, on 17 mai 2018 - 20:31, said:

Vai, CentOS nu-mi vede touchpadul... Oare de ce, toți ”profesioniștii” știu că (exact ca și windows server evident) CentOS e gândit special pentru laptopuri, nici n-are nevoie de drivere, de libinput sau synaptics, pentru servere sunt Ubuntu și Mint.
Nici nu esti atent la ce scrie in posturi. Eu nu m-am plans ca nu-mi "vede" touchpadul. Ci m-am plans ca nu-l pot dezactiva usor. Din moment ce merge e clar ca mi-l vede, si din moment ce-l pot dezactiva din linie de comanda e clar ca nu e nicio problema nici de drivere nici de altceva. Doar ca nu merge dezactivat din mediul grafic.

View Postshogun1, on 17 mai 2018 - 20:31, said:

Te plângi de Plasma 5 dar CentOS are Kde4, până și screenshotul cu touchpadul e evident, în Plasma e diferit...
Ma plang de Plasma. Nu neaparat de o versiune specifica.

Quote

Dupa aia fel de fel de probleme cu KDE Plasma si nu numai... nu mai lucrasem cu KDE de ani si ani, Plasma era ceva nou...
https://forum.softpe...6#entry22912016

Iar KDE4 tot Plasma are(dar de unde sa stii tu o asemenea chestie? lol).

[ https://i.imgur.com/7MJmWO8.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View Postshogun1, on 17 mai 2018 - 20:31, said:

Aici nu e locul unde discutăm despre Linux, aici trebuie să-ți motivezi decizia de-a deschide acest topic, de-a mă acuza de nu știu ce!
Vad ca tu ai inceput. Criticile mele au fost destul de generale. Aici incercat sa ma "umilesti" dar doar ti-ai facut-o cu propria mana! Posted Image

ps. vad ca au aparut tot felul de personaje atehnice sa-ti dea laicuri... hilar!

View Postshogun1, on 17 mai 2018 - 20:31, said:

Dar care au rămas acolo, și acolo vor rămâne, trebuie să ne amuzăm și noi ăștia mai nepricepuți de perlele tale!
Nu mai mintii! Mi-ai sters si mie(cand aveam alt username) si altora o multime de posturi, ai aruncat suspenduri si ban-uri intr-o veselie. Ca tu nu stii altceva!

Eu nu am acces la trash-can in area52 sau cat o mai fi, dar s-ar putea gasi(daca nu cumva s-a golit) o multime de discutii sterse de tine, unele chiar foarte bine argumentate.

Putem incepe cu posturile aferente acestor topicuri:
https://forum.softpe...inux-pt-windows
https://forum.softpe...la-problema-xp/

Pe aceste topice se discuta cat de cat, dar de cand te-ai apucat sa stergi, sa suspenzi si sa banezi, lumea nu s-a mai bagat de frica. A se observa cum discutiile s-au oprit cam in aceeasi perioada in 2017, desi al doilea topic era din 2014 si avea 40 de pagini

Edited by Geth, 17 May 2018 - 22:16.


#20
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009

View PostMr_nobody_, on 17 mai 2018 - 21:05, said:

Ți-aș arăta cazuri concrete de pe aria abuzuri, dacă ar mai exista subiectele acolo, dar au fost șterse. Știi foarte bine că nu e prima dată când comportamentul tău e pus în discuție, deși aria de Linux e foarte inactivă (deții și tu o parte din vină pentru inactivitatea ariei).
Topicurile sunt acolo. 3 mai exact. Toate au fost analizate de cei în măsură! Faptul că cineva te acuză de ceva nu înseamnă că ești neapărat vinovat, simpla acuzație nu demonstrează vinovăția...
Un user se plânge că i-am mutat niște mesaje off topic pe un topic dedicat (nu șterse, nu editate, n-a fost penalizat, am splituit topicul respectiv mutând mesajele care nu-și aveau rostul într-un topic dedicat).
Altul acuză faptul că i-am șters un mesaj off topic fără să-l anunț. Nici acesta n-a fost sancționat în nici un fel de mine.
Al treilea mă acuză că nu l-am lăsat să trolleze și să posteze off topic. I-am dat un punct de penalizare. După ce l-am rugat să posteze la subiect, să lase glumițele și flame-ul deoparte. După mesaj public pe forum prin care rugam pe toată lumea să posteze la  subiect. După ce m-a luat la mișto pe forum, că de, cine-s io să-i spun ce, cum și unde să posteze...

LE: scuze, uitasem de al patrulea, topic şters din cauza modului în care a fost conceput, un atac la persoană evident, plin de injurii. Nu l-am şters eu evident, nu am butoane pe Abuzuri!

View PostGeth, on 17 mai 2018 - 21:55, said:

Nu mai mintii! Mi-ai sters si mie(cand aveam alt username) si altora o multime de posturi, ai aruncat suspenduri si ban-uri intr-o veselie. Ca tu nu stii altceva!

Eu nu am acces la trash-can in area52 sau cat o mai fi, dar s-ar putea gasi(daca nu cumva s-a golit) o multime de discutii sterse de tine, unele chiar foarte bine argumentate.
M-am lămurit cu tine, și pe partea tehnică și pe partea de comunicare, ăsta-i stilul tău, când nu ai argumente jignești, ataci persoana, o faci și pe acest topic! Nu ai exemple concrete, dar generalizezi, colportezi bârfe și-ți jignești opozanții.

Adminii/ supermoderatorii au acces, stai liniștit, pot verifica acuzațiile tale. Evident că nu pot reține la virgulă situații vechi de ani de zile, nu c-ar fi normal, acuzatorul trebuie să-și probeze acuzațiile, nu acuzatul nevinovăția. Tot evident, dacă aveai probe că ai fost nedreptățit ai fi reclamat la momentele respective, nu după ani de zile și după alte câteva conturi. Și pe aria ”Abuzuri”, chiar dacă nu puteau posta ”susținătorii”... Ca fapt divers, observ că nu ți-am banat nici un cont și că pe lângă mine (pe aria Linux) ai mai fost penalizat în muuuulte ocazii de alți moderatori, pe un singur cont ai fost avertizat de vreo 40 de ori, în principal pentru jigniri (22 de situații) și atac la persoană(10 ocazii). De 10 moderatori și super-moderatori... Tiparul se repetă și pe celelalte conturi, mai păcătuiești și prin off topic, flame și clone. Ai avut întotdeauna un comportament ireproșabil observ, eu abuzez de poziție, te hărțuiesc, te cenzurez...

Despre mesajele tale foarte regulamentare și argumentate, să-ți împrospătez puțin memoria (greșelile gramaticale îți aparțin):
”Adica cam cate de tampit poti sa fii sau sa te nasti ?”
”in halul asta de disperati ati ajuns, sa debitati astfel de cretinatati colosale?”
”Vai ce retardat!”
"Ce mincinos fara scrupule poti sa fii! "
”Al thread de cacat menit sa induca prostovanii in eroare...”
”O jigodie infecta”
,,Sunt analogii, dar esti mult prea greu de cap ca sa pricepi.''
,,Oameni in halul asta de grei de cap si cu o logica atat de praf de mult n-am mai intalnit!''


Nu știu ce crezi tu, dar pentru mine acesta nu e un mod civilizat (sau argumentat) de dialog! Cât timp voi modera aria Linux, voi șterge astfel de mesaje și voi sancționa autorul dacă nu-și schimbă modul de adresare (de ”argumentare”).

Edited by shogun1, 18 May 2018 - 05:26.


#21
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostGeth, on 17 mai 2018 - 21:55, said:

ps. vad ca au aparut tot felul de personaje atehnice sa-ti dea laicuri... hilar!
Să-ți spună unul dintre acele personaje atehnice de ce i-a dat like: pentru modul elegant în care răspunde jignirilor tale. Decât personaj nesimțit mai bine unul atehnic.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate