Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Achizitie sursa

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
jagdtiger

jagdtiger

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 12.08.2014

View Posteiffel, on 17 mai 2018 - 10:21, said:

Gigabyte nu face surse. De-asta ti-am zis sa citesti primul post din acel topic dedicat ptr achizitii de surse.
Ca sa vezi care sunt cele mai bune marci si cum se alege o sursa.

Nici EVGA sau Corsair nu fac surse, face Sirtec. Daca nu ai platforma proprie de productie nu inseamna ca ai surse proaste.

On topic, Seasonic Focus+ 650W care a mai fost recomandata de alti useri e ok.

Edited by jagdtiger, 17 May 2018 - 11:44.


#20
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Prefer sa iau direct de la producator, nu sa iau una produsa sub alt nume si sa ma intreb apoi de cine e produsa.

In postul indicat exista si un link de identificare a producatorilor originali. Dar trebuie sa ai acces la eticheta sursei.

Si sincer sa fiu prefer Seasonic, FSC sau Silverstone la producatori. Sirtec nu ma da pe spate.

#21
WizKid98

WizKid98

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 24.04.2017
Sirtec - High Power Element BRONZE II 700W este buna?  Nu am un buget prea mare,  stau singur si salariul meu nu imi permite sa ma arunc prea tare,  asta e traim in România la urma urmei, vreau ceva maxim pana in 300 de lei sau cu o exceptie 320

Ma orientez spre ceva de 700 w sincer pentru ca nu vreau sa am probleme pe viitor si sa fiu mai sigur si sincer nu conteaza cat consuma

Edited by WizKid98, 17 May 2018 - 14:55.


#22
jagdtiger

jagdtiger

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 12.08.2014

View PostWizKid98, on 17 mai 2018 - 14:55, said:

Sirtec - High Power Element BRONZE II 700W este buna?  Nu am un buget prea mare,  stau singur si salariul meu nu imi permite sa ma arunc prea tare,  asta e traim in România la urma urmei, vreau ceva maxim pana in 300 de lei sau cu o exceptie 320

Ma orientez spre ceva de 700 w sincer pentru ca nu vreau sa am probleme pe viitor si sa fiu mai sigur si sincer nu conteaza cat consuma

E acceptabila aia, cu toate ca e produsa pe platforma veche..2014 parca. Nu stiu ce sursa ti-as putea recomanda la 700W in banii aia, poate be quiet! System Power 9, 80+ Bronze, 700W, daca faci un efort financiar pana pe la 350 sau o gasesti la oferta in alta parte.
Ce inseamna sa nu ai probelem pe viitor? Daca iti schimbi componetele cu unele mai noi, alea vor consuma mai putin. Daca vei vrea sa faci overcloking, vei avea nevoie de o sursa mai buna ca sa fie stabil OC-ul.

#23
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View PostWizKid98, on 17 mai 2018 - 14:55, said:

Sirtec - High Power Element BRONZE II 700W este buna?  Nu am un buget prea mare,  stau singur si salariul meu nu imi permite sa ma arunc prea tare,  asta e traim in România la urma urmei, vreau ceva maxim pana in 300 de lei sau cu o exceptie 320

Ma orientez spre ceva de 700 w sincer pentru ca nu vreau sa am probleme pe viitor si sa fiu mai sigur si sincer nu conteaza cat consuma
Care sursa ? aia la 288,77 Lei (https://www.pcgarage...bronze-ii-700w/) ?
Da, e buna ! cumpar-o fara teama.
Are garantie 3 ani, watt reali, brand cu un raport pret/performanta foarte bun, nimeni nu s-a plans de acest model in review-uri;
un singur punct negativ are ! ca nu este modulara.

#24
WizKid98

WizKid98

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 24.04.2017
Da, la aia ma refer,  din pacate eu am dat comanda la emag acum plata cu cardul,  dar nu cred ca,  conteaza de unde vine,  ma bucur daca e buna si multumesc pentru răspuns

#25
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Cam are de ce sa-ti para rau; la emag e mai scumpa cu 5,26 Lei fata de celalalt magazin.
Diferenta asta de pret o dadeai bacsis la curier cand ti-o aducea acasa.

#26
WizKid98

WizKid98

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 24.04.2017
Nu m-am uitat sincer unde e mai ieftina,  oricum cu 5 sau fara 5 lei tot sursa aia e

#27
WizKid98

WizKid98

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 24.04.2017
Si daca tot o luam asa la emag pretul ala cu 5 lei in plus include si transportul si livrarea cu verificare,  pe cand la pc garage livrarea cu verificare separat mai costa inca 15 lei daca nu ma insel :))

#28
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Na daca te grăbești și nu accepți părerea altora
https://m.emag.ro/su...rch-Action=view

https://m.emag.ro/su...rch-Action=view

Full modulara
https://m.emag.ro/su...rch-Action=view

#29
WizKid98

WizKid98

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 24.04.2017
Da , va multumesc foarte mult baieti pentru sfaturile date , chiar ma bucur , astazi am primit sursa de care spuneam de la emag si pot sa spun ca e mai mult decat ok , nu se incinge , sta rece , e silentioasa , in limita bunului simt si nu am probleme cu restarturi neprevazute si chestii din astea ca la sursa ce a pocnit , mi se pare foarte ok la banii aia , nu pot sa zic nimic mai mult decat ca e o sursa buna , va multumesc inca o data pentru sfaturi si ajutor , o zi buna sa aveti

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate