Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 

Bohemian Rhapsody (2018)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#55
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Wow, asa bun cantaret e Freddy Mercury ? asa buna e formatia Queen ?
In cazul asta, pacat ca Freddy Mercury s-a nascut inaintea vremii sale; mai bine se nastea mai tarziu sa fie la ora actuala in apogeul carierei sale.


p.s.:
Attached File  Queen - Bohemian Rhapsody.jpg   130.67K   59 downloads

#56
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,610
  • Înscris: 19.05.2002
Eu nu-l vad ca cel mai bun film pentru Oscar.
Malek, in afara de cei patru incisivi in plus,nu prea m-a impresionat.
De altfel cam tot filmul nu are "emotie".
"First Aid" ramane cea mai buna secventa...
Per total,un documentar bun despre o perioada din viata lui Freddie Mercury si Queen.

"A star is born"...il bate lejer.

Edited by drgroza, 29 January 2019 - 22:43.


#57
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Live Aid se numeste acel concert.
First Aid e cand faci buba mare si vin aia de se pricep si dau "primul ajutor".

Edited by edigee, 30 January 2019 - 00:25.


#58
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,610
  • Înscris: 19.05.2002
Multumesc frumos.
Eram inca patruns de film.

#59
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

 super8, on 20 ianuarie 2019 - 11:22, said:

Wow, asa bun cantaret e Freddy Mercury ? asa buna e formatia Queen ?
Era considerat cea mai buna voce masculina(...) dintr-o formatie (rock/pop).
Vreo 12 ani au fost in top mondial, deci...

#60
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,485
  • Înscris: 30.10.2003

 tfmercedez, on 16 decembrie 2018 - 21:42, said:

Dar si Titanicul a mai avut ecranizari inainte de  capodopera lui Spielberg.
Tu meriti bataie pentru afirmatia asta.

Saracu' Cameron. A facut si el cateva filme (si alea mai toate tzatza de matza) si nu-i sunt recunoscute relizarile.

#61
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
citisem un articol in care scria ca trupa Queen nu au fost asa faimosi de la inceput, cica o data cu travestirea lu' Freddie pe scena si cu miscarile lui haotice au ajuns in sfarsit sa prinda faima de-un crac...

#62
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Erau de prim rang chiar in anii ,70. Pot confirma ca am prins anii aia ca mare fan rock. Nu in special Queen, dar era o trupa extrem de populara pe atunci chiar . Sheer Heart Atack si A Night at the Opera mai ales ,erau albume foarte populare. Bohemian Rhapsody ,cantecul ,a fost ca un soc la vremea aia. Mai aveau ei ceva "antecedente" de gen (Killer Queen) dar nu la nivelul asta. Personal nu-i agreeam 100% ,mi se pareau cantecele lor cam pline de  self importance si cam pompoase uneori.  si aveam ceva si cu sound-ul trupei ,dar sunt detalii tehnice .
Dar nimeni nu le poate contesta meritul. Freddie era unic ca stil de vocalist in anii aia.

Edited by edigee, 30 January 2019 - 17:16.


#63
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

 edigee, on 30 ianuarie 2019 - 17:14, said:

Erau de prim rang chiar in anii ,70. Pot confirma ca am prins anii aia ca mare fan rock. Nu in special Queen, dar era o trupa extrem de populara pe atunci chiar . Sheer Heart Atack si A Night at the Opera mai ales ,erau albume foarte populare.
Eu i-am ascultat mai tarziu, dar stiu ca cu SHA in 1973 au dat lovitura. A Night... a fost fabulos, apoi au avut succese cu Another One Bites the Dust, I want to brake free, Under Preasure, Radio Gaga, We Are the Champions - cred ca peste 50 de melodiii de succes.

#64
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
La inceput au debutat cu un stil mult mai necomercial ,mai ales primele doua albume ,erau chiar spre prog-rock. Primul "hit" a fost Killer Queen.
Pana la The Game nu au folosit deloc sintetizatoare ,chiar specificau asta pe discuri.

Edited by edigee, 30 January 2019 - 20:49.


#65
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
nu mi-a placut..pare fragmentat, o schita... iar actorul principal e fals si nu are legatura cu freddie. doar primele minute au dat speranta..

#66
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Problema mare in film mi s-a parut dialogurile. Schematice ,"cartoonish",parca facute de un scanarist incepator. Chiar nu a putut cineva din echipa de productie sa se uite la niste episoade din Vinyl sa vada cum arata niste dialoguri naturale , vii ,plauzibile ,chiar daca e vorba de un film bazat pe intamplari reale?!

Edited by edigee, 03 February 2019 - 01:31.


#67
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
Singura problema a filmului este Rami Malek, oricat de apriecat o fi ca actor, nu este potrivit pentru acest film... in filmul Papillon rolul i-a picat mai bine... dar aici, sa intre in pielea lui Freddie Mercury s-a vazut ca i-a fost foarte greu... cica Rami ar semana foarte bine cu Freddie dar eu nu vad nicio asemanare... sunt curios care din actorii actuali aduc cel mai bine cu solistul trupei Queen...

[ https://www.radiokaositaly.com/wp-content/uploads/2016/02/quuen.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]Attached File  B09motDw9Z2lWVVE.jpg   28.55K   2 downloads

Edited by zyppster, 03 February 2019 - 13:25.


#68
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,256
  • Înscris: 05.01.2004

 zyppster, on 03 februarie 2019 - 13:18, said:

... sunt curios care din actorii actuali aduc cel mai bine cu solistul trupei Queen...
Pai sunt 100% convins ca Sacha Baron Cohen facea un rol fantastic. Dar au fost neintelegeri intre el si restul formatiei Queen, pentru ca el voia sa puna mai mult accent pe Freddy. Evident ca asta i-a deranjat pe ceilalti.

#69
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
poate ca Sacha Baron Cohen ar fi fost potrivit pentru rol... dar stiind istoricul lui... cam are o problema in a juca roluri de genul... as prefera sa il vad doar in comedii de prost gust cu glume seci decat in filme biografice...

Attached Files



#70
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
In mod normal, un asemenea film trebuia interzis de catre autoritati. Asta de fapt nu e film ci propaganda liberala pentru fundasi. Pacat de actorul ala principal ca s-a compromis in halul asta, in serialul Mr.Robot o facut un rol destul de bun.

#71
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Filmul o fost fain si cu ocazia asta am mai invatat despre trupa, de exemplu nu m-am uitat vreodata cine canta la tobe, chitara etc...
Si chiar si partea in care trupa Queen nu a fost am ai draguta din lume.

Nu stiam ca era indian, nu stiam ca si-a schimbat numele etc...
O fost interesant si filmul cu toate ca cica nu a fost prea exact dar a fost interesant.

Si nu stiam ca a fost bisexual, credeam ca o fost gay si cam atat.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/n_kHPk0ED6I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#72
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
pai gay sau bisexual e totuna ca toti curuletii incep mai intai cu gagicile si cand vad ca le da cu virgula raman la virgule...

nu stiu cat din film are acuratete istorica dar faptul ca avea ceva radacini de african/pakistanez/indian stiam si dinainte de film...

Edited by zyppster, 03 February 2019 - 16:38.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate