Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Incompetenta crasa a inginerilor Apple, sau e altceva la mijloc?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#91
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Carcasa ieftina?Nu inteleg la ce te referi,la faptul ca e din plastic exteriorul? Cine te-a mintit ca e acelasi display?

#92
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Se rupe, eu nu mai iau Lenovo.E laptop de top de la Lenovo si se rupe.Flambeaza tot in toate directiile, intre tastatura si pcb e o folie din plastic.In spatele tastaturii e o tabla ca aia de la conserve.Tabla aia care tine tastatura e prinsa in nituri din plastic presate la cald.Un plasric casant de cea mai proasta calitate(am avut senzatia ca-i facut din peturi reciclate, ma gandeam ca  o sa muncesc ceva sa desfac tabla aia de acolo).Mai trebuie sa spun ca unele nituri erau deja trecute prin tabla aia.Asta e intr-un laptop care ajungea la peste 7000 lei.Eu am spus , am dat 1400 de lei pe el, Metro cu siguranta l-a vandut mult in minus.

Pilitele au iesit din plastic, drept urmare o balama in cazul meu  se tinea aproape doar in pcb.Pt ca da, pcb-ul tinea balamaua.

Pt cine nu crede, am poze puse pe un alt topic, trebuie doar sa le caut.Am fost incantat de el, de pret si mai ales ips plus tst ilumitata sau touchpad bunicele , dezamagirea a venit dupa 5 luni cand am vazut ca se dezintegreaza.

Am vazut chestii suspecte cand l-am verificat in magazin.Am vazut ca flambeaza display-ul cand il fortezi in colturi.Am vazut ca flambeaza balamale cu tot cu palmrest.Am zis ca n-o fi dracu atat de negru.Pt ca flexeaza , are f mica portiunea de ranforsare pt palmrest.In plus mai e si plastic de cea mai proasta calitate.

Edited by ionutz_joe2009, 17 May 2018 - 23:10.


#93
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Pai ti s-a rupt acel yoga.Nu e bai, ca si la apple sunt dati in judecata in timp ce vorbim pentru acea tastatura de cacao pusa pe noul mac (zau ca nu stiu de ce au schimbat tastatura fata de modelul din 2015).
https://www.theguard...k-pro-keyboards
In ceea ce priveste acel yoga,pai al tau e un sapun , nu stiu ce teapa urata ai luat tu cu el dar pretul de lansare fully loaded notebookcheck zice ca era in jur la 750E ,pret in care tu defapt ai platit figurile ce le are (vezi doamne ca se da peste cap).la 5000 Ron n-avea cum sa fie decat cu un adaos nesimtit, la cursul actual nu-mi da 50 de bule oricum as invarti treaba,iar la ce specificatii are normal e ordinar, ai un cpu U de 15W Skylake, cuplat cu o grafica nasoala si cu hdd/sshd, nici nu stiu cum te-ai gandit sa il compari cu un macbook. Tu nu ai ceva din seria Thinkpad ,ai o darapanatura facuta de lenovo sa fure ochii lumii, asta daca rezultatele mele de cautare sunt exacte dupa seria de laptop postata de tine.

#94
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
IPS, pana acum ceva vreme nu te atingeai de IPS sub 4000 de lei.Ce e in Lenovo-urile alea de pe la 2400 2500 lei de acum e sub ce-i in asta cand vb de calitate display.E si full hd, pacat, mare pacat ca au facut-o lata cu carcasa, in convertibile pun IPS de caliate mai mare de regula.

Nu l-am comparat eu, eu n-as face-o, sunt destui youtuberi din astia cu peste 100k subscriberi care au facut-o.De ce?Ca in veci nu se compara.

Proc si restul chiar nu ma intereseaza, i3 5005u e arhisuficient pt mine.Nu am ce face eu cu mai mult.

Am spus, nu-i folosesc touchscreen-ul, e un moft de prost gust, l-am luat atunci pt IPS si pret.Eram in trecere si mi-a sarit in ochi pretul.Stiam ca cel mai ieftin ips era in jur de 4000 de lei.L-am verificat o juma de ora in magazin, am vazut ca e destul de firav, nu mi-am imginat ca se rupe dupa 5 luni.A fost o chestie de moment , de aia l-am cumparat.Clar e ca nu se poate sa se rupa dupa 5 luni, nu-i deloc normal.

Edited by ionutz_joe2009, 17 May 2018 - 23:45.


#95
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Am urcat 2 poze facute cu telefonul, se pierde totusi pt ca-i doar un telefon, dar cred totusi ca se vede cat de cat  de ce l-am luat atunci.

Preturile alea de 750 nu-s de regula preturile pt Ro, ajung la alte preturi la noi.

Attached Files


Edited by ionutz_joe2009, 18 May 2018 - 00:00.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate