Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Viteza mica la Internet de la RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Kaon are doar verde și LED-ul roșu pentru când are curent.
Nu prea ai cum să verifici fără un dispozitiv care să-ți arate ce viteze negociază.

#20
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

View PostdiZy, on 15 mai 2018 - 17:37, said:

Pt ca are multi abonati habarnisti, poate de aia.


  Evident ca abonatu-i de vina si nu mizeriile ,, albastrilor ''  !! Posted Image

#21
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Dar nu te opri aici, poate ne si zice ce mizerii si cu dovezi nu asa din tastatura....
Daca ai lucra si tu la un ISP ai vedea si tu de unde sunt majoritatea problemelor.

#22
minitehnicusmirel

minitehnicusmirel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 11.10.2008
Gata, am rezolvat. De fapt, echipa de la rds a rezolvat, cu o promptitudine uluitoare. M-au sunat dupa o ora ca sa vina sa rezolve. Problema era din cablul dintre ONT si router; firele 7 si 8 erau in scurt-circuit, cablul fiind unul mai vechi. Am schimbat cablul si am obtinut un plus de viteza. Apoi, m-am uitat la mufele RJ-45 si am gasit ca una era straight si una era cross-over. Am rezolvat-o si pe asta si am mai castigat un pic la viteza. Acum e in regula.

#23
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

View PostdiZy, on 17 mai 2018 - 15:40, said:

Daca ai lucra si tu la un ISP ai vedea si tu de unde sunt majoritatea problemelor.

  Măi @diZy, io inteleg ca tu mânânci o pâine bună....sau chiar cozonac la albastrii.   Ce nu inteleg însă......aveti vreo clauză in contractul de munca prin care sunteti obligati sa-i ridicati in slavi in online ?

#24
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Dupa cum ma asteptam vesnicele acuze si nici un argument...

#25
nmc2006

nmc2006

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 11.03.2016
Salutare, sunt abonat la Digi de cativa ani buni. Am pachetul 1000 , Gigabit, de la ei si daca acum 2-3 ani la testul de viteza de pe site-ul lor aveam viteza la download 900 - 933 Mbps, acum am doar 600-620 Mbps.. La upload am de multe ori viteze superioare, culmea, ajung pe la 850 Mbps, dar asta nu ma incalzeste foarte mult. Am sunat la ei si mi-au servit fraza sablon cum ca " sunt in parametri,  doar daca scade sub 500 Mbps ar fi o problema". Ce sa fac? Sa insist la ei sa vina sa faca verificari la retea aici in bloc? (stau in Bucuresti). De cate ori le spun, imi raspund la fel, ca nu sunt sub 500 Mbps si ca nu exista viteza minima garantata. Dar totusi..ce pot face?? Sa ma duc la ei la sediu sa fac scandal? :))

#26
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
Pentru ce-ai putea face specific pe relația cu RDS postează sau caută aici mai multe informații https://forum.softpe...iew__getnewpost

Dpdv Networking, ca sa te putem ajuta cu ceva info menționează ce fel de device-uri ai, care cum la ce se conectează și pe ce, cum ai testat și unde...

Edited by Ravy, 04 June 2021 - 15:02.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate