Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Bec H4 p43t

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Merita becuri mai scumpe decat cele mai ieftine? Care este diferenta intre Osramul de 11 lei si Bosch de 14 lei? Sau merita cel 16 lei Philips? Sau nu conteaza? Voi ce recomandati dintre cele 5-6 de pe site?


https://www.pcgarage...neral-soclu-h4/

Am nevoie doar de un bec.

Edited by MembruAnonim, 14 May 2018 - 18:27.


#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017

 MembruAnonim, on 14 mai 2018 - 18:26, said:

Care este diferenta ...

De pret  Posted Image
Pentru UN SINGUR bec faci ditamai topicul ?

Edited by Naijax, 14 May 2018 - 18:33.


#3
cooze28

cooze28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 30.09.2016
pune de ala de care ai pe masina ca s-ar putea sa apara diferente de intensitate daca schimbi doar unu

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,262
  • Înscris: 01.12.2001
Am acest set de vreo 4-5 ani
E super
https://www.pcgarage...aker-unlimited/
Am avut Philips insa dupa 6 luni s-a ars unul de pe faza scurta (faza lunga era ok). Apoi si celalalt.
La H4 doar faza scurta se ardeau la mine.
Am pus unul de 5 lei si parca era o lumanare.

Edited by dorin_2k, 14 May 2018 - 18:48.


#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Observ ca sunt mai multe denumiri la gama, pure light, premium, essential. Exista vreo diferenta intre ele? Pana la urma ar trebui ca toate sa ofere aceeasi intensitate.

#6
cooze28

cooze28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 30.09.2016
in general philips, osram sunt bune, precum toate becurile sunt sensibile la contact imperfect, trepidatii si neaparat cand il montezi sa nu pui mana pe sticla.

 MembruAnonim, on 14 mai 2018 - 18:51, said:

Observ ca sunt mai multe denumiri la gama, pure light, premium, essential. Exista vreo diferenta intre ele? Pana la urma ar trebui ca toate sa ofere aceeasi intensitate.
nu au toate aceiasi intensitate, iti arata in descriere, unele sunt facute sa aibe o viata mai lunga cu o luminozitate mai scazuta iar altele invers

Edited by cooze28, 14 May 2018 - 18:55.


#7
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Eu de exemplu, n-am vazut diferenta dintre Philips de 16 lei sau Philips de 60 lei. Ba chiar alea de 16 lei parca au tinut mai mult. Ma refer la astea:
https://www.pcgarage...remium-blister/
https://www.pcgarage...n-plus-blister/

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Robiacs, on 14 mai 2018 - 18:55, said:

Eu de exemplu, n-am vazut diferenta dintre Philips de 16 lei sau Philips de 60 lei. Ba chiar alea de 16 lei parca au tinut mai mult. Ma refer la astea:


Pe ala de 16 lei l-am comandat si eu acum 3 minute.

#9
cooze28

cooze28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 30.09.2016

 Robiacs, on 14 mai 2018 - 18:55, said:

Eu de exemplu, n-am vazut diferenta dintre Philips de 16 lei sau Philips de 60 lei. Ba chiar alea de 16 lei parca au tinut mai mult. Ma refer la astea:
https://www.pcgarage...remium-blister/
https://www.pcgarage...n-plus-blister/
alea de 60 de lei tin mai putin dar au o intensitate mai mare cel putin teoretic

#10
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Probabil se observa unul langa altul, dar in timpul condusul nu am observat diferenta.

#11
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 MembruAnonim, on 14 mai 2018 - 18:26, said:

Merita becuri mai scumpe decat cele mai ieftine? Care este diferenta intre Osramul de 11 lei si Bosch de 14 lei? Sau merita cel 16 lei Philips? Sau nu conteaza? Voi ce recomandati dintre cele 5-6 de pe site?


https://www.pcgarage...neral-soclu-h4/

Am nevoie doar de un bec.
Iti recomand https://www.emag.ro/...1/pd/DK0RLBBBM/

#12
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 16.12.2011
La mine farurile se aprind la contact si se sting cand opresc motorul. Deci circul undeva la 95% cu faza scurta iar restul de % noaptea cu faza lunga. Am avut premium de la Osram si Philips. Nightbreaker si x-treme vision plus. Da, lumina era un pic mai puternica dar  se ardea faza scurta dupa maxim 2 luni multumita denivelarilor din drumurile patriei. De cativa ani buni cumpar narva. Sunt calitative si  tine faza scurta macar cam 1 an !

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Baxon, on 14 mai 2018 - 19:09, said:


E acelasi bec, nu? :) Doar ca este mai ieftin cu 6 lei. Cam hoti astia de la pcgarage.

#14
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 MembruAnonim, on 14 mai 2018 - 19:15, said:


E acelasi bec, nu? Posted Image Doar ca este mai ieftin cu 6 lei. Cam hoti astia de la pcgarage.
Niste banditi Posted Image

#15
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
Mie-mi place Narva, si vad ca e si la link-ul initial.  Sunt foarte multumit de lumina lui.
Luat dintr-o benzinarie, la "urgenta", ca sa inlocuiesc un Bosch pus tot "la urgenta", cand mi s-a ars un bec pe drum.  Cu Bosch parca aveam felinar, nu far.

#16
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
Eu "votez" pentru Osram Night Breaker. Sunt 3 variante si le-am testat pe toate: 1.PLUS (+90%,model mai vechi), 2.UNLIMITED (+110%) si 3.LASER (+130%). Producatorul a pus pe spate niste grafice de comparatie cu becurile standard.Ultimul e cu durata de viata,care e aprox jumatate din a celui standard...Surprinzator,eu am pe o Corsa B,modelul PLUs (H4) de vreo 5 ani si nu s-a ars niciunul (inca)...Pe o Astra H am Unlimited H7 pe faza scurta si Laser H1 pe lunga,doar de 1 an si inca mai merg. Am auzit pe mai multi ca s-ar arde dupa cateva luni,maxim 1 an...voi vedea.
Lumina este evident mai alba si mai puternica,dar in niciun caz cu 90-130% cum scriu ei. Masurat de mine,cu camera foto (dupa diferenta la timpul de expunere),a fost cu 17% mai puternica lumina...Cam scumpe,dar,se vede diferenta. La Laser,am observat ca fac cam aceeasi lumina ca si Unlimited,dar la un consum cu aprox 10% mai mic (curentul in A = 4 in loc de 4,4)
N-am avut Philps,pentru ca din multe review-uri citite,am dedus ca sunt mai bune Osram.

Edited by danpet, 15 May 2018 - 06:05.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate