Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Schimbare baterie iphone 6S

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,796
  • Înscris: 13.07.2011

 izometric, on 15 mai 2018 - 09:48, said:


Sa nu generalizam. Eu am baterie compatibila care ma tine mult, mult mai bine decat a tinut vreodata bateria originala -> telefon cumparat nou din apple store.

Adevarat este ca am cumparat baterie compatibila scumputa: 29 de euro.

exista multe baterii compatibile care sunt foarte calitative. Exista multe companii din Germania, USA si alte tari europene care produc in Asia baterii foarte foarte bune. Nici nu doresc sa discut despre asta. Eu am comandat un battery kit pentru un iPhone 5s acum cativa ani de zile care a costat undeva la 50eur pe vremea respectiva. Si pana in ziua de azi tine excelent.

#20
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Pai atunci de unde afirmatia extremista ca "Doar bateriile OEM sunt ok si te tin."?

#21
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,796
  • Înscris: 13.07.2011

 izometric, on 15 mai 2018 - 12:41, said:

Pai atunci de unde afirmatia extremista ca "Doar bateriile OEM sunt ok si te tin."?

pentru ca momentan pretul unei baterii OEM pt iPhone 6S spre exemplu este chiar mai ieftina sau la fel decat o replica buna, astfel ca avantajul unei replici nu exista. Dai 30-40eur pe un OEM actual si ai si garantie.

Edited by business11, 15 May 2018 - 13:09.


#22
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Nope. Explicatia asta nu justifica afirmatia.

Si bateriile compatibile sunt OK si te tin. Plus ca marea majoritate a telefoanelor model 6s sunt iesite din garantie oricum. Plus ca majoritatea bateriilor compatibile vandute de firme serioase au garantie.

#23
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 20.03.2009

 gigi_4476, on 15 mai 2018 - 10:16, said:


Înseamnă că nu ai desfăcut niciun 6s până acum... astea ce crezi că sunt? IMG_1129.JPG
Nu am desfăcut un iPhone 6s pana acum. Greșeală mea aici, recunosc.
Eu doar i am oferit o alternativa, acum el decide ce vrea sa facă și dacă considera ca merita având in vedere valoarea telefonului.
In rest sunt produse și produse de diferite calități. Cum și cele oficiale inclusiv telefoanele mai au probleme la fel se întâmpla și cu replicile alea.

#24
akenaten55

akenaten55

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 30.08.2016
Doiferenta dintre o baterie originala si una neoriginala este ca e posibil ca bateria originala sa nu te tina atat de mult in timp.

#25
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
La batranul 5 am inlocuit bateria cu una chinezeasca. A functionat perfect.


Dar, la 6s, nu ma incumet. Si nici nu stiu daca cineva ss va baga: am o mica fisura pe ecran, in partea dreapta, jos. Oare cei autorizati imi vor schimba bateria la el? Bineinteles, voi plati bateria si manopera daca va fi cazul. In setari am 77% batery health, si mi s-a activat protectia shutdown. Telefonul e cumparat din UK, la doua-trei saptamani dupa aparitia in magazin, neverlock, singurul proprietar. Zace un sim Digimobil in el, ocazional, si parca nu mai am chef sa folosesc husa cu baterie externa.

#26
akenaten55

akenaten55

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 30.08.2016
Bateria la iphone 6s se schimba in maxim 10 minute.  Ai grija sa cumperi impreuna cu bateria si adezivul original. Ea se poate schimba si daca imi pune acolo in interior o banda dublu adeziva, dar telefonul face urat la vibratii. Asa ca ia adezivul original. Poti sa mergi fara probleme la service. Se schimba foarte usor. In alta ordine de idei, eu am avut multe iphone 6s si multe dintre ele au facut probleme la baterie. Bateria este mai mica decat la 6 chiar. Multe nu merg cu trebuie. Cumpara o baterie buna si fa macar trei ture de incarcare-descarcare completa. Nici display-ul nu este scump. Comparativ cu samsung este mult mai accesibil la pret si se schimba foarte usor. Dar pune butonul tau ca ramai fara amprenta.

#27
jony23

jony23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 06.01.2015
Eu am schimbat-o la bz cu 80 lei și sunt mulțumit de ea

#28
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 12.09.2011
Recomandati si mie pls un servis in Buc care au piese ieftine si decente, nu prea am timp sa imi iau eu kit &stuff si nici nu merita investit mult in telefoane vechi. Multumiri.

#29
alchimistul2100

alchimistul2100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 03.05.2006
Iti recomand un service de la Prosper Sebastian, Logic GSM, este in incinta magazinului la etajul 1. Il gasesti si pe Facebook. Nu intentionez sa-i fac reclama, pur si simplu am reparat diverse pe la ei - au preturi decente si repara pe loc.

#30
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
200 de lei e mult la service autorizat? https://istyle.ro/service-istyle/

#31
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,207
  • Înscris: 06.01.2007

 gigi_4476, on 14 mai 2018 - 18:38, said:

Serios?!? Înseamnă că bateria mea Nohon de 25$ comandată din China este originală:
IMG_1128.JPG
Salut!
Cum s-a comportat bateria Nohon?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate