Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Cobra Kai (2018-)

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
StefanSC

StefanSC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 02.07.2011
Serial nou, facut de Youtube Red ca o continuare a primelor 3 filme Karate Kid.
Ralph Machio si Wiliam Zabka isi reiau rolurile din primul lung metraj iar actiunea se desfasoara la 34 de ani dupa acesta.
Premisa e interesanta, personajele se schimba mult de-a lungul serialului si exista suficient umor pentru a tine totul in picioare.
Ce iese in evidenta e ideea ca fiecare poveste poate fi interpretata diferit in functie de punctul de vedere, ca un personaj negativ poate deveni simpatic si unul pozitiv, antipatic,  si ca adesea reactionam pe baza impresiei noastre gresite asupra realitatii si asta ne aduce multe probleme.

A fost reinnoit pentru sezonul 2.

Primele doua episoade sunt la liber pe YT, cu restul...va descurcati Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_rB36UGoP4Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1Aoc-cd9eYs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by StefanSC, 14 May 2018 - 00:29.


#2
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007
Foarte fain primul sezon. Merita vazut. Pacat ca sunt doar 10 episoade si sunt destul de scurte. Nota 10 din partea mea

#3
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
o sa fiu sincer, pare destul de slab...dar o sa-l urmaresc:)....filmul copilariei mele:)

#4
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
si io credeam ca e o tampenie, dar nu e rau deloc.
are ceva clisee tipice filmelor de azi pe ici colo, dar se simte din atmosfera primelor filme.
cred ca la fanii karate kid o sa le placa.

#5
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.01.2004
Inca nu l-am vazut, dar toata stima pentru faptul ca au folosit actorii originali. Asa are un aer de autenticitate foarte pronuntat.

#6
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
Nu credeam ca-s actorii originali, desi era incredibila asemanarea.

E interesant serialul, il salveaza episoadele mai scurte. Altfel nu rezistam sa ma uit la el, povestea e simplista.

#7
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Am urmarit si eu serialul, un amestec de bullshido, clisee, telenovela, drama si umor, insa foarte simpatic si placut de urmarit.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate