Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Sustine producatori romanesti.

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postalex14dlk, on 13 mai 2018 - 17:16, said:

Cam putini producatori, avand in vedere ca in afara romaniei sunt multe etichete pe care scrie "made in Romania". De curiozitate m-am uitat ce scrie pe eticheta la o pereche de Nike-uri a prietenei mele. (eu nu port adidasi) "made in indonesia". E cam nasol.
Tu ce vrei pana la urma?  sa sustii producatorii romani? (brandurile romanesti) sau brandurile straine gen Nike, Adidas? Ti-am explicat ceva mai sus! chiar nu stiu de ce ai mai deschis subiectul!  Tu nu esti multumit ca intre producatorii de pe siteul  recomandat mai sus lipsesc bradurile astea. Niste pantofi de alergare Feline care sunt produsi la Brasov nu ai incalta! ca nu scrie NIKE pe ei ci S-KARP!


Edited by stlk, 13 May 2018 - 18:19.


#20
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016

View Poststlk, on 13 mai 2018 - 17:56, said:

Tu ce vrei pana la urma?  sa sustii producatorii romani? (brandurile romanesti) sau brandurile straine gen Nike, Adidas? Ti-am explicat ceva mai sus! chiar nu stiu de ce ai mai deschis subiectul!  Tu nu esti multumit ca intre producatorii de pe siteul  recomandat mai sus lipsesc bradurile astea.
Eu am zis sa lasam firme care fac produse romanesti aici. Nu stiu cum ti-a venit tie ideea asta dar ok. Eu am zis ca majoritatea hainelor pe care le poarta romani sunt din indonezia si am dat un exemplu ce vrei tu sa intelegi e cu totul alta treaba.

#21
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postalex14dlk, on 13 mai 2018 - 18:04, said:

Eu am zis sa lasam firme care fac produse romanesti aici. Nu stiu cum ti-a venit tie ideea asta dar ok. Eu am zis ca majoritatea hainelor pe care le poarta romani sunt din indonezia si am dat un exemplu ce vrei tu sa intelegi e cu totul alta treaba.
Nici nu stiu daca e normal sa dam nume ca o sa spuna moderatorii ca  facem reclama. Uite aici producator roman si brand romanesc de incaltaminte.

Edited by stlk, 13 May 2018 - 18:15.


#22
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,779
  • Înscris: 12.01.2018

View Poststlk, on 13 mai 2018 - 18:14, said:

Nici nu stiu daca e normal sa dam nume ca o sa spuna moderatorii ca  facem reclama. Uite aici producator roman si brand romanesc de incaltaminte.

mi se par scumpi dar poate sunt buni.folositi careva? vă transpiră picioarele în ei?am să-mi comand o pereche.

#23
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
Astea sunt copilarii cu sustinerea producatorului roman prin alegerile noastre individiuale... Cumparati linistiti produsul care va ofera cea mai multa satisfactie pentru bugetul de care dispuneti! Producatorii romani pot fi sustinuti numai prin politici guvernamentale si ale autoritatilor locale care sa nu intre in conflict cu regulile la care suntem semnatari. Deocamdata taxele si impozitele le putem pune cat de mici voim noi. Nimeni nu impiedica guvernul sa scada taxarea muncii de exemplu, sau sa puna impozit pe cladiri industriale ZERO, sau TVA la alimente 5% etc

Edited by Fuserisk, 13 May 2018 - 21:17.


#24
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,150
  • Înscris: 15.05.2008
bontime cred ca e cel mai bun producator de incaltaminte din ro,parerea mea

#25
mariamarchlove

mariamarchlove

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 09.05.2022

View PostAdm, on 13 mai 2018 - 15:23, said:

Confuza treaba.
Pantofi romanesti cu talpa chinezeasca si piele turceasca?

Hahaha

#26
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
Eu cumpar o gramada de haine de la Merinito, scumpe dar bune pentru drumetii si nu numai. Mai luam pantofi Marelbo, pana am dat de Sketchers...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate