Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...

Aplicatii stress test RAM

Asigurare auto hibrid
 

Eurovision 2019, Israel, ediția a 64-a. Olanda a câștigat Eurovision 2019 și marchează prima victorie după 44 de ani!

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
577 replies to this topic

#559
ActiON_

ActiON_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,428
  • Înscris: 16.05.2016
Pe Wikipedia apare că România și-a confirmat prezența și în 2020.

#560
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Se mai trag niște bani și se mai justifică niște posturi.

#561
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Eu vreau sa mergem si la anul, dar sa ne prezentam cu ceva ca lumea.

#562
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,880
  • Înscris: 18.07.2018
@pufonel - Intai sa se gaseasca niste concurenti care sunt artisti cu har si nu .... copilarii sau fantezii.

Pina atunci recomand tuturor filmul "Copiile ( transcriile) lui Beethoven" - cu si despre muzica.
Am vazut si mi-a placut mult, se pot afla si invata multe lucruri interesante.
" Muzica ( clasica ) e cea care uneste sufletele oamenilor, provine din harul daruit de Dumnezeu. La unii poate cai ai sopteau in ureche dar mie imi urla. Daca esti un artist, atunci sa ai incredere in tine.
Muzica este vie si unica." acestea sunt o parte din vorbele lui Beethoven si nu trebiesc uitate niciodata.

#563
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Am citit ca grupul de judecatori din Belarus a fost descalificat de juriul concursului pentru ca si-a dezvaluit inainte de termen voturile mass mediei.
Atunci cum ramane cu faptul ca totusi au acordat note, note care s-au luat in considerare

#564
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,828
  • Înscris: 11.01.2006
Mihai TRAISTARIU a spus ca in acest an a fost cel mai puternic concurs EUROVISION din anii 2000.Subscriu.Multe piese bune.Si gazdele,Israelul au organizat un adevarat show de secol XXI.Pentru prima data au adus o supervedeta muzicala sa cante in afara concursului,pe Madonna .Sa prezinte un super fotomodel,pe BAR RAFAELI.EUROVISIONUL din acest an a atins apogeul stralucirii ,un show muzical unicat pe plan mondial.Cei care au inventat EUROVISIONUL au avut o idee geniala,in ultimul timp a ajuns o adevarata olimpiada muzicala care atrage audiente imense si mari sume de bani,un eveniment de lux.
Oricati bani am cheltui ,daca ne-am retrage ,am fi considerati o tara saraca ,care nu-si permite participarea la cel mai grandios show muzical televizat.
Trebuie sa participam si in anii urmatori ,chiar daca am iesi pe Ultimul loc ca MAREA BRITANIE,astfel ne-am face de ras.Important este sa participi,sa traiesti atmosfera de acolo,nu sa castigi.

Edited by CABLE MAN, 21 May 2019 - 16:17.


#565
ActiON_

ActiON_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,428
  • Înscris: 16.05.2016
Adevărat.

#566
SorinGT

SorinGT

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,020
  • Înscris: 23.07.2014

View Postvio69a, on 19 mai 2019 - 02:23, said:

Gustul meu a fost Croatia....o pereche inocenta cu un cantec liric ....
Dar astazi sunt alte gusturi din pacate.

====================================

Reactia internautilor a fost dura la slaba aparitie a Madonei la Eurovision,
plina de falsuri si mesaj politic, desi cu cateva minute inainte a declarat ca muzica este totul si libertatea de opinii.....

Attachment 92529100100096640360no.jpgAttachment D64cPc9WsAE5Fcs.jpg

a scos si ea un sub-karaoke

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/j6KtxMqESRI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

acuma majoritatea urcarilor pe youtube sunt editate

#567
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Interesant....

Edited by vio69a, 21 May 2019 - 22:16.


#568
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
@CABLE MAN: A mai fost o vedeta internationala in 2016 in Suedia: Justin Timberlake. Si super-modele au mai prezentat si in alti ani.

Sa va spun in 2 cuvinte ce mi-a placut si ce nu la editia de anul asta.

In primul rand mi-a placut partea de imagine TV, de la clipurile de prezentarew pana la grafica si decupajele din timpul melodiilor. Nici melodile n-au fost foarte slabe, per ansamblu parca nivelul a crescut usor fata de anii trecuti.

Ce nu mi-a placut prea tare: faptul ca s-au luat prea in serios. In fiecare an existau si cateva momente mai vesele, dar anul asta n-am avut asa ceva. Si mai ales nu mi-a placut accentul pus pe minoritatile sexuale. Cand i-am vazut impreuna pe Conchita Cremvurst, Dana International, panarama aia din Belarus si inca 1-2 de aceeasi teapa, mi-a venit efectiv sa :puke: Culmea ca imi plac o groaza de cantareti declarati gay (Freddie Mercury, Elton John, George Michael, chiar si Mika), dar astia au si ceva muzica in spate, nu vor doar sa socheze cu orice pret. Dovada cea mai buna ca lumea a inceput sa se sature de politica asta corecta e rezuiltatul slab al Frantei

#569
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,880
  • Înscris: 18.07.2018
@CABLE MAN - Fiecare tara care participa, o face pentru a castiga sau macar in top 3.
Daca s-ar duce 3 Sud Est sau macar Irina Rimes, ar fi fost ceva sanse in plus.
Cat despre Conchita.... mai bine inchizi televizorul sau schimbi pe alt canal.
Conchita "muierea" cu barba si mustata.... Posted Image  Ar insemna ca specatorii si juriul sa isi puna cate o punga
pe cap ca sa nu o mai o vada. Posted Image
Ce este Eurovizion: cultura muzicala sau xHamster sau BongaCams ? Posted Image

Edited by GT_Xpress, 22 May 2019 - 20:22.


#570
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,880
  • Înscris: 18.07.2018
Ascultati cu atentie cum se aude live pe bune cum cinta ABBA: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4xD1LYmikFw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
fata de cum se auzea la Madonna.

#571
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostGT_Xpress, on 22 mai 2019 - 20:14, said:


Ce este Eurovizion: cultura muzicala sau xHamster sau BongaCams ? Posted Image


Este cultura muzicala in toata diversitatea ei....

#572
SorinGT

SorinGT

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,020
  • Înscris: 23.07.2014

View Postpufonel, on 21 mai 2019 - 23:04, said:

Dovada cea mai buna ca lumea a inceput sa se sature de politica asta corecta e rezuiltatul slab al Frantei

da, aia a fost o tentativa de apel la cp. Daca a functionat o data cu Conchita, de ce sa nu tot incerce cine apuca.

View PostGT_Xpress, on 22 mai 2019 - 20:39, said:

Ascultati cu atentie cum se aude live pe bune cum cinta ABBA: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4xD1LYmikFw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
fata de cum se auzea la Madonna.

E ridicol si sa incerci sa cauti vreun punct de comparatie. Madonna la drept vorbind nu a sunat niciodata bine live, era doar acceptabil cat de cat si compensa prin show. Dar la Eurovizion chiar a dat-o in gard. E mai cu tact pentru ea sa ramana de acum macar doar la inregistrari de studio si videoclipuri. Nici fizicul, pentru show barem, nu o mai ajuta, una a fost Tina Turner (plus ca aia avea si ce scoate pe corzi).

#573
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,880
  • Înscris: 18.07.2018
Pentru ca a fost folosite tot felul de filtre audio in studio ca sa para cat mai clar, asa cum ai spus si tu: liveurile a dat-o de gol.
Da, Tina Turner e la alt nivel, mai realist. La fel ca Phil Collins.

Edited by GT_Xpress, 23 May 2019 - 14:24.


#574
Marin2514

Marin2514

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,045
  • Înscris: 22.09.2013
Eroare de calcul la Eurovision  2019. Clasamentul, dat peste cap, dar câștigătoarea a rămas Olanda.
De citit : https://m.digi24.ro/...ste-cap-1136153

#575
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Pfff. Credeam că a câștigat Islanda.

#576
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,050
  • Înscris: 24.02.2011

View PostGT_Xpress, on 22 mai 2019 - 20:14, said:

Daca s-ar duce 3 Sud Est sau macar Irina Rimes, ar fi fost ceva sanse in plus.
Asta a fost gluma săptămâniiPosted Image Posted Image
Ce-i de râs este că unii chiar cred ce scriu pe aici. Auzi la el Irina Rîmeș . Ne băga o baladă din aceea deprimantă de se punea lumea pe plâns și sigur ne votau.Din milăPosted Image Btw nu înțeleg cum de n-a ieșit Austria printre primelePosted Image
@ pufonel: "Franțuzoaica" i-a jignit grav pe obezi, de aia n-au votat-o, nu că era popo

Edited by sandel1, 24 May 2019 - 17:08.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate