Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

De ce nu se mai promoveaza actori de tipul Chuck Norris

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#19
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 jimi91, on 12 mai 2018 - 22:32, said:


in poza aia, gagica are berea in mana, iar baiatul are paharul de sampanie:))
Se militeaza spre feminizareabarbatului intr-un ritm alarmant...si se folosesc de toate mijloacele de propaganda,filme,muzica,desene animate...etc

#20
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
eu continui trendu' si ma uit la Tom & Jerry sau Married with children ! ... Posted Image

Edited by realduc, 12 May 2018 - 22:46.


#21
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,076
  • Înscris: 07.07.2006
Mi se pare că Dwayne Johnson e un nou Chuck Norris. Joacă în filme de acțiune și rezolvă singur totul.

#22
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,462
  • Înscris: 15.06.2007

 Geth, on 12 mai 2018 - 22:02, said:

Actori se promoveaza de toate felurile posibile, insa ceea ce domina media pana la urma este determinat de audiente - adica de preferintele publicului larg. Eh, publicul curent se pare ca nu prea apreciaza acest tip de actori/filme/seriale. :)
Asta cu audientele, sunt discutabile..
Punem pariu ca daca la un multiplex ar baga pe lista  Stan si Bran, tot ar merge lumea?
De parca lumea alege.. da alege din ce are la dispozitie in fata casieriei.  Omu vrea sa vada un film, are de ales din 4-5 variante.
De parca la radio lumea poate alege muzica difuzata..
Painea si cutitul este la distribuitori. Ei fac legea, promovarea, marketing..
Filmul ala cu tom hanks, cu DaVinci, cand am vazut ca pana si pe tramvaie i se face reclama, am zis clar ca e un esec de film.  Un film bun nu are nevoie de reclama.  Produsele proaste au nevoie de reclama.

 slai, on 12 mai 2018 - 22:08, said:

Norris actor mare? Stie cineva macar numele unui film in care a jucat? Nu am pretentia de film bun in care a jucat...
Cum dracu.. walker politist texan..

#23
Dormi_Hete

Dormi_Hete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 15.03.2018

 abancor, on 12 mai 2018 - 22:49, said:

Mi se pare că Dwayne Johnson e un nou Chuck Norris. Joacă ĂŽn filme de acțiune și rezolvă singur totul.

N-are nici pe departe clasa lui Chuck. E doar un smardoi din categoria "muschii mei minte nu are".

#24
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,044
  • Înscris: 02.03.2003

 Geth, on 12 mai 2018 - 22:32, said:

Nu functioneaza faza. N-ai cum sa speli pe creier oamenii cu chestii care nu le plac.

Multe lucruri consumate nu iti plac dar nu ai ce face, alegi doar din gama disponibila.

Stiu ca este greu sa accepti ca altii sunt mai puternici, mai inteligenti si lucreaza impreuna pentru a-ti lua banii.

#25
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,903
  • Înscris: 17.11.2017

 terratec, on 12 mai 2018 - 23:30, said:

Multe lucruri consumate nu iti plac dar nu ai ce face, alegi doar din gama disponibila.
Ba imi cam plac, caci traim in vremuri in care ai de ales dintre foarte multe chestii - iar asta se intampla datorita consmuatorismului capitalist infierat de toti comunistii(si aia clasici, si specia pro-religioasa/conservatoare care se pretinde in mod fals de dreapta)

 terratec, on 12 mai 2018 - 23:30, said:

Stiu ca este greu sa accepti ca altii sunt mai puternici, mai inteligenti si lucreaza impreuna pentru a-ti lua banii.
Sigur nu esti tu ala? Eu nu ma simt nici pacalit si nici fortat sa dau banii unde ii dau(cu exceptia statului jecmanitor). Daca unii oameni fac produse pe placul meu, bravo lor, isi merita banii pe care ii dau pe produsele sau serviciile lor.

Edited by Geth, 12 May 2018 - 23:48.


#26
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
"Clasa lui Chuck"? :D

Dupa ce aflu ca Chuck e actor bun, acum are si clasa. Initiator, cred ca tu de fapt vrei sa contribui la largirea listei cu bancuri despre Chuck Norris.

#27
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,903
  • Înscris: 17.11.2017

 tfmercedez, on 12 mai 2018 - 22:54, said:

De parca lumea alege.. da alege din ce are la dispozitie in fata casieriei.  Omu vrea sa vada un film, are de ales din 4-5 variante.
Da, alege... cel mai probabil verifica in avans pe internet... si alege si dintre alte activitati daca film pe plac nu e....

 tfmercedez, on 12 mai 2018 - 22:54, said:

De parca la radio lumea poate alege muzica difuzata..
Alege, uneori la modul cel mai literal... si nu numai...

Cum se alege muzica la Europa FM (şi de ce e cea mai bună muzică pentru ascultătorii Europa FM)
https://www.petreanu...orii-europa-fm/

#28
scarbavnicul_madular

scarbavnicul_madular

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 19.07.2016
Pentru ca piata, de cativa ani, e innebunita dupa lesinati imbracati in spandex care danseaza in fata unui green screen. Mai apar din cand in cand erori cum ar fi John Wick sau Mission Impossible, dar toti producatorii viseaza la cifrele filmelor cu super eroi (bleh).

#29
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
hai sa nu-l consideram pe chuck norris un mare actor:)..pentru ca nu a fost:)...el a reprezentat o era in cinematografie:)...

#30
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,060
  • Înscris: 20.12.2007
Mie mi se pare ca Dwayne Johnson este noul Chuck Norris al Hollywood-ului.

#31
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,427
  • Înscris: 10.08.2005

 slai, on 12 mai 2018 - 22:08, said:

Norris actor mare? Stie cineva macar numele unui film in care a jucat? Nu am pretentia de film bun in care a jucat...
Expendables

#32
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
unde exista masa musculara si (sau) "stiinta de a bate oameni" nu exista actorie ! ...
puneti pe cine vreti voi ca exemplu ! ... Bruce Lee, actor ?
Chuck Norris, Silvester Stalone, Jean Claude Van Damme, Steven Segal, actori ?
ce au in comun toti acesti actori cu Al Pacino, Anthony Hopkins, Robert de Niro,
Thommy Lee Jones, Jack Nicholson, Morgan Freeman, Sean Connery, Gene Hackman ... ?
poate faptul ca locuiesc in aceasi tara ! ...nicidecum actoria ! ...  Posted Image
bataus si actor ar putea fi Chackie Chan, cand era tanar si filmele sale erau comedii !

Edited by realduc, 13 May 2018 - 07:16.


#33
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Nu prea se mai fac azi genul de filme pe care le facea Chuck Norris sau alti actori similari ca Van Damme, Steven Seagal, etc. Pe urma, putinele filme care sunt totusi asemanatoare au actori seriosi in ele care pot sa joace si alte roluri.
Norris, Van Damme, Seagal si altii erau specializati aproape exclusiv in roluri de actiune, nu ii vedeai sa apara intr-o drama serioasa, un film de arta, o comedie, etc. Azi se prefera actorii mai versatili, care pot sa faca de toate.

#34
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
de acord cu tine ! ... dar, Posted Image
toti durii au o expresie de "ceara" a fetei ! ...
pana si o balerina este mai expresiva ! ... :)

Edited by realduc, 13 May 2018 - 07:19.


#35
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Luati un film cu Chuck Norris (care vreti voi) si o sa vedeti ca omul nu este lipsit de calitati actoricesti, fiind chiar mai bun decat peste 80% din actorii romani de film... Problema este ca personajul pe care il poate executa Chuck Norris intr-un film (acela de politist texan, cu cizme ciocate, palarie si pistol) nu se mai leaga cu trendul actual din film in care personajele salvatoare trebuie sa fie carismatice, sa conduca masini puternice si sa reguleze Regina balului.. toate la un loc in acelasi film.

#36
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Ba se mai promoveaza actori de film care rup tot in 2. Keanu Reeves, a fost in rolul lui John Wick, sincer actoru e bun rolu lui e un pic cam autist cum vorbeste el parca e un hitman autist nu un hitman normal, dar stii poate asta il ajuta. Omu e cat se poate de masculin in viata reala. Are o firma care face motociclete pe comanda. Chiar trage cu arma in realitate nu numai in filme.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate