Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...
 

Lumea poker-ului

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
gabrielflorentin

gabrielflorentin

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 25.03.2018
Salut!

Voi ce părere aveți de jocul de poker? Este rău sa joci pe bani reali? Este rău să joci des? Ce părere aveți despre cei care sunt dependenți de jocul de poker?

Mulțumesc!

#2
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Ca la muncã. Dacã s-ar îmbogãți, ar fi 7 miliarde bogãtani....

#3
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
Nu te astepta sa faci bani din poker,o sa perzi mai toti banii.
Mai bine joaca fara bani ca nu pierzi nimic Posted Image.

Edited by diegodanny, 12 May 2018 - 19:38.


#4
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
trebuie jucat mai multi ani si pariat pe sume mari

#5
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,376
  • Înscris: 01.12.2001
Doar cu prietenii la o bere, distractie.
Niciodata pe bani.

#6
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
ai nevoie de ani:)..am jucat eu destul:)...jucam sit&go, 45 de jucatori, cu 5-10 dolari intrarea..o sedinta dureaza foarte mult 5-6 ore..pe urma esti rupt de oboseala..chiar daca castigi..nu e o suma uriasa:)...iar la nivel mai mare..20-30-40 de dolari..trebuie sa-ti permiti sa pierzi..se schimba jocul total:)..e nevoie de experienta in acest joc:)

Odata am fost aproape de un castig substantial...turneu cu cateva mii  de jucatori, intrarea 5 dolari...suma destul de mare la masa finala..am fost chip leader ultimele doua ore:)...jucasem 10 ore Posted Image)..ultimii 200 de jucatori...imi tot intrau maini bune, asi, popi..si imi cereau all in..problema era ca plateau multi:|..eu ma gandeam ca au carti mari..dar nu..aveau 7,8 sau 8,9...am pierdut pe mana mea:|...nu trebuia sa joc:|..si am luat o suma de balci..parca 20 de dolari:|...daca ajungi la masa finala, da, intri in bani...de fapt, ultimii 3 castiga destul de mult

Mai e o strategie sa joci cash la 20 de mese simultam:)...dar nu merita..nu castigi cine stie ce..e mai rentabil sa joci sit&go , dar dureaza prea mult Posted Image

Edited by jimi91, 12 May 2018 - 19:52.


#7
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postgabrielflorentin, on 12 mai 2018 - 19:21, said:

Salut!

Voi ce părere aveți de jocul de poker? Este rău sa joci pe bani reali? Este rău să joci des? Ce părere aveți despre cei care sunt dependenți de jocul de poker?

Mulțumesc!

O parere foarte buna daca castigam, o parere foarte proasta daca pierdem. Daca am putea castiga cu totii, n-ar mai munci nici drku.
Nu este rau sa joci pe bani reali, este chiar recomandat.  Banii nu valoreaza nici doi lei daca nu ii risti la poker sau la pariuri.
Avem o parere foarte buna - sunt oameni adevarati, au gustul gamblingului in sange, nu ca poporul mediocru care se duce la munca.

Edited by rosix, 12 May 2018 - 20:09.


#8
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postgabrielflorentin, on 12 mai 2018 - 19:21, said:

Salut!

Voi ce părere aveți de jocul de poker? Este rău sa joci pe bani reali? Este rău să joci des? Ce părere aveți despre cei care sunt dependenți de jocul de poker?

Mulțumesc!
Lol, sa nu-mi zici ca esti dependent de pacanele Posted Image

Edited by YourFan, 12 May 2018 - 20:34.


#9
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
De la alcool si tigari intri mai greu in faliment personal.Dureaza.De la /joc o mana/  + daca te prinde flama= n-apuci anu.Da mai rau e sa le combini pe toate 3+sa muncesti pe 1900 lei.

#10
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostMikeSpike, on 12 mai 2018 - 20:37, said:

De la alcool si tigari intri mai greu in faliment personal.Dureaza.De la /joc o mana/  + daca te prinde flama= n-apuci anu.Da mai rau e sa le combini pe toate 3+sa muncesti pe 1900 lei.

xd, pokerul e ceva casual, misto...pacanele sunt problema din cate am inteles..pokerul n-are nicio treaba:)...

#11
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Am jucat si online si in cazino, pe bani. Nu sume mari. Am vazut foarte multi oameni care pierdeau 500-1000 de lei si se comportau ca si cum ar fi tras un loz necastigator de 1 leu. La poker trebuie sa-ti permiti sa pierzi. Daca n-ai bani, devii dependent usor.

#12
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
daca vrei de fun, joaca fara bani. Daca vrei sa faci bani din asta, sunt 10000 de altii care deja o fac si o fac mai bine.

#13
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 10.10.2011
e ok sa il joci in conditii de distractie. acum 2 saptamani ne-am restrans gasca de baieti care acum 7 ani ne strangeam si jucam poker.atunci eram studenti acum suntem fiecare pe drumul lui.a iesit o noapte super. am jucat ca si atunci. 5 lei intrarea in turneu si 10 lei un rebuy. mai mult ne-au costat berile si tigarile. asa da, merita sa joci. altfel daca joci, joaca la modul profesionist si vei trai binisor.atat doar ca tre sa te duca capul f bine sa traiesti din asta

#14
un huligan

un huligan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 11.09.2006
Nu exista poker fara bani. Ar fi ca gratarul fara carne. Sau sexul fara introducere.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate