Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Contactare US Embassy

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Kersim

Kersim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,064
  • Înscris: 15.10.2016
Exista un email pe care poti contacta ambasada? Pe site vad doar numere de telefon.

Am o intrebare care nu are treaba cu vizele, programari, etc... si ma indoiesc ca cei de la receptie imi pot raspunde. Trebuie sa ajunga la un anumit birou din cadrul ambasadei.

Ma gandesc ca prin email ar fi mai usor si nici nu le consum timpul aiurea.

Am gasit asta: "
  • E-mail: Dacă aveţi ȋntrebări specifice legate de serviciile noastre, pentru care nu aţi găsit un răspuns pe website, trimiteţi un email pe adresa [email protected]."
Oare se refera la vize prin "servicii"?

Edited by Kersim, 12 May 2018 - 17:39.


#2
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Nu ai platit telefonul /
Daca da, si ai ton, suna-i

#3
Kersim

Kersim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,064
  • Înscris: 15.10.2016
Am sa incerc sa-i sun luni, desi prevad ca nu ma baga in seama.

#4
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
nu te vor baga in seama
pentru ei tu esti (si eu sunt) un gunoi

#5
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Kersim, on 12 mai 2018 - 18:00, said:

Am sa incerc sa-i sun luni, desi prevad ca nu ma baga in seama.

Daca e o chestie serioasa, cel mai simplu si mai elegant este in scris..  E foarte probabil sa-ti raspunda.

#6
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
LOL.

1. Problema ta nu este atit de speciala / importanta / deosebita.
Nu pentru ei.
Deci, te vor ajuta/indruma indiferent de modalitatea de contact.

2. Servicii... Oare se refera la vize prin "servicii"? - glumezi, nu ?!
Se refera la orice/toate serviciile oferite de ambasada.

3. De ce nu mergi personal in audienta/intrevedere... cum vrei sa spui la biriul de relatii cu cpublicul/biroul acela dorit de tine.... bla bla bla, adica o programare normala la ambasada ?
Te vor ajuta/indruma pe mai departe, direct de la sursa.

#7
g_force

g_force

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 03.08.2004
Kersin, daca problema ta nu este acoperita de ceea ce poti gasi pe website, cei de la receptie ar trebui sa fie in stare sa te puna macar pe directia cea buna( sa-ti spuna pe cine sa contactezi si cum)
E Luni deja, sper ca ti-ai rezolvat deja! :)

#8
Kersim

Kersim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,064
  • Înscris: 15.10.2016
Absolut, chiar am fost uimit.

Am trimis email duminica. Luni dimineata la ora 07:11 am primit primul rapsuns prin care au spus ca au directionat intrebarea catre oficiul responsabil, la 11:53 problema era deja rezolvata.

Daca ar fi asa si cand trimiti email pe la ceva institutii romanesti...

Edited by Kersim, 14 May 2018 - 21:44.


#9
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,466
  • Înscris: 15.06.2007
Am si eu o curiozitate.. sunt parcari pe langa ambasada? Am vazut pe maps ca exista, dar din cate am inteles, acea parcare este strict pentru ambasada, nu pentru muritorii de rand. Care ati mai mers pe acolo, cu ce v-ati deplasat, sau pe unde ati parcat. Am mai vazut ca la 10 min distanta este mall baneasa, un Metro, si alte magazine. Chestia este ca in ambasada intrii doar cu hainele de pe tine, nici macar cu telefonul mobil nu ai voie asupra ta. Deci toate lucrurile ar trebui sa ramana in masina.
O parcare sigura prin zona ? Sa nu ma duc in recunoastere sa ma ia aia la ochi..

#10
eumorocanosul

eumorocanosul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 02.02.2009

View Posttfmercedez, on 21 octombrie 2019 - 17:56, said:

Am si eu o curiozitate.. sunt parcari pe langa ambasada? Am vazut pe maps ca exista, dar din cate am inteles, acea parcare este strict pentru ambasada, nu pentru muritorii de rand. Care ati mai mers pe acolo, cu ce v-ati deplasat, sau pe unde ati parcat. Am mai vazut ca la 10 min distanta este mall baneasa, un Metro, si alte magazine. Chestia este ca in ambasada intrii doar cu hainele de pe tine, nici macar cu telefonul mobil nu ai voie asupra ta. Deci toate lucrurile ar trebui sa ramana in masina.
O parcare sigura prin zona ? Sa nu ma duc in recunoastere sa ma ia aia la ochi..

Am trecut destul de des prin zona și nu am văzut vreo parcare amenajata. Mașinile erau parcate pe trotuarele din zona.
Cea mai apropiata parcare e cea de la Băneasa Shopping Center.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate