Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Manual piese

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
CretuM8

CretuM8

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 09.05.2018
Salut, stie cineva vreun program pentru a vedea toate piesele masinii, inafara de autodata...

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Masina de tocat carne ? Ce masina ? VIN, producator, marca, an, motorizare, etc.

Edited by pasilla, 11 May 2018 - 23:29.


#3
CretuM8

CretuM8

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 09.05.2018
un program normal pentru un autoturism, gen autodata...

#4
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Sunt mii de modele de masini. Nu poate exista un program pentru Dacia 1100 si pentru Ford GT.

#5
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
De fapt tu ai vrea unul universal pt toate autovehiculele...

Numai VAG cantareste 70 de giga.

#6
CretuM8

CretuM8

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 09.05.2018
Da Paz de unde as putea gasi? Ai putea sa imi lasi un link, ceva, pentru VW si Audi.

#7
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Din pacate nu, am descarcat si eu la greu la ele dar daca nu stii ruseste nu faci nimic.
Pana la urma le-am cumparat de pe ebay.

#8
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Autodata nu iti arata toate piesele masinii, doar unele mai importante gen ambreiaj, distributie, franare... Nu te gandi ca exista imagini cu piesele explodate la toate subansamblele.
Genul asta de imagini explodate le gasesti doar in programele producatorilor gen VAG pentru VW,Audi, skoda, Seat sau Microcat pentru Ford. Daca cauti mai bine pe net gasesti si online programele astea, daca te descurci si cu limba rusa e imposibil sa nu gasesti.
Inca tot nu ai spus ce masina ai, pana acum poate primeai si link-ul, dar poate e secret de stat masina ta.

O alta varianta mai complicata e Tecdoc unde ai toate masinile dar nu ai imagini ale subansamblelor, trebuie sa cauti tu piesa respectiva. Iar piesele in catalog sunt prezente in proportie de aproximativ 70% fata de ce are masina.

#9
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Autodata e un program basic dedicat atelierelor multimarca pentru a face cateva operatii ce nu necesita cunostinte si scule complicate.

Pentru ce vrei tu ai nevoie de programele specializate ale marcilor.
Cam toti producatorii au trecut pe online unde ai nevoie de user si parola dar mai gasesti pe net versiuni vechi piratate.

Edited by alexa32, 12 May 2018 - 15:45.


#10
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 22.10.2007
pt vag e de ajuns un google cu etka online si dai de cateva site-uri care te ajuta.
la prima strigare ai realoem.me si nemigaparts.com, asta din urma e multi marca, ai scheme inclusiv pt Ferrari si masini rusesti.

autodata e pt date tehnice (cupluri, cantitati de lichide, sigurante etc) si proceduri de mecanica in mare parte.

#11
razvanu

razvanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,115
  • Înscris: 06.06.2006
Am cautat si eu pt Ford focus mk3, 1.6 benzina, 8v, 105cp - vezi si aici - https://cars-info.eu, dar pare cam incomplet la unele repere, se mai blocheaza.

Edited by razvanu, 25 June 2018 - 16:34.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate