Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Mi-am dezinstalat Facebook de pe telefon

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
daniliescu95

daniliescu95

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 09.05.2018

View PostMagicwisewolf, on 11 mai 2018 - 16:43, said:

Bun venit in normalitate. Da-l dracu de Fesierbuc. Decat cu 4500 de prieteni ai prietenilor ai rudelor din cunostinte de gradul 5, mai bine 50-100 din agenda telefonului si buni.

Aşa să ne ajute Bunuţul!

#20
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,490
  • Înscris: 30.10.2003
So weak ...

#21
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostNeaceasca85, on 11 mai 2018 - 16:42, said:

Eu nu am avut niciodata Feiscuc si nici nu-mi fac.

Nici io.. Plus ca nu m-a pasionat niciodata ce fac ceilalti, cand s-au nascut, daca a facut sau nu cakutza ala micu, sau alte chestii din astea...

Get a life, people!

#22
daniliescu95

daniliescu95

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 09.05.2018

View Postrosix, on 11 mai 2018 - 16:46, said:


Nici io.. Plus ca nu m-a pasionat niciodata ce fac ceilalti, cand s-au nascut, daca a facut sau nu cakutza ala micu, sau alte chestii din astea...

Get a life, people!

Şi, totuşi, ai 10.230 de postări aici.

#23
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,770
  • Înscris: 14.10.2008
Mie barfa imi place, dar Facebook-ul tot nu-l suport.

#24
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 29.01.2016

View Postdaniliescu95, on 11 mai 2018 - 16:44, said:


Aşa să ne ajute Bunuţul!
Amin ! Oricum acolo toata lumea nu face decat sa sa laude pe unde au fost, ce au mancat sau sa isi puna poze idioate cu tot felul de cacaturi sau in ipostaze idioate, sau sa baloseasca la toate cacaturile postate de altii si nu reflecta realitatea, sau calitatea acelui om. Mai rau, te poate si deprima daca stai mai rau cu "pisicul".
Deci, nu piezi nimic, una peste alta.

#25
daniliescu95

daniliescu95

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 09.05.2018

View PostMagicwisewolf, on 11 mai 2018 - 16:49, said:

Amin ! Oricum acolo toata lumea nu face decat sa sa laude pe unde au fost, ce au mancat sau sa isi puna poze idioate cu tot felul de cacaturi sau in ipostaze idioate, sau sa baloseasca la toate cacaturile postate de altii si nu reflecta realitatea, sau calitatea acelui om. Mai rau, te poate si deprima daca stai mai rau cu "pisicul".
Deci, nu piezi nimic, una peste alta.

Păi, aşa m-am gândit şi eu. E mai mult o pierdere de timp să stai toată ziua pe Facebook.

#26
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017
Data viitoare postează în topicul ăsta : https://forum.softpe...biect-general/.

#27
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postdaniliescu95, on 11 mai 2018 - 16:48, said:


Şi, totuşi, ai 10.230 de postări aici.

Adevarat iti spun ca mai bine pierzi timpul pe Softpedia decat pe Facebook... Macar aici subiectele de frivol nu-ti scot ochii, trecei peste ele si asta e.  Plus ca esti in pericol sa inveti cate ceva de la unii sau de la altii lucru care, pe Facebook, se intampla destul de rar.   Pe Softpedia lumea nu-si pune poze cu ce are in farfurie sau cu bordul masinii, cum fac tzaranii pe Facebook.

#28
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Feisbook e un instrument ca oricare altul, depinde cum il folosesti. Doar ca omul are intotdeauna mania sa exagereze.

Un banc:
Un copil se adreseaza lui Zuckerberg : "tatal meu spune ca ne spionezi !"
Zuckerberg il priveste cu intelegere si raspunde : "Nu e tatal tau".

#29
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostPaz, on 11 mai 2018 - 17:00, said:

Feisbook e un instrument ca oricare altul, depinde cum il folosesti.

Pai si drogul ajuta la echilibrul psihic si izolarea de realitatea cruda.. depinde cum il folosesti.
Stii de ce sunt interzise drogurile?  Ca, daca ar avea toata lumea acces la ele, n-ar mai munci nici drku, toata lumea ar sta cu seringa in vena.

#30
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
E exagerat exemplul cu drogul. Puteai sa zici alcoolul.

#31
marcelino68

marcelino68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 07.05.2018

View Postunbrutus, on 11 mai 2018 - 16:36, said:


Nu mai puțin de opt polițiști de la Inspectoratul Județean de Poliție Ialomița, Ăźn frunte cu șeful instituției, comisarul-șef Cristian Ivan, sunt cercetați disciplinar. Ei sunt acuzați că nu au făcut nimic ca să prevină seria de jafuri din localitatea Sinești. Unul dintre adjuncții șefului Poliției Județene Ialomița, comisar-șef  Sorin Cricu, aflat Ăźn grupul polițiștilor ialomițeni vizați de ancheta internă, și-a dat demisia din funcție. Informațiile privind jafurile și tĂąlhăriile de la Sinești au ajuns Ăźn atenția opiniei publice după ce un bărbat a povestit pe Facebook cum a fost victima unei tentative de tĂąlhărie. Ulterior, Poliția RomĂąnă a demarat verificări la IPJ Ialomița. Drept urmare, s-a declanșat cercetarea prealabilă a inspectorului șef și a altor polițiști
Citeste mai mult: https://adev.ro/p8isds

daca tu nu intelegi rolul facebook, e f bine ca ai renuntat si comunici prin whatsapp (o alta companie Facebook, apropo).

Totusi nu judeca pe altii. Adica daca tu personal erai dependent si aveai 3000 de prieteni, aveai tu personal o problema.
Altii au 100 de prieteni poate si nu sint dependenti.


hai sa vedem, ce era interesant inainte? ce nu mai este acum?

Pe mine de ex ma intereseaza sa stiu cand e ziua unui prieten coleg din gradinita, scoala primara, generala etc.
Nu ii tin minte pe toti si nici nu sintem asa buni prieteni, dar faptul ca ne spunem la multi ani ne aduce o bucurie.

In plus, mai vad unele stiri (de ex stirile Adevarul).

Am putut vedea si mitingurile #resist organizate anul trecut... a fost f util per ansamblu facebookul.
Neplaceri nu mi-a creat.

Am toate notificarile dezactivate, nu bipaie, nu vibreaza telefonul. Doar eu pot verifica o data cand am chef daca e ceva nou pe FB

Îți dai seama! Mi se rupe de cei jefuiți și la fel și de poliție. Ai venit la mașina mea cu scopuri ascunse... îți jur că vei folosi asigurarea de sănătate și minim 21 zile nu vei mai putea accesa facebook. Prin partea de țară unde sunt eu așa se rezolvă problemele. Nu avem nevoie de facebook să ne spele pe creer sau să ne "informeze". #insistsamapisperezist

#32
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Rezistența la viciu înseamnă lupta cu abuzul. Cine e mai tare, tu sau el. Voi ati decis. Eu folosesc Facebook. În browser. Moderat. Și-l tratez ca pe un pamflet, pentru că asta e.

Rezistența la viciu înseamnă lupta cu abuzul. Cine e mai tare, tu sau el. Voi ati decis. Eu folosesc Facebook. În browser. Moderat. Și-l tratez ca pe un pamflet, pentru că asta e.

#33
donbalon

donbalon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 26.04.2018

View PostNeaceasca85, on 11 mai 2018 - 16:42, said:

Eu nu am avut niciodata Feiscuc si nici nu-mi fac.
Nu-i nicio pierdere. Nu-i decat un spionaj disimulat al celor interesati de viata noastra si o spalare a creierelor pe de alta parte. #rezistam si fara feisbuc!

#34
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
Inca un exemplu al utilitatii Facebook este posibilitatea de LIVE, adica a filma in direct (deci degeaba iti da infractorul peste mana sau distruge telefonul, ca filmarea a ajuns deja in eter)
Sa spunem o victima isi filmeaza criminalul, acesta nu mai poate face nimic... poate fura hardul cu inregistrarile de la camerele de supraveghere, dar LIVEul de pe facebook ramane.

Muncitori prinşi de un trecător în timp ce furau motorină din utilajul cu care asfaltau
După acest episod, am luat legătura cu cei de la Strabag, firma care se ocupă de lucrarea de asfaltare, dar aceştia nu au vrut să ne ofere un punct de vedere oficial, pe motiv că în relaţia cu presa au nevoie de un mandat.   Neoficial am aflat că i s-a desfăcut contractul de muncă celui vizat, încă de joi, de la prima oră, când colegii au văzut postarea iniţială de pe Facebook şi i-au adus-o la cunoştinţă directorului Cătălin Flămânzeanu.
Citeste mai mult: https://adev.ro/p8k8dj

Zilnic autoritatile reactioneaza la filmari postate pe facebook.

Poate cativa colegi mai in varsta nu reusesc sa se adapteze la anumite tehnologii, asa cum poate parintii lor nu s-ar adapta la utilizarea forumul Softpedia, insa utilitatea lor e incontestabila.

View Postdonbalon, on 11 mai 2018 - 18:15, said:

Nu-i nicio pierdere. Nu-i decat un spionaj disimulat al celor interesati de viata noastra si o spalare a creierelor pe de alta parte. #rezistam si fara feisbuc!
nu chiar. vezi mai sus.
Cum te poate cineva spiona pe facebook daca tu nu postezi nimic?
As putea afla mai multe despre tine urmarind postarile tale aici pe softpedia de ex.
Daca iti asumi sa postezi localitatea, varsta, sexul, numele etc... daca nu, atunci nu am cum sa le aflu nici de pe facebook

#35
gogosaru100

gogosaru100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 06.08.2015
bravo tata
mare pitar

#36
silverflower

silverflower

    Anti-dogmatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,828
  • Înscris: 04.05.2008
- Folosește ”Fluff Busting ( FB ) Purity”, pe PC merge excelent (în cazul meu, eu sînt sigur mai ”smart” decît telefonul meu cu butoane).

Edited by silverflower, 11 May 2018 - 19:56.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate