Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Transformare/modificare Logan MCV 1.5dCi in 4x4

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
vicris

vicris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 01.09.2008
Buna ziua.
   Am Logan MCV 1.5dCi din 2007. A incercat cineva prin adaugarea punte spate+punte fata(oare e cazul?)+cutie viteze+etc luate de la Duster sau de la Kangoo (avand in vedere ca seamana platforma cu cea de la Logan MCV) sa modifice MCV IN 4X4? Sau alta combinatie din care sa rezulte Logan MCV 4x4?
   Precizare: masina functioneaza ireprosabil dupa 11 ani si 325.000km, are fix 8 mici pete de inceput de rugina (nimic grav), cred ca e timpul pentru alta, dar nu ma lasa sufletul sa renunt la ea si ma gandesc sa o folosesc in continuare in zona (de deal) a localitatii in care locuiesc.
   Am vazut alte marci/modele de masini care au fost modificate in acest sens. Oare sa fie imposibil sau exagerat de costisitor la Logan MCV?

#2
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,567
  • Înscris: 07.12.2014
Pai iei un kangoo 4x4 fara acte si il dezmembrezi recuperand partile necesare. Daca nu se pot adapta vinzi piesele separat.

Mie imi place sistemul de  pe Duster pentru ca permite ci cuplarea permanenta a puntii spate. Nu stiu daca si Kangoo e la fel. Sau cupleaza spatele doar cand vrea senzorul lui ?

Edited by PoeOvidiu, 11 May 2018 - 15:25.


#3
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,181
  • Înscris: 23.08.2014

 vicris, on 11 mai 2018 - 15:14, said:

Buna ziua.
   Am Logan MCV 1.5dCi din 2007. A incercat cineva prin adaugarea punte spate+punte fata(oare e cazul?)+cutie viteze+etc luate de la Duster sau de la Kangoo (avand in vedere ca seamana platforma cu cea de la Logan MCV) sa modifice MCV IN 4X4? Sau alta combinatie din care sa rezulte Logan MCV 4x4?
   Precizare: masina functioneaza ireprosabil dupa 11 ani si 325.000km, are fix 8 mici pete de inceput de rugina (nimic grav), cred ca e timpul pentru alta, dar nu ma lasa sufletul sa renunt la ea si ma gandesc sa o folosesc in continuare in zona (de deal) a localitatii in care locuiesc.
   Am vazut alte marci/modele de masini care au fost modificate in acest sens. Oare sa fie imposibil sau exagerat de costisitor la Logan MCV?
Nu merita modificarea, cu siguranta.cei care fac astfel de modificari o fac din hobby/placere, financiar e mai rentabil sa cumperi alta 4x4 din fabrica.

#4
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Te va costa cat o Octavia break 4x4 cu PDG.

#5
dcn

dcn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 19.10.2007
Din cate stiu eu, ampatamentul la Logan MCV este mai mare decat la Kangoo. Chiar daca merge puntea spate o sa trebuiasca un cardan mai lung.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate