Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Recovery Gmail Account

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
Am si eu o problema cu o adresa de GMail mai veche. Am incercat sa ma loghez, dar problema este ca IP-ul de acasa s-a schimbat, astfel ca nu mai ma recunoaste. Ca sa ma pot logha in cont, trebuie sa imi trimit un sms pe telefon, numar care este vechi si nu mai este actual. Astfel ca nu pot sa imi trimit un sms pe telefon. Am tot incercat cu intrebarea de siguranta + un alt cont de email, dar nu functioneaza.

Eu am comandat cu un cont vechi niste produse, iar adresa de email era asta veche. Lucru pe care l-am observat prea tarziu. Acum am comanda pe e-mail si primesc acolo toate detaliile despre comanda.

Exista vreo posibilitate sa reactivez contul?

#2
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
slabe sanse. insa poti edita comanda. ori tu, ori aia la care ai facut-o. e mult mai simplu.

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Incearca ce scrie aici ->https://productforum...ail/lmaWyl5DjyU
Si daca recuperezi accesul la cont nu uita sa notezi undevacodurile de backup. Te scot din o multime de belele daca nu ai acces la numarul de telefon asociat contului, sau daca serviciul de sms are intarzieri/probleme.

Edited by Hider141, 11 May 2018 - 09:46.


#4
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
asta am facut cu recovery de la ei si primesc mereu:

Quote

Thanks for verifying your email.
Google couldn't verify that *********@gmail.com belongs to you.

Contul respectiv l-am actualizat cu o adresa nou de e-mail. Mailul cu comanda original in schimb s-a dus la adresa de email veche, deci nu o sa mai fac rost de email si asta as avea nevoie.

#5
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Poti incerca sa te duci la operator si sa iti faci abonament cu numarul ala daca mai e disponibil si nu e alocat deja altcuiva.
Eu din motivul asta refuz sa adaug numere de telefon la conturi, las doar parola, secret answer si mail alternativ (pe care evident nu le uit sau le notez undeva). Niciodata numar, ca alea se schimba des.

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Cine face smecherii isi schimba intr-adevar des numarul de telefon.

In schimb noi, restul, nu il schimbam niciodata fiindca nu ne suna camatarii la 12 noaptea sa le inapoiam banii jucati la pacanele.

Edited by Hider141, 11 May 2018 - 10:04.


#7
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Nu ala e motivul sa stii. Ci ca de multe ori ofertele sunt mai bune la noi clienti, asa ca esti fortat sa schimbi cartela daca vrei best offer on the market.
Teapa nu am dat niciodata, in schimb m-au asaltat recuperatorii, ca unele din acele cartele "noi" activate au fost in trecut ale unor indivizi tepari.

#8
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
…iar numărul se poate porta.

În contul magazinului unde s-a lansat comanda nu se poate schimba adresa de eMail?

#9
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011

 Gif2D, on 11 mai 2018 - 10:30, said:

…iar numărul se poate porta.

În contul magazinului unde s-a lansat comanda nu se poate schimba adresa de eMail?

adresa am schimbat-o; pe mine ma intereseaza e-mailul de confirmare a comenzii care a fost trimis adresei vechi.

#10
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Dar ce contine acel mail?
De la ce magazin ai comandat?
Ca de obicei mailurile alea de confirmare nu contin mai nimic in ele, informatiile sunt in contul magazinului online in pagina comenzi.

#11
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,380
  • Înscris: 02.06.2005
Nu te poti loga pe magazinul respectiv si sa-ti schimbi adresa de mail in asa fel incat mailurile referitoare la comanda sa-ti vina pe adresa buna?

#12
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,293
  • Înscris: 07.02.2003
Nu va chinuiti cu schimbarile astea, odata ce contul este blocat dul;a loginuri fara succes sau schimbare dispozitiv el va trimite pe adresele si telefoanele vechi chiar daca cineva le schimba, se considera incercare de furt identitate.

#13
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011

 dreaQ, on 11 mai 2018 - 13:14, said:

Nu te poti loga pe magazinul respectiv si sa-ti schimbi adresa de mail in asa fel incat mailurile referitoare la comanda sa-ti vina pe adresa buna?

asta am facut deja, contul nu mai are nici o sansa. Nu ma lasa deloc sa intru sau sa il reverific, chiar daca stiu intrebarea de siguranta. O tampenie din partea Google asa ceva. Ce se asteapta sa accesez o viata intreaga un cont de pe o singura adresa de IP.

Edited by business11, 13 May 2018 - 17:20.


#14
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Se asteapta sa cunosti datele pe care le-ai bagat in sistem... daca nu le cunosti te considera drept un baiat care incearca sa sparga conturi.

#15
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011

 lexis1, on 13 mai 2018 - 17:22, said:

Se asteapta sa cunosti datele pe care le-ai bagat in sistem... daca nu le cunosti te considera drept un baiat care incearca sa sparga conturi.

daca stiu intrebarea de siguranta si raspunsul inseamna ca sunt un baiat care sparge conturi? Greseala mea ca mi-am schimbat nr de telefon, trebuia sa il pastrez expre pentru gmail.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate