Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Gradinite Drumul Taberei | Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
mirceagemeniuc

mirceagemeniuc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 06.03.2007
Buna dimineata,

Poate cineva sa imi recomande o gradinita buna (piciul are 2 ani jumate) in Drumul Taberei / Militari?

Multumesc,

Mircea

#2
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Cum ar trebui sa arate sau sa fie o gradinita buna dupa criteriile dvoastra ??

#3
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,565
  • Înscris: 08.03.2017
Pe google gasesti review-uri la gradinite , asta ca sa adaugi o parere de la parinti .

#4
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014

 mirceagemeniuc, on 11 mai 2018 - 07:13, said:

Buna dimineata,

Poate cineva sa imi recomande o gradinita buna (piciul are 2 ani jumate) in Drumul Taberei / Militari?

Multumesc,

Mircea
111 - vizavi de fostul cinematograf favorit
57 - drumul taberei, langa liceul moisil

Edited by maiorukaki, 11 May 2018 - 09:22.


#5
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
iti recomand si gradinita 41 din Ghencea, eu am fost acolo in urma cu multi ani (peste 25 de ani). Si atunci si acum inca este curat, mancarea diversa si program interactiv.

Am cunostinte cu copii acolo si ei mereu imi vorbesc de bine despre gradinita.

#6
mirceagemeniuc

mirceagemeniuc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 06.03.2007
Buna seara, si multumesc pentru raspunsuri.

Ca sa fiu mai specific: sunt interesat ata de gradinite cu program prelungit, atat de stat, cat si particulare. Piciul a fost pana de curand la o gradinita particulara, dar a trebuit sa il retrag din diferite motive...

La o gradinita ma intereseaza ca piciul sa se simta bine si sa educatorii sa faca ceea ce sugereaza si numele - sa educe, sa fie implicati in actul educational. Conditiile sa fie OK, sa fie scosi afara la joaca cand timpul permite, personalul sa se implice (din pacate, am observat vizitand cateva gradinite private ca unele sunt doar un business...).

Apropo de gradinite de stat - imi spune cateva impresii despre Gradinita 217 (cea dintre Mall Plazza si Piata Moghioros, pe strada Brasov)? E destul de aproape de mine si "din afara" pare a fi destul de OK.

Multumesc,

Mircea

#7
adrianbatran

adrianbatran

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 11.09.2013
Si eu sunt interesat de o gradinita in Drumul Taberei, daca se poate pe langa AFI...Noi pe primul l-am avut in Dristor, la Puiutul Pufos, si timp de 3 ani de zile am fost super incantati si noi si copilul. Si, da, cam asta as vrea de la o gradinita, apropo de intrebarea de mai inainte si mai ale, apropo de ceea ce caut acum, la alta gradinita, pentru celalalt pusti...:). Un loc unde oamenii in primul rand sa iubeasca copiii si sa aiba rabdare cu ei. Ca, da, conditii bune, mobiliere special pentru copii curatenie si mancare buna sunt la toate gradinitele particulare, sau, ma rog, eu nu am vazut nici una vai mama ei!. Dar nu peste tot doamnele au rabdare si dedicare pentru munca cu copii. La gradi, nu e ca la oricare job. Daca nu stii sa-ti apropii copiii, degeaba. Ca astia mici sunt ca niste radare si simt imediat daca cineva nu are rabdare cu adevarat, daca zambetul este fals sau atitudinea grabita. Si pentru ca Puiutul Pufos nu e decat unul si noi nu mai locuim in zona, ei iata ca sunt in cautarea unei gradinite in care in primul rand referintele despre doamne sa fie OK!
Multumesc tuturor celor care au o recomandare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate