Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

The Predator

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#55
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,666
  • Înscris: 10.10.2011
UN CACAT !!!!! eu sunt mega fan predator 1 dar acest film este o porcarie

#56
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,501
  • Înscris: 22.12.2015

View Postzile_san, on 03 octombrie 2018 - 17:46, said:

UN CACAT !!!!! eu sunt mega fan predator 1 dar acest film este o porcarie
Cred ca e cel mai slab film al anului 2018, regizorul ala Shane Black e sub nivelul marii...ar trebui sa-i fie rusine de ce a iesit, efectiv si-a batut joc de franciza asta.

#57
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,440
  • Înscris: 02.09.2016
In Predator 1 apare Anna (Elpidia Carlito) in timp ce Dutch si grupa lui de mercenari incepe pocneala cu Predator ... Anna (membra a unei guerile comuniste care actiona prin zona de conflict) povesteste ingrozita despre legendele care circulau referitor la masacrele din jungla ...
In Predator2 apare Leona (Maria Conchita Alonso), ofiter in cadrul politiei din Los Angeles.Leona are o intalnire cu Predator in subteranele din L. A. intalnire din care scapa, supravietuieste ...
In Predators (2010) o avem pe Isabelle (Alice Baraga), Isabelle (Izzy) membra a fortelor speciale Israeliene ajunge pe Game/Preserve/Planet unde se intalneste cu stimabili Predators (supravietuieste alaturi de Royce).
In Predators (2010) Isabelle  foloseste/are in dotare ca arma principala  o pusca cu luneta (Blaser R93 LRS2).Magistral se descura Isabelle(Alice Baraga) de-a lungul filmului/actiunii in scenele de lupta etc. cu armamentul din dotare.
In Predator (2018) o avem pa stimabila Casey Bracket (Olivia Munn) biolog pt stimabilii de la proiectul Stargazer ... abia incepe pocneala si o avem pa stimabila Casey alergand dupa Predator avand in dotare o pusca cu somnifere ... nu, nu si nu !
Exista o secventa memorabila in care undeva in plan indepartat apare Predatorul ala supradotat iar imediat undeva pe langa acesta in negura noptii apar cainii ...
Trupa de veterani (lonnies) dar si agentii speciali(Project Stargazer ...) apar in multe secvente/actiuni care parca nu sunt terminate ... etc.

#58
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,887
  • Înscris: 12.03.2009
Nici nu poti sa zici ca e slab, e de dreptul penibil. Film asa slab cred ca n-am mai vazut de peste 10 ani! Posted Image

#59
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
cum pot sa-l vad si eu?Posted Image

#60
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
minune, aparu!Posted Image  cred ca trebuie sa scriu mai des ce nu gasesc.

#61
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
super! poate cel mai bun de pana acum.

#62
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Predatorul ala facut pe calculator arata oribil. Zici ca e film cu super eroi. O mizerie!

E mai bun asta facut de fani.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YRD8jAk274I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by gerbil, 18 November 2018 - 18:46.


#63
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
a inteles cineva de ce a vrut ala micu sa salveze pamantenii? si cum s-ar apara cu o singura arma impotriva unei invazii?

#64
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,351
  • Înscris: 21.04.2005
Da, eu am inteles.
Ca sa existe un motiv sa mai scoata doua ,trei filme pe tema asta .

#65
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Imi este neclar motivul pt.care exista o moda in lumea filmului de azi de a-ti bate joc de tot ce era ok candva....
Practic cam toate filmele care ne-au incantat in anii trecuti au fost continuate intr-o bataie de joc continua.

#66
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,917
  • Înscris: 11.07.2016
Eu cred ca de fapt ei refac aceste filme ptr. generatia smartphone/manele/rap, care nu folosesc mai mult de 2..3 neuroni in viata.
Si astfel le pot placea aceste filme, care altfel - adica facute bine- ar fi greu de inteles ptr. ei...

Edited by Malus_Dacus, 10 December 2018 - 12:43.


#67
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006
Tembel film, tembela actiunea, tembeli actori. Zbieretele actorilor, râsetele cretine si limbajul vulgar introdus aiurea in film mi-au adus aminte de The Room.

#68
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Deci, un kkt!

#69
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
io cred ca n-ati inteles....editiile trecute ce aveau? lupte cu gandaci si atat. asta a avut si filozofeala dar poate nu v-a stimulat...iar umorul mi s-a parut genul a-team

Edited by 41ex, 22 December 2018 - 12:46.


#70
xaxa

xaxa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 13.03.2006
dupa primele 5 minute l-am vazut pe sarite si am preferat sa mai vad odata secventa violoncelului din electric dreams

#71
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014
Intradevar e realizat aiurea ca film, ideea e buna doar ca e prea multa panarama mai ales treaba cu cainii,, penibili actorii in afara de baietel(mi-a placut faza din clasa cu piesele de sah) daca il facea Spielberg iesea cu totul altceva ...sa nu ai tu un pic de suspans in acest film .   Totusi ultima faza din film mi-a placut, a iesit ceva bun desi aici trebuia lucrat mult mai mult la suspans, in rest parca ar fii o parodie

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate