Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Telefon 3000lei variante

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#19
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

View PostKroghy, on 10 mai 2018 - 07:53, said:

Observ. Eu nu inteleg de ce ai cumpara specificatii pe hartie care sunt inutile in mod real.
Depinde si ce pretentii are fiecare de la telefon.
Unii nu sunt deranjati cand stau 1-2 secunde pana intra intr-o aplicatie (chiar simpla cum ar fi cea de sms), iar altii vor sa mearga totul instant.

View Postnick5roo, on 10 mai 2018 - 07:54, said:

Se lansează pe 12 mai oneplus 6, va fi în zona de preț și are suport Android P.
Si va fi unul din putinele telefoane cu acces la versiuni beta de Android, exact ca un Google Pixel.

#20
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
Samsung Galaxy S9

#21
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010
Tot One Plus 6 zic si eu. Il poti cumpara direct de pe site-ul lor dupa ce se lanseaza. Mai sunt cateva zile Posted Image

View PostKroghy, on 10 mai 2018 - 07:56, said:

Diferenta de "mai bun" nu se simte dar la pret diferenta e mare, la liber, S8 e 2700 ron iar A8 e 1600 ron, deci aproape dublu. Vorbesc de preturi oficiale de pe emag, altex sau alte magazine de genul asta, nu de gigel srl sau mai rau, olx.
Cred ca nu mai este cazul sa vorbim care sunt diferentele intre S8 si A8. Ma mir ca nu ai recomandat J5 sau A6   si sa zici ca "nu se simte diferenta".....

Inca se gasesc S8 SH cu garantie reala la pret destul de bun Posted Image
Oferta 1
Oferta2

Edited by feribalint, 10 May 2018 - 10:36.


#22
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
@kroghy, lasa-ne cu teoriile tale. Tu esti singurul incapabil sa vada diferenta dintre un flagship si un telefon de mediocru. Iarta-ne, dar nu suntem toti ca tine sa ne cumparam telefoane pentru ca sunt frumoase.

#23
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View PostbLue795, on 09 mai 2018 - 21:04, said:

...
-iphone 8 plus - nu am avut ios niciodata


Fa-ti un bine si incearca apple , n-o sa mai vrei android veci Posted Image

#24
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Baxon am iphone. Nu recomand nimanui ca telefon pentru all day + munca intensiva. Unele aplicatii costa o gramada pe apple store in timp ce pe android sunt gratis. Iphone e doar pentru pusti care folosec telefonul pentru facebook whats upp messenger si poate tinder in rest la munca mereu o sa recomand android.

#25
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Ai pe naiba ( poate ceva 4S ).... daca aveai nu postai prostii !

Edited by Baxon, 10 May 2018 - 19:25.


#26
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,971
  • Înscris: 06.01.2006
Iphone e pentru cei putin mai incurcati, pe care ii ia durerea de cap de la cata liberate ai la Android.
Cine e putin mai incurcat din fire, iphone e genial, e usor de folosit, nu poti sa strici prea mult. In rest e un mare chin.
Pentru cine e obisnuit cu android, trecerea la iphone e ca si cum ai ramane brusc fara un ochi, fara o ureche si fara o mana.
Am avut Iphone 5S pe vremea cand era la moda si m-am simtit legat de maini. Am renuntat la el desi era gratis. Tata insa e multumit.

Edited by Kroghy, 10 May 2018 - 19:33.


#27
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Ai dreptate ca asa am fost si eu , pana m-am invatat , dar acuma ... well , n-as mai vrea android nici mort !

#28
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016

View PostBaxon, on 10 mai 2018 - 19:24, said:

Ai pe naiba .... daca aveai nu postai prostii !
Ce zici prietene sigur nu esti fanboy iphone cu samsung in mana? Esti printe pusti aia care stau doar pe facebook. Ai idee cum se termina bateria la el la o folosire intensiva ? Cum se incinge daca il folosesti si il incarci cum nu il mai poti deschide iarna pe drum de la frig dupa ce ai stat 5 minute cu el la ureche. Nu cred ca la copia ta de iphome care de fapt e un samsung vechi sau ceva nu se intampla asta. Lasa basinile din capu ala si fii realist un om nu foloseste telefonul doar sa vorbeasca copile. https://imgur.com/a/5U6bbTU

#29
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008

View PostKroghy, on 10 mai 2018 - 19:28, said:

Iphone e pentru cei putin mai incurcati, pe care ii ia durerea de cap de la cata liberate ai la Android.
De aia nici nu trebuie sa ne mai miram cand te apuci sa faci recomandari de telefoane la oameni :)

#30
bLue795

bLue795

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 09.05.2018
multumesc de pareri! o sa merg in weekend sa butonez un s8/s9 , huawei p20/mate10 si un lg v30 sper sa gasesc. Despre lg nu si-a dat nimeni cu parerea..

m-am uitat si la op6 si va fi prezentat in acest weekend, duminica. este si el o posibilitate, doar ca ecranul de 6.28 inchi mi se pare cam mare, mi-as fi dorit ceva de maxim 6 + sper ca va avea macar certificare ip67
cat despre iphone x, nu mersi. mi se pare exagerat pretul sincer, chiar si sh...+ poate prinzi si teapa sau mai stiu eu ce..

o sa anunt aici saptamana viitoare ce telefon am comandat :)

#31
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,971
  • Înscris: 06.01.2006

View PostbLue795, on 10 mai 2018 - 21:31, said:

multumesc de pareri! o sa merg in weekend sa butonez un s8/s9 , huawei p20/mate10
Cea mai buna alegere. Incearca si A8 si P20 Lite.

Edited by Kroghy, 10 May 2018 - 21:40.


#32
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010
Inițiatorul nu este interesat de telefoane midrange...tu tot alea le recomanzi. Chiar nu te înțeleg/înțelegem....

#33
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010
Lite-urile nici macar midrange nu sunt ...

Edited by shymano, 10 May 2018 - 22:22.


#34
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postalex14dlk, on 10 mai 2018 - 19:30, said:

Ce zici prietene sigur nu esti fanboy iphone cu samsung in mana? Esti printe pusti aia care stau doar pe facebook. Ai idee cum se termina bateria la el la o folosire intensiva ? Cum se incinge daca il folosesti si il incarci cum nu il mai poti deschide iarna pe drum de la frig dupa ce ai stat 5 minute cu el la ureche. Nu cred ca la copia ta de iphome care de fapt e un samsung vechi sau ceva nu se intampla asta. Lasa basinile din capu ala si fii realist un om nu foloseste telefonul doar sa vorbeasca copile.
Mi-ar place tare mult sa fiu pusti , ooooo ce bine ar fii ! Din pacate n-am feisbuc , nu-s curis de tampenia aia ! Nu stau iarna in frig ca n-am motiv , cand schiez telefonu sta in " jeb " si poa sa sune si Isus ca nu ma intereseaza Posted Image .
P.S. Merci ca ma faci copil , asa ma si simt Posted Image
P.S.2 Samsung este o marca de kkt parerea mea , n-as lua nici gratis , mai bine un xiaomi decat samsung .
Putin cam intreci masura dar ... se vede educatia lipsa !

Edited by Baxon, 10 May 2018 - 22:32.


#35
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Nu exista educatie cand zici ca postez prostii ti-am zis telefonu nu se foloseste doar sa vorbesti pe el si sa stai un pic pe facebook.

#36
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008
Inițiator, OP6 are certificare IP67 iar acel 6,28" este aspect rațio al display-ului în raport cu dimensiunile telefonului.

Edited by nick5roo, 11 May 2018 - 06:41.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate