Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Telefon 3000lei variante

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1
bLue795

bLue795

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 09.05.2018
Salut! In momentul de fata am un S4 care se misca ok, dar as vrea ceva nou.

As dori un upgrade de maxim 3000 lei, iar respectivul telefon as vrea sa il tin 3 ani, cel mult 4. Ce mi-ati recomanda, nu neaparat din variantele de mai jos:

-Telefon mobil Nokia 8 Sirocco, 128GB, 4G, Black
-Telefon mobil HTC U 11+, Dual SIM, 128GB, 4G, Ceramic Black
-Telefon mobil LG V30, 64GB, 4G, Cloud Silver
-Telefon mobil Samsung Galaxy S9, Dual SIM, 64GB, 4G, Purple - imi place designul,, m-am uitat si la s8, dar butonul de amprenta mi se pare ”incomod”
-iphone 8 plus - nu am avut ios niciodata

De mentionat ar fi si faptul ca as vrea sa il iau de pe compari.ro, vad ca sunt preturi mici si ofera factura+garantie. Ati avut vreo experienta placuta cu magazinele listate acolo ?

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
s9 plus

#3
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Au scos Huawei p20-urile mi se par ok ca si pret. Daca esti pe android ramai pe android. Nu prea as recomanda iphone dupa cate am patit cu  el. Iphone-urile sunt de fita sa arati ca ai bani un fel de aroganta. Daca vrei telefon sa te tina ok si sa isi faca si treaba cumpara ceva pe android. Sunt multe aplicatii pe care eu nu le am pe IOS si e nasol.

#4
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
un iPhone X de pe olx cu factura

Edited by YourFan, 09 May 2018 - 21:15.


#5
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Nu stiu cum mai sunt HTC-urile acum. Cand foloseam eu, aveau camere slabe.
Cu S8 te vei obisnui. La senzor ma refer. Eu am Note 8 si cu S8, nu l-am folosit, dar mi-am zis sa incerc la Note si acum sunt dependent.
Arunca o privire si la Huawei. Samsung si-au cam luat-o in cap.
Daca iei Smasung, nu lua 9. Nu merita acesti bani. In cateva luni, va pierde o mie de lei din pret. S8, da, eu zic ca merge, dar, repet, mai uita-te si la Huawei.

#6
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
La ce il folosesti ? Te-ar satisface si un telefon de 1500lei... , iar peste 2-3 ani cumperi altul mai nou, mai avansat. Deja prin 2019-2020 o sa apara procesoarele pe 7nm.
Daca nu as merge pe S9.

Nu stiu ce vezi pe compari.ro , e doar un comparator de preturi, nimic mai mult + magazine obscure. As lua de pe emag, altex...

#7
bLue795

bLue795

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 09.05.2018
M-am uitat si la huawei si m-ar atrage Huawei P20 Lite, mi se par best buy. La pro nu stiu de ce nu au pus butonul de home pe spate..

@TruculMagic camera buna + fb, youtube, filme, jocuri/aplicatii

#8
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
La 1280lei cu voucher , cumperi de la emag sony xa2 ... autonomie foarte buna, camera buna (sigur e cu mult peste s4), android 8 , procesor snap 630 pe 14nm + 3gb ram :) (am zis de sony, deoarece xiaomi nu cred ca te intereseaza).
Daca nu iti place poti sa-l returnezi.

#9
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
La Huawei, mai degraba as lua Mate 10 pro decat P20 pro.
Asa cum au zis si multi review-eri, sticla de pe display e mai slaba (la teste se sparge mai usor), camera aia de 40MP nu scoate chiar ceea ce te astepti sa scoata (din cauza softului, pozele ar fi undeva la 10MP; da, mai bune in lumina slaba).
Ca design, M10P imi place mai mult.
Per total, ca posesor de M10P, eu consider ca P20P e sub M10P; P-urile sunt sub seria Mate.
Oricat ar vrea ei sa revolutioneze piata, parca incep sa-si piarda din identitatea care i-a ridicat.
Plus ca M10P e sub P20P ca pret ...

#10
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

 bLue795, on 09 mai 2018 - 21:04, said:

Salut! In momentul de fata am un S4 care se misca ok, dar as vrea ceva nou.

As dori un upgrade de maxim 3000 lei, iar respectivul telefon as vrea sa il tin 3 ani, cel mult 4. Ce mi-ati recomanda, nu neaparat din variantele de mai jos:

-Telefon mobil Nokia 8 Sirocco, 128GB, 4G, Black
-Telefon mobil HTC U 11+, Dual SIM, 128GB, 4G, Ceramic Black
-Telefon mobil LG V30, 64GB, 4G, Cloud Silver
-Telefon mobil Samsung Galaxy S9, Dual SIM, 64GB, 4G, Purple - imi place designul,, m-am uitat si la s8, dar butonul de amprenta mi se pare ”incomod”
-iphone 8 plus - nu am avut ios niciodata

De mentionat ar fi si faptul ca as vrea sa il iau de pe compari.ro, vad ca sunt preturi mici si ofera factura+garantie. Ati avut vreo experienta placuta cu magazinele listate acolo ?
Nokia 8 sirroco e prea scump pentru ce oferă. Nokia 8 e aproape identic dpdv hardware. Designul difera, arata mai bine sirroco, evident. Daca nu te deranjează designul eu zic Nokia 8. Mai ramai și cu bani in buzunar. Daca vrei performanta - s9

#11
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016
P20 Pro sau Note 8 daca ai nevoie si de bețisor

#12
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006
Nu merita asa multi bani dati pe un telefon asa ca recomand A8 sau P20 Lite pe care il schimbi dupa un an cu urmatorul model.
Nici un model nu merita tinut mai mult de un an pentru ca apar modele noi, mai frumoase.
Daca vrei neaparat sa-ti iei varf de gama atunci S9 sau P20 dar cu conditia sa-l schimbi la anul cand nu va mai fi la moda.

Edited by Kroghy, 10 May 2018 - 06:27.


#13
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
Eu asta asi vrea, dar cu 8 GB RAM...
http://www.marketonl...eu-pNSo7PDYv-l/

#14
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

 bLue795, on 09 mai 2018 - 21:38, said:

M-am uitat si la huawei si m-ar atrage Huawei P20 Lite, mi se par best buy. La pro nu stiu de ce nu au pus butonul de home pe spate..
@TruculMagic camera buna + fb, youtube, filme, jocuri/aplicatii
Ca o regula generala, variantele Lite de la Huawei si orice varianta in afara de seria S de la Samsung sunt in unele cazuri mai slabe decat varful de gama din anul anterior (oricat de mult le-ar lauda @Kroghy).
La ce vrei tu un Mate sau Mate 10 Pro ar fi perfect. Cu butoanele pe ecran te obisnuiesti usor.

 Kroghy, on 10 mai 2018 - 06:27, said:

Nu merita asa multi bani dati pe un telefon asa ca recomand A8 sau P20 Lite pe care il schimbi dupa un an cu urmatorul model.
Nici un model nu merita tinut mai mult de un an pentru ca apar modele noi, mai frumoase.
Daca vrei neaparat sa-ti iei varf de gama atunci S9 sau P20 dar cu conditia sa-l schimbi la anul cand nu va mai fi la moda.
Recitesc postarea asta de cateva minute, dar tot nu inteleg ce au de-a face moda si telefoanele.
De ce sa dea degeaba bani pe un Lite sau A8 cand sunt mai slabe decat varfurile de gama de anul trecut? Doar ca sa se laude ca "Uite, eu am telefon din 2018 si tu nu!"?
De exemplu un S8 e mai bun decat A8 2018 si e cam la acelasi pret.

 d-ardeleanu, on 10 mai 2018 - 07:21, said:

Eu asta asi vrea, dar cu 8 GB RAM...
http://www.marketonl...eu-pNSo7PDYv-l/
Ar fi Mi Mix 2s cu camera mult mai buna, dar probabil cu autonomie mai mica ->https://www.evomag.r...ru-3618019.html Si are 6GB ram, dar sincer sa fiu nu iti trebuie mai mult daca nu vrei sa joci in paralel PUBG, Fortnite si inca 1-2 jocuri maricele.

Edited by Hider141, 10 May 2018 - 07:37.


#15
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006

 Hider141, on 10 mai 2018 - 07:29, said:

Recitesc postarea asta de cateva minute, dar tot nu inteleg ce au de-a face moda si telefoanele.
Observ. Eu nu inteleg de ce ai cumpara specificatii pe hartie care sunt inutile in mod real.

#16
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,851
  • Înscris: 27.09.2008
Se lansează pe 12 mai oneplus 6, va fi în zona de preț și are suport Android P.

#17
donbalon

donbalon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 26.04.2018

 YourFan, on 09 mai 2018 - 21:15, said:

un iPhone X de pe olx cu factura
Cu factura, dar sa nu fie facatura! Posted Image S-a mai intamplat pe OLX.

#18
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006

 Hider141, on 10 mai 2018 - 07:29, said:

De exemplu un S8 e mai bun decat A8 2018 si e cam la acelasi pret.
Diferenta de "mai bun" nu se simte dar la pret diferenta e mare, la liber, S8 e 2700 ron iar A8 e 1600 ron, deci aproape dublu. Vorbesc de preturi oficiale de pe emag, altex sau alte magazine de genul asta, nu de gigel srl sau mai rau, olx.

Edited by Kroghy, 10 May 2018 - 07:57.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate