Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Conectare imprimantă wireless

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Darkrai4102

Darkrai4102

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 28.12.2013
Mi-am achiziționat o multifuncțională/ imprimantă: Samsung M2070W. Problema este că nu o pot seta. Îi dau să se instaleze wireless, toate bune, e conectat cu cablul la laptop, când în jurul a 40-50% din tot procesul îmi zice că nu găsește imprimanta și că trebuie să conectez cablul. Nu face așa o dată, de două ori, ci de fiecare dată când am încercat. De mai bine de 5 ori am încercat și de fiecare dată la același procent se oprește și primesc respectiva eroare. Ce pot face?

#2
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,108
  • Înscris: 05.06.2002
cred ca nu urmezi corect procedura de instalare. in primul rand ar trebui sa conectezi imprimanta la reteaua wireless de acasa. instalarea presupun ca ar trebui sa se faca fara cablu.

#3
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 05.06.2006
Tot imprimanta wifi am si eu, dar  nu-mi cere sa o conectez prin cablu USB.
I-am luat driverele de pe siteul producatorului si s-a conectat imediat. Trebuie sa stii parola retelei wifi

#4
Darkrai4102

Darkrai4102

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 28.12.2013
Cum o conectez la wi-fi fără cablu? [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4ZlS3stq2uE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] am urmărit tutorialul acesta și primesc respectivele erori, doar că mai primesc una după ce conectez cablul, în sensul că zice că nu găsește imprimanta

#5
Darkrai4102

Darkrai4102

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 28.12.2013
Am rezolvat până la urmă. Oare semnificațiile led urilor unde le pot găsi?

#6
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Din ce stiu eu, imprimantele se instaleaza (indiferent daca pe usb sau wifi) cu cablul scos.
In fine, CUM ai rezolvat ?
Cit despre led-uri, ai consultat manualul ?
Concret, este vreo problema indicata de led-uri ?
Cum se manifesta problema ?

#7
Darkrai4102

Darkrai4102

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 28.12.2013
Am intrat la ei pe site si am luat driver universal si nu a mai avut nicio treaba. Acum alta e problema. Am dat sa scot in PDF o foaie, a iesit perfect. Dau sa scot in word, imi scoate de tip booklet (pe foaie A4, tot ce trebuia sa incapa pe o foaie iese pe jumatate, pe orizontala, lasand jumatate de foaie goala, cand de fapt trebuia sa fie pe toata foaia, vertical). Ce e de facut? Nici nu stiu cum pot cauta pe net asa ceva

#8
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005
Vezi la setarile de la Print din Office, poate ai selectat A5 ca pagina.

#9
Darkrai4102

Darkrai4102

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 28.12.2013
Am rezolvat ulterior, era o setare bifată din greșeală. Acum mai e ceva... când dau să scanez, nu merge, conectez cu cablul la calculator și îmi dă eroarea UNKOWNERR (cu 2 litere de R). Nu știu ce să fac în cazul ăsta.

#10
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
CE setare UNDE era gresita?
Tot nu ai inteles sa dai cit mai  mult detalii ?

Cu ce program incerci sa scanezi ?
Poza cu eroarea ?
Ai instalat driverul (complet sua partial - doar pentur scanner), cu imprimanta ocnectata la cablu (nu din prima, ci atunci cind cere programul de instalare)?

Edited by trollerul_de_serviciu, 12 May 2018 - 08:28.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate